Strona główna > Fotowoltaiczne Lampy

Fotowoltaiczne lampy

Inteligentne lampy to znakomita alternatywa dla tradycyjnego oświetlenia zasilanego z sieci. Takie rozwiązanie sprawdzi się we wszystkich miejscach, gdzie doprowadzenie elektryczności wymaga dużych inwestycji lub stanowi spory problem. Dzięki wyposażeniu w diody LED oraz zestaw automatyki do pracy bateryjnej, lampy z fotowoltaiką mogą być instalowane np. na przejściach dla pieszych, parkingach, skrzyżowaniach, placach zabaw czy deptakach. Pomagają one również w dużym stopniu obniżyć koszty związane z energią. Jest to zatem znakomite rozwiązanie dla miast rozwijających się zgodnie z ideą Smart City, a także dla obiektów publicznych, przemysłowych i handlowych.


Galeria produktu

Jak działają Smart lampy?

Opisywane urządzenia są wyposażone w moduły fotowoltaiczne, które zapewniają autonomiczne działanie. Jeśli bateria się wyczerpie, lampy przełączają się na zewnętrzne zasilanie 230V. Stabilna i solidna konstrukcja zapewnia długie i bezproblemowe użytkowanie. Co więcej urządzenie jest odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Niezwykle przydatna jest też funkcja samoodśnieżania. Nowoczesny design sprawia, że lampy fotowoltaiczne stanowią znakomity element dekoracyjny. To innowacyjne rozwiązanie, wpisujące się w obowiązujące obecnie trendy. Autonomiczny charakter lamp sprawia, że nie wymagają częstej obsługi technicznej, a ponadto po początkowych kosztach związanych z inwestycją, pracują praktycznie za darmo.

Solarne lampy uliczne - rozwiązanie w duchu Smart City

Przemyślany system oraz wysoka jakość wykonania sprawiają, że lampy będą pracować bezawaryjnie przez długie lata. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu oszczędnych energetycznie diod LED, które są w stanie wygenerować dużą ilość światła, przy jednocześnie niskim nakładzie energetycznym. Wyposażenie w wydajne moduły fotowoltaiczne sprawia, że urządzenia są stale zasilane energią ze słońca bez względu na porę roku. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu systemu autonomicznego odśnieżania. Energooszczędne lampy uliczne znakomicie wpisują się w wizję miasta w idei Smart City. Jest to bowiem sposób na obniżenie kosztów, a jednocześnie zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Ponadto dzięki tego rodzaju inteligentnym rozwiązaniom można zwiększyć wydajność architektury miejskiej. Urządzenia dostępne w ofercie ML System S. A. zapewniają wiele możliwości, przy niskim nakładzie pracy.

Dodatkowe informacje o lampach fotowoltaicznych

Tego typu urządzenia z powodzeniem sprawdzą się zarówno w centrum miasta, jak i na jego obrzeżach. System zautomatyzowanej pracy pozwala na ich umieszczenie w dowolnym miejscu. W celu zwiększenia autonomiczności i wydajności, w każdej lampie zaimplementowano system, który pozwala na samoodśnieżanie. Jeżeli zgromadzona energia z modułów fotowoltaicznych okazałaby się niewystarczająca, urządzenia mogą zostać podłączone bezpośrednio do sieci energetycznej. Przełączenie na zasilanie zewnętrzne odbywa się automatycznie, w momencie pełnego wykorzystania lokalnego akumulatora. Lampy są trwałe, niezawodne i atrakcyjne wizualnie. Są najczęściej wykonane ze stali lub aluminium, co przekłada się na ich długą żywotność.

Profesjonalne lampy solarne – oświetlenie przyszłości

Profesjonalne lampy solarne, znane również jako lampy fotowoltaiczne, są prawdziwym przełomem w dziedzinie oświetlenia. Wykorzystują energię słoneczną jako swoje źródło zasilania. Ta innowacyjna metoda nie tylko oszczędza energię i zmniejsza koszty eksploatacyjne, ale również jest przyjazna dla środowiska, eliminując konieczność korzystania z tradycyjnych źródeł energii. Lampy fotowoltaiczne stanowią więc nie tylko efektywne i niezawodne rozwiązanie oświetleniowe, ale także ważny krok w kierunku zrównoważonej przyszłości energetycznej.

