Przyznane nagrody i wyróżnienia.

Szyba w powłoką kwantową produkcji ML System, nagrodzona za innowacyjność w dziedzinie architektury i budownictwa podczas Targów BAU w Monachium, największych na świecie targów budowlanych dla architektów i inżynierów.

Firma ML System S.A. zajęła III miejsce w kategorii „Innowacyjność produktów i usług”. Giełdowa Spółka Roku to jeden z najstarszych, najbardziej prestiżowych i kompleksowych rankingów, z 20-letnią historią. Oceny dokonują eksperci wielu różnych dziedzin.

ML System otrzymał tytuł Ambasadora Wschodu w kategorii MARKA, za docenienie pracy i wkładu firmy w promocję regionu podkarpackiego.

Edyta Stanek znalazła się na liście 100 Kobiet Roku 2022 wg Forbes Women, która została doceniona za współtworzenie firmy ML System.

 Instytut Europejskiego Biznesu przyznał ML System tytuły w 4 kategoriach:

 • Tytuł „Gepard Biznesu 2021” – za dynamiczny rozwój
 • Tytuł „Efektywna Firma 2021” oraz
 • „Mocna Firma Godna Zaufania 2021” – za efektywność działania
 • Tytuł „Wielki Brylant Polskiej Gospodarki 2021” – za wartość rynkową przedsiębiorstwa w marcu 2021, oszacowaną na poziomie 261,9 mln PLN

Wyróżnienie dla ML System w 2 kategoriach:

 • „Innowacje”
 • „Najlepszy Produkt” za autorski system zarządzania ML SCADA

Wyróżnienie dla ML System w 2 kategoriach:

 • „Innowacje”
 • „Najlepszy Produkt” za autorski system zarządzania ML SCADA

14. miejsce w rankingu organizowanym przez redakcję tygodnika WPROTS, spośród analizowanych ponad 500 największych zakładów pracy w Polsce.

Wyróżnienia przyznane w Szwecji przez Svensk Solenergi w kategorii „Faciliti of the Year” dla dwóch realizacji: hotelu House of Choice Solna (Sztokholm) oraz dla projektu Friskväderstorget Goteborg. W obu realizacjach firma ML System dostarczała moduły BIPV.

   

Nagroda BIPV AWARDS 2021 została przyznana przez Stowarzyszenie BIPV Nederland dla projektu Aeres Hogeschool Almere za najlepszą realizację roku 2020/2021. ML System dostarczył na budynek moduły BIPV.

Nagroda Polskiej Rady Biznesu to wyróżnienie dla przedsiębiorców i działaczy społecznych przyznawane od 2012 roku przez Polską Radę Biznesu, organizację zrzeszającą właścicieli i prezesów największych firm działających w Polsce.

Wyróżnienie za kreowanie ambitnych, innowacyjnych rozwiązań wskazujących nowe kierunki rozwoju na dynamicznym rynku fotowoltaiki.

II miejsce w kategorii „Innowacyjność produktów i usług”.

Pierwsze Miejsce w głosowaniu konsumentów o Godło „NAGRODA KONSUMENTA 2022” w kategorii: MODUŁY FOTOWOLTAICZNE.

Wyróżnienie w kategorii bezpieczeństwo energetyczne za wkład w rozwój energetyki odnawialnej, a także zaangażowanie w implementację rozwiązań opartych o ideę zrównoważonego rozwoju

41. miejsce w wyróżnionym gronie, w tym jako najlepsza firma z branży fotowoltaicznej.

Nagroda gospodarcza „Lubię, bo polskie”, organizowana przez Polskie Radio.
„Produkt Innowacyjny 2021” za rewolucyjną szybę z powłoką kwantową QGlass

Laureat w plebiscycie organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy  laureatem w kategorii zakładów pracy liczących powyżej 250 pracowników.

wyróżnienie w 3 kategoriach:

 