Konstrukcje fotowoltaiczne
W ML System wiemy, że dobrze dobrana i wykonana konstrukcja, jest gwarancją długoletniego i bezproblemowego użytkowania instalacji fotowoltaicznej. Do produkcji naszych konstrukcji stosujemy materiały wysokiej jakości, które
służą naszym klientom przez długie lata.
Nasze konstrukcje charakteryzują się stabilnością, wysoką jakością wykonania, dużą wytrzymałością i długą żywotnością. Poszczególne detale wykonano z wytrzymałych na warunki atmosferyczne materiałów. Całość konstrukcji wygląda niezwykle estetycznie i efektownie. Najbardziej popularnym systemem konstrukcji fotowoltaicznych montowanych na dachach przedsiębiorstw, hal magazynowych, etc. są mocowania na dach płaski, których jesteśmy producentem. Wśród rozwiązań na dachy płaskie posiadamy konstrukcje balastowe - południe, balastowe – wschód-zachód oraz aero w układzie pion i poziom. Wysoka jakość wykonania i duża wytrzymałość naszych konstrukcji przekładają się na żywotność całej instalacji.
W naszej ofercie posiadamy również konstrukcje na dachy skośne typu:
blacha na rąbek, blacha trapezowa, blachodachówka, dachówka ceramiczna zarówno płaska jak i karpiówka oraz konstrukcje przeznaczone do montażu na dach płaski. Posiadamy również w sprzedaży konstrukcje gruntowe wolnostojące uniwersalne.
Balast południe
Montaż modułów fotowoltaicznych na dachu płaskim wymaga zastosowania konstrukcji podnoszących kąt nachylenia modułu. Są to specjalne profile montażowe, których ułożenie musi być tak rozplanowane, aby wyeliminować ryzyko powstawania cienia na modułach.
Balast wschód - zachód
Konstrukcja balastowa wschód-zachód to optymalne rozwiązanie dla dachów płaskich o nachyleniu 15 stopni. Montaż odbywa się z wykorzystaniem masy własnej i dodatkowego balastu.
AERO
System montazu AERO wschód-zachód jest konstrukcją balastową przeznaczoną na dach płaski. Elementy konstrukcji wykonane są z aluminium oraz stali nierdzewnej. Moduły mocowane są w orientacji poziomej, a kąt nachylenia ekierki wynosi 10 stopni. Zaletą systemu Aero jest trwałe połączenie rzędów, które minimalizują oddziaływanie wiatru na konstrukcję. Pozwala to zredukowanie ilości potrzebnego balastu i w konsekwencji zmniejszyć obciążenia dachu.