Fotowoltaiczne zabudowy tarasów

Zadaszenia tarasów z użyciem szkła i aluminium to zapewnienie kontaktu z naturą i miejsce połączenia domu z jego naturalnym otoczeniem.

Zestawy szklane będące integralną częścią takiej zabudowy umożliwiają wyjątkowy odbiór przyrody przy zmieniających się w ciągu roku warunkach atmosferycznych. To unikalny sposób ochrony przed deszczem oraz nadmiernym nasłonecznieniem. Integracja zestawów szklanych z systemami fotowoltaiki oferuje dodatkową korzyść jaką jest produkcja ekologicznej energii elektrycznej. Energia ta może zostać wykorzystana lokalnie na potrzeby zasilania urządzeń domowych lub jej ewentualna nadwyżka oddana do sieci energetycznej. Dodatkowo zestawy szklane zadaszenia tarasów mogą zostać wzbogacone o tzw. szkło grzejne No-Frost, zapobiegające np. zaleganiu śniegu na dachu zabudowy czy tez ogrzewające pomieszczenie w zimie. Moduły fotowoltaiczne przeznaczone do zabudowy tarasów wykonane są z bezpiecznego szkła laminowanego o wymaganej grubości. Zmiana odległości pomiędzy ogniwami w modułach fotowoltaicznych umożliwia uzyskanie różnych stopni ich przezierności a co za tym idzie, różny poziom zacienienia tarasu.  

Najczęściej spotykanym materiałem wykorzystywanym do projektowania i zabudowy zadaszenia tarasów jest aluminium. Aluminium jest materiałem łatwym w montażu i konserwacji, lekkim, odpornym na korozję. Systemy aluminiowe wykorzystywane do budowy tarasów cechuje duża szczelność konstrukcji i łatwość w kształtowaniu bryły zabudowy. Konstrukcja wykonana z profili aluminiowych oferuje wykończenie powierzchni w różnej kolorystyce, np. kolor „anody” czy też paletę RAL.

Do budowy zadaszeń tarasów i ogrodów zimowych zintegrowanych z fotowoltaiką można wykorzystać gotowe konstrukcje jeśli wymiary typowej konstrukcji odpowiadają oczekiwaniom inwestora i wymiarom zabudowy. W przeciwnym przypadku, gdy zabudowy takie należy dostosować do wymiaru konkretnego miejsca jakim dysponuje inwestor, wykonujemy projekt na zasadzie „od projektu do montażu”.

 

Ceny standardowych zadaszeń zgodnych z poniższą specyfikacją:

TYP ML-CPSP-3610-FC-P  -  966o euro netto kpl.*

TYP ML-CPSP-3885-FC-M  - 9955 euro netto kpl.*

 

*Podana cena obejmuje koszt materiałów. Istnieje możliwość zamówienia usługi montażu której koszt to 4000 euro netto    

Kontakt:

DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA
KONTAKT DLA FIRM WYKONAWCZYCH, DYSTRYBUTORÓW, KLIENTA INDYWIDUALNEGO

Doradcy Techniczno-Handlowi
tel. 17 77 88 266 w. 350, 359
dok@mlsystem.pl

Parametry techniczne systemu
Koncepcja / fotowoltaiczna zabudowa tarasu

Koncepcja / fotowoltaiczna zabudowa tarasu

zadaszenie w ogrodzie

zadaszenie w ogrodzie

Koncepcja / zadaszenie fotowoltaiczne tarasu

Koncepcja / zadaszenie fotowoltaiczne tarasu

Koncepcja / zadaszenie fotowoltaiczne tarasu

Koncepcja / zadaszenie fotowoltaiczne tarasu