Strona główna > Fotowoltaiczne Lampy

Fotowoltaiczne lampy

Inteligentne lampy to znakomita alternatywa dla tradycyjnego oświetlenia zasilanego z sieci. Takie rozwiązanie sprawdzi się we wszystkich miejscach, gdzie doprowadzenie elektryczności wymaga dużych inwestycji lub stanowi spory problem. Dzięki wyposażeniu w diody LED oraz zestaw automatyki do pracy bateryjnej, lampy z fotowoltaiką mogą być instalowane np. na przejściach dla pieszych, parkingach, skrzyżowaniach, placach zabaw czy deptakach. Pomagają one również w dużym stopniu obniżyć koszty związane z energią. Jest to zatem znakomite rozwiązanie dla miast rozwijających się zgodnie z ideą Smart City, a także dla obiektów publicznych, przemysłowych i handlowych.


Galeria produktu

Jak działają Smart lampy?

Opisywane urządzenia są wyposażone w moduły fotowoltaiczne, które zapewniają autonomiczne działanie. Jeśli bateria się wyczerpie, lampy przełączają się na zewnętrzne zasilanie 230V. Stabilna i solidna konstrukcja zapewnia długie i bezproblemowe użytkowanie. Co więcej urządzenie jest odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Niezwykle przydatna jest też funkcja samoodśnieżania. Nowoczesny design sprawia, że lampy fotowoltaiczne stanowią znakomity element dekoracyjny. To innowacyjne rozwiązanie, wpisujące się w obowiązujące obecnie trendy. Autonomiczny charakter lamp sprawia, że nie wymagają częstej obsługi technicznej, a ponadto po początkowych kosztach związanych z inwestycją, pracują praktycznie za darmo.

Solarne lampy uliczne - rozwiązanie w duchu Smart City

Przemyślany system oraz wysoka jakość wykonania sprawiają, że lampy będą pracować bezawaryjnie przez długie lata. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu oszczędnych energetycznie diod LED, które są w stanie wygenerować dużą ilość światła, przy jednocześnie niskim nakładzie energetycznym. Wyposażenie w wydajne moduły fotowoltaiczne sprawia, że urządzenia są stale zasilane energią ze słońca bez względu na porę roku. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu systemu autonomicznego odśnieżania. Energooszczędne lampy uliczne znakomicie wpisują się w wizję miasta w idei Smart City. Jest to bowiem sposób na obniżenie kosztów, a jednocześnie zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Ponadto dzięki tego rodzaju inteligentnym rozwiązaniom można zwiększyć wydajność architektury miejskiej. Urządzenia dostępne w ofercie ML System S. A. zapewniają wiele możliwości, przy niskim nakładzie pracy.

Dodatkowe informacje o lampach fotowoltaicznych

Tego typu urządzenia z powodzeniem sprawdzą się zarówno w centrum miasta, jak i na jego obrzeżach. System zautomatyzowanej pracy pozwala na ich umieszczenie w dowolnym miejscu. W celu zwiększenia autonomiczności i wydajności, w każdej lampie zaimplementowano system, który pozwala na samoodśnieżanie. Jeżeli zgromadzona energia z modułów fotowoltaicznych okazałaby się niewystarczająca, urządzenia mogą zostać podłączone bezpośrednio do sieci energetycznej. Przełączenie na zasilanie zewnętrzne odbywa się automatycznie, w momencie pełnego wykorzystania lokalnego akumulatora. Lampy są trwałe, niezawodne i atrakcyjne wizualnie. Są najczęściej wykonane ze stali lub aluminium, co przekłada się na ich długą żywotność.