Lampa uliczna fotowoltaiczna – idealne rozwiązanie dla przestrzeni miejskich

Lampy na fotowoltaikę to idealne rozwiązanie dla przestrzeni miejskich. Dzięki zasilanej energią słoneczną konstrukcji są niezależne od sieci elektrycznej, co oznacza, że mogą być umieszczone w dowolnym miejscu, nawet tam, gdzie brakuje dostępu do tradycyjnych źródeł energii. Są one wyposażone w efektywne moduły słoneczne, które absorbują energię słoneczną i magazynują ją we wbudowanych bateriach, zapewniając oświetlenie przez całą noc. Dzięki nowoczesnemu designowi i wysokiej jasności świecenia lampa fotowoltaiczna zapewnia bezpieczeństwo i komfort w przestrzeniach miejskich, tworząc przyjemną atmosferę dla pieszych i kierowców. To rozwiązanie nie tylko oszczędza energię, ale również redukuje koszty eksploatacyjne, co czyni je atrakcyjnym wyborem dla miast, które dążą do zrównoważonego rozwoju.

Lampa uliczna zasilana energią słoneczną – efektywność i niezawodność

Lampa uliczna zasilana energią słoneczną to rozwiązanie charakteryzujące się wysoką efektywnością i trwałością. Stanowi inwestycję w przyszłość, zapewniając skuteczne i ekologiczne oświetlenie w przestrzeni publicznej. Trwała konstrukcja naszych lamp fotowoltaicznych wykonana z wysokiej jakości materiałów, zapewnia długą żywotność i niezawodność w różnorodnych warunkach atmosferycznych. Ponadto ich nowoczesny design dodaje estetycznego uroku do przestrzeni, tworząc przyjemną atmosferę i podkreślając otoczenie. To doskonały wybór dla tych, którzy poszukują nie tylko funkcjonalności, ale również estetyki.

Inteligentne lampy to alternatywa dla tradycyjnego oświetlenia, która charakteryzuje się wykorzystaniem szeregu nowoczesnych rozwiązań. Czym są takie urządzenia, jak działają i jakie są ich funkcje oraz zalety?

Czym są lampy fotowoltaiczne?

Podstawowym elementem smart lampy jest ogniwo fotowoltaiczne, którego zadaniem jest zamiana energii słonecznej na elektryczną. Docierające do powierzchni modułu promienie słoneczne są konwertowane na prąd, który jest następnie wykorzystywany do ładowania akumulatorów znajdujących się w lampie. To sprawia, że źródło światła może pracować całkowicie autonomicznie – bez potrzeby podłączania dodatkowego źródła zasilania. Lampy fotowoltaiczne mogą być wyposażone w energooszczędne żarówki LED oraz zestawy automatyki do pracy bateryjnej. To sprawia, że świetnie funkcjonują m.in. na przejściach dla pieszych, skrzyżowaniach czy placach zabaw.

Jak długo działają lampy fotowoltaiczne?

Długość świecenia smart lampy zależy bezpośrednio od pojemności wbudowanego akumulatora oraz poboru mocy źródła światła. Urządzenia tego typu działają bez przerw w słonecznej pogodzie, z kolei przy niewielkim nasłonecznieniu utrzymują wymagany ładunek przeważnie do kilku dni. Dzięki temu jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie – co więcej, jeśli bateria się wyczerpie, lampa automatycznie przełączy się na zasilanie zewnętrzne. Dzieje się to wyłącznie w momencie pełnego wykorzystania akumulatora. Dodatkowo urządzenia tego typu są odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Niektóre mogą pochwalić się również niezwykle przydatną funkcją samoodśnieżania. Co więcej, nowoczesny design sprawia, że lampy fotowoltaiczne mogą stanowić także element dekoracyjny. Nie potrzebują one także częstej obsługi technicznej, a ze względu na wysoką efektywność energetyczną mogą być praktycznie bezkosztowe po poniesieniu początkowych wydatków na instalację.

Jak włącza się inteligentne lampy?

Inteligentne lampy są przeważnie wyposażone w czujniki zmierzchu, dzięki czemu mogą uruchamiać się niezależnie od człowieka. Możliwe jest również dostosowanie czułości czujnika, która decyduje o tym, przy jakiej intensywności światła następuje włączenie lampy. Dzięki temu oświetlenie smart funkcjonuje zawsze wtedy, gdy jest to potrzebne i zużywa optymalną ilość energii.

Lampy fotowoltaiczne świetnie sprawdzą się w różnych miejscach – zarówno w centrum miasta, jak i w mniej uczęszczanych częściach. Tego typu rozwiązania są niezawodne i trwałe, a do tego atrakcyjne wizualnie. Lampy wykorzystujące fotowoltaikę są najczęściej wykonywane ze stali lub aluminium – takie materiały sprawiają, że można liczyć na bezproblemową eksploatację nawet przez wiele lat.