Moduły fotowoltaiczne zintegrowane z budynkiem – Moduły BIPV

MODUŁY BIPV

ML System oferuje szeroki wachlarz modułów BIPV (ang. building integrated photovoltaics), opartych o technologię szkło-szkło, dostępnych w dowolnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Moduły BIPV stanowią alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych w obszarach m.in. pokryć dachowych, elewacji czy małej architektury. Połączenie dwóch tafli szkła przy użyciu specjalnej foli, pozwala znacząco podnieść stopień bezpieczeństwa oferowanego rozwiązania i wpłynąć pozytywnie na jego atrakcyjność w kontekście wykorzystania modułów BIPV w budownictwie i architekturze (np. przy tworzeniu przegród, balustrad czy zadaszeń). Dodatkową zaletą produktu jest także jego przystosowanie do środowisk agresywnych.

Folie wykorzystywane do łączenia dwóch tafli szklanych są jednocześnie enkapsulantem dla ogniw fotowoltaicznych, skutecznie chroniąc je przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Ważną cechą szklanych laminatów ze zintegrowaną fotowoltaiką jest to, że mogą wykorzystywać różnego rodzaju kombinację szkieł: niehartowanych, hartowanych, półhartowanych czy też barwionych w masie na różne kolory.

Wszystkie typy modułów mogą występować w różnych grubościach i kształtach w zależności od wymagań architekta, dostosowanych do sposobu montażu i kształtu elewacji.


Produkty

Galeria produktu