Inteligentne fasady fotowoltaiczne wentylowane

FOTOWOLTAICZNA FASADA WENTYLOWANA

Fotowoltaiczna fasada wentylowana to produkt zaprojektowany z myślą o nowych i istniejących budynkach, które wymagają modernizacji. Jest substytutem dla okładzin wykonanych z aluminium, płyt kompozytowych czy kamienia, dodatkowo dając możliwość generowania energii. Unikalne rozwiązania konstrukcji fasady pozwalają na zniwelowanie odchyłek wymiarowych, dopasowanie formatów modułów do istniejących elementów budynku oraz połączenie z innymi rodzajami ścian osłonowych.

Wysoki poziom bezpieczeństwa jest zapewniony przez budowę modułów wykonanych w technologii szkło-szkło (szkło hartowane klejone warstwowo) oraz testy i certyfikacje mocowań. Dopracowane szczegóły, takie jak maskownice zasłaniające szczeliny między modułami, podnoszą estetykę całego rozwiązania. Zaletą fotowoltaicznej fasady wentylowanej jest możliwość wymiany dowolnego modułu w trakcie eksploatacji bez konieczności demontażu sąsiednich elementów.

Tak jak w przypadku pozostałych zastosowań modułów szkło-szkło, wygląd fasady wychodzi także naprzeciw trendom architektonicznym. Ogniwa fotowoltaiczne mogą być rozmieszczone w sposób regularny lub można tworzyć z nich wzory.

Ponadto, elastyczność w procesie produkcji pozwala na zastosowanie kilku technik, znacząco podnoszących estetykę oferowanych rozwiązań. Użycie kolorowej folii laminacyjnej ze specjalnym barwnikiem czy barwienie szkła w masie, umożliwia otrzymania dowolnego koloru fasady. Z kolei przy użyciu druku ceramicznego, istnieje możliwość nadruku na szkło dowolnego elementu graficznego o różnej barwie. Możliwości produkcyjne ML System pozwalają także na tworzenie różnych kształtów w szkle przy użyciu graweru laserowego lub stworzenie efektu iluminowanej szyby, poprzez napylenie pomiędzy zespolenie nanomateriału (np. kropek kwantowych).


Parametry techniczne systemu

Rysunek techniczny

Galeria produktu