T Glass – ML SYSTEM SA

T Glass - szklany grzejnik


T Glass - Grzejnik firmy ML System
, to połączenie nowoczesnego designu oraz najwyższej jakości wykonania. Urządzenie to zapewnia optymalne warunki termiczne. Przeznaczone jest dla osób, które chcą wyposażyć swoje wnętrze w innowacyjne nieszablonowe urządzenie.

Szeroki wachlarz wzornictwa i kolorystyki, sprawia, że urządzenie idealnie dopasuje się do aranżacji każdego  pomieszczenia.

PARAMETRY TECHNICZNE
Model1500 U1500 D1500 L1500 R
Wymiary (wys. x szer. x gł.)
(bez elementów montażowych)
1200 x 600 x 30 mm600 x 1200 x 30 mm
Położenie sterowania i wyświetlaczaGóraDółLewoPrawo
Waga (bez elementów montażowych)15kg
Moc znamionowa1500W
Zasilanie230 V/50 Hz, zintegrowany przewód zasilający
Maks. temperatura grzejnika70°C (ograniczona elektronicznie)
Szybkość grzaniado 10°C/min
Stopień ochrony IPIP 65
NadrukCeramiczny, wykonany techniką InkJet
SterowanieElektroniczne, dotykowe
Funkcje dodatkowe-ochrona przed przegrzaniem
-utrzymanie zadanej temperatury
-wyświetlacz LED
GALERIA PRODUKTU

Jednym z najważniejszych czynników, które mają wpływ na komfort użytkowania budynku mieszkalnego, jest utrzymanie odpowiednich wewnętrznych warunków klimatycznych - Twoje zdrowie fizyczne i samopoczucie zależy m.in. od wilgotności powietrza, ciśnienia atmosferycznego, ale także od temperatury otoczenia. Na zapewnienie odpowiednich wartości tych parametrów, ma wpływ także sposób ogrzewania. Obok tradycyjnych grzejników żeliwnych i blaszanych, istnieją także bardziej nowatorskie rozwiązania grzewcze, a należy do nich T Glass - elektryczny grzejnik szklany od ML System S.A., który oferuje Ci maksimum zalet - zarówno jako urządzenie grzewcze jak również element wystroju wnętrza.

Jak działa szklany grzejnik elektryczny?

W odróżnieniu od klasycznych grzejników blaszanych i żeliwnych, które są rozgrzewane za pomocą wody płynącej w obiegu zamkniętym, grzejniki szklane emitują ciepło jako skutek przepływu prądu elektrycznego. W takim grzejniku, zachodzi więc zamiana energii elektrycznej na energię cieplną. Uzyskane w ten sposób ciepło, uruchamia zjawisko konwekcji - prąd powietrzny wymuszony poprzez rozgrzewanie powietrza od dolnej do górnej części grzejnika, który rozprzestrzeniając się po kubaturze pomieszczenia stygnie i zaczyna grawitacyjnie opadać. Takie zjawisko objawia się cyrkulacją powietrza, w wyniku której masa powietrza o wyższej temperaturze wypiera masę o niższej temperaturze, znajdującą się nad grzejnikiem. Naturalnym skutkiem ubocznym jest także promieniowanie cieplne pochodzące od rozgrzanej płyty grzejnika.

T Glass - nowatorski grzejnik szklany do łazienek i nie tylko!

Konwencjonalne grzejniki ogrzewane wodą, najczęściej są podłączone pod wspólny obieg wody, przez co w przypadku, gdy chcesz ogrzać wybrane pomieszczenie w budynku, musisz nierzadko długo czekać na podgrzanie i wprowadzenie wody grzewczej w obieg. Ten problem natomiast nie występuje w przypadku grzejnika szklanego T Glass, który wykorzystuje ogrzewanie elektryczne. Dzięki temu, możesz włączyć grzejnik w dowolnym czasie, niezależnie od procesów zachodzących w obiegu wodnym. Grzejnik T Glass odznacza się bardzo krótkim czasem nagrzewania, tj. 10°C/min - po ustawieniu temperatury na panelu dotykowym, wystarczy zaledwie kilka minut, a Twoja łazienka zostanie odpowiednio nagrzana, nawet w najbardziej mroźny dzień. Powierzchnia grzejnika o wymiarach 1200mm x 600mm dostarcza moc grzewczą na poziomie 1450W, dzięki czemu możesz szybko i skutecznie ogrzać łazienkę o kubaturze wynoszącej ok. 15m3. Jeśli chcesz zainstalować w budynku kilka grzejników T Glass, wówczas możesz sterować ich pracą w sposób zarówno indywidualny, jak i grupowy, umożliwiając w ten sposób optymalne dostosowanie temperatury w każdym pomieszczeniu odpowiednio do Twoich wymagań. Sterowanie pracą grzejników, może odbywać się na dwa sposoby, tj. poprzez sterowanie indywidualne dla każdego grzejnika osobno lub poprzez sterowanie grupowe, gdzie z poziomu pojedynczego sterownika, kontrolujesz pracę wszystkich grzejników współpracujących ze sobą w jednym systemie grzewczym.

T Glass - prosty montaż ścienny

Grzejnik elektryczny T Glass jest bardzo łatwy w montażu, dzięki dużo mniejszej wadze od standardowych grzejników żeliwnych, czy aluminiowych. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem, jest zamontowanie grzejnika T Glass jak najbliżej gniazdka elektrycznego, aby ograniczyć konieczność prowadzenia długiego przewodu zasilającego. Z punktu widzenia montażu, ważnym atutem grzejnika T Glass jest również niewielka ilość zajmowanego miejsca, którego tradycyjne grzejniki blaszane i żeliwne potrzebują znacznie więcej.

T Glass - obsługa eksploatacyjna

Elektryczne grzejniki szklane T Glass zostały opracowane tak, aby zapewnić Ci jak najwyższy komfort użytkowania. Oprócz głównych zalet praktycznych grzejnika T Glass, które obejmują krótki czas nagrzewania, wysoką efektywność energetyczną i prostą obsługę panelu sterującego, istotny jest także aspekt eksploatacyjny. Zewnętrzna część konstrukcji grzejnika szklanego T Glass ma gładką powierzchnię, która wykazuje znikome tendencje do zbierania kurzu i jest łatwa w czyszczeniu, co dodatkowo korzystnie wpływa na estetyczny wygląd grzejnika i jego wkomponowanie we wnętrze łazienki.

T Glass - grzejnik elektryczny spersonalizowany pod Twoje preferencje

Standardowe grzejniki szklane dostępne na rynku mają to do siebie, że są zwykle oferowane w jednym lub bardzo niewielu wariantach pod kątem wykończenia kolorystycznego, kształtu i wymiarów, za sprawą których kompletny produkt zajmuje zbyt wiele wolnej przestrzeni lub nie spełnia oczekiwań wizualnych i estetycznych. Z powodu tych i innych ograniczeń, dobór odpowiedniego gotowego rozwiązania szklanego grzejnika może być nieco utrudniony. Aby temu zaradzić, postanowiliśmy wyjść naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Oferta ML System S.A. obejmuje możliwość wykonania grzejnika zgodnie z Twoim własnym, spersonalizowanym wzorem obejmującym kształt, niestandardowe wymiary, a także kolor obudowy z indywidualnym wzorem graficznym umieszczonym na powierzchni zewnętrznej grzejnika, dzięki nadrukowi ceramicznemu. W efekcie, otrzymujesz znakomite połączenie praktycznych zalet: systemu ogrzewania, oszczędność przestrzeni oraz elegancki unikatowy design, który idealnie wkomponuje się architekturę każdego wnętrza.

W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt:

Karolina Jurkowska, tel: +48 506 997 050
Sabina Kozieł, tel: +48 512 223 640