Strona główna > Smart Pylony

Smart Pylony

Coraz częściej tradycyjne słupki z rozkładami jazdy na przystankach komunikacji miejskiej i publicznej zastępowane są przez nowoczesne i estetyczne pylony informacyjne.

Zasilany energią słoneczną Smart Pylon firmy ML System pomaga nie tylko zorientować się w godzinach odjazdu autobusów i tramwajów. Może być również wyposażony w router wifi, monitoring oraz gniazdo do ładowania laptopów, tabletów czy smartfonów. Nie wymaga przy tym dostępu do sieci energetycznej, gdyż pylon może działać na zasadzie autonomicznej instalacji, w której moduły fotowoltaiczne zasilają akumulator. Praca urządzenia nadzorowana jest automatycznie, dzięki czemu wyprodukowana energia fotowoltaiczna jest należycie wykorzystywana.

Gablota informacyjna jest oświetlona w momentach słabej widoczności oraz po zmroku. Dodatkowo istnieje możliwość uruchomienia oświetlenia z zastosowaniem najnowszej generacji czujników ruchu lub zmierzchu. Zamiast tradycyjnych, papierowych rozkładów jazdy istnieje możliwość zainstalowania wyświetlacza zmiennej treści ze sterowaniem bezprzewodowym, centralnym lub lokalnym. Dzięki temu pasażerowie będą otrzymywać najbardziej aktualne informacje dotyczące danej linii autobusowej lub tramwajowej.

Urządzenie, które idzie z duchem idei Smart City, wyróżnia się nowoczesnym designem oraz stabilną konstrukcją odporną na warunki atmosferyczne. Może być wyposażone w funkcję samoodśnieżania, dzięki czemu jego konserwacja jest prosta nawet zimą.Galeria Produktu

Smart Pylony to wyjątkowy produkt firmy ML System, który jest przeznaczony do wykorzystania na przykład w miastach z komunikacją miejską. To urządzenie, które jest w stanie zastąpić tradycyjne słupki z rozkładami jazdy, jednocześnie dodając wiele praktycznych funkcji. Taki sprzęt jest w stanie w znaczący sposób podnieść komfort ludzi podczas korzystania z komunikacji publicznej. Smart Pylon wyróżnia się przede wszystkim ekologicznym podejściem do tematu, co jest kluczowym zagadnieniem w obecnej sytuacji na Ziemii. Każda wersja naszego urządzenia jest wyposażona w moduły fotowoltaiczne, które w ciągu dnia pozyskują energię słoneczną, aby ostatecznie dostarczyć odpowiednią jej ilość do poszczególnych podzespołów całego sprzętu. Ten z kolei jest tak zaprojektowany, aby przy zachowaniu maksymalnej oszczędności energetycznej zapewnić użytkownikowi pełną funkcjonalność.

Pylon informacyjny

Sprzęt, który oferujemy, to nowoczesne pylony - zapewniają nie tylko wiele możliwości dla każdego użytkownika, ale przede wszystkim są neutralne dla środowiska. Jest to zasługa samowystarczalnego systemu zasilania - sprzęt ma zamontowane panele słoneczne, dopasowane do potrzeb energetycznych urządzenia. Energia elektryczna jest na bieżąco magazynowana w ukrytym akumulatorze, dzięki czemu smart pylon będzie pracował również w nocy, korzystając jedynie ze zgromadzonej energii słonecznej.

Podświetlany rozkład jazdy

Wraz z zapadnięciem zmroku drastycznie maleje widoczność informacji umieszczonych w gablotce z rozkładem jazdy. Właśnie dlatego w jednym z wariantów naszych urządzeń oferujemy możliwość instalacji podświetlenia miejsca na wydrukowany rozkład jazdy. Dla polepszenia efektu oferujemy możliwość sprzężenia systemu z dodatkowym modułem czujnika zmierzchu, dzięki któremu oświetlenie będzie się uruchamiało tylko w sytuacji, gdy będzie potrzebne, oszczędzając tym samym energię. 

Smart Pylony - bieżące informacje na przystanku

Warto zauważyć, że tradycyjne słupki z rozkładami jazdy tramwajów i autobusów przekazują jedynie ograniczoną informację. Instalując ekran, nie tylko ograniczasz niepotrzebne zużycie papieru przy każdej zmianie rozkładu, ale sprawiasz, że informacja jest łatwiejsza w odbiorze dla podróżnego. W ofercie posiadamy systemy, które aktualizują informacje lokalnie (należy wgrać odpowiedni rozkład na przykład za pomocą kabla), centralnie lub zdalnie. Ostatnia metoda umożliwia informowanie pasażera o realnym czasie przyjazdu. Informacji pobierane są z na bieżąco aktualizowanej bazy danych o lokalizacji każdego autobusu lub tramwaju.

Pylony informacyjne - autonomia pracy w nowoczesnym mieście

Oferowane, inteligentne pylony to urządzenia, które oferują wysokiej klasy autonomię pracy dzięki przemyślanym i oszczędnym energetycznie systemom. Oprócz tego, że sprzęt jest w stanie samodzielnie uzupełniać zgromadzoną energię elektryczną na bieżąco, to oferuje samoczynne odśnieżanie oraz takie udogodnienia, jak specjalne gniazdo do ładowania laptopów lub innych urządzeń przenośnych. Dla wielu osób dużym atutem może okazać się także wbudowany router Wifi, dzięki któremu podróżujący będą mogli skorzystać z podłączenia do sieci internetowej. Warto sprawdzić również co oferujemy w innych kategoriach - sklep posiada również takie produkty jak fotowoltaiczna szyba grzewcza oraz fotowoltaiczne zadaszenia parkingu carporty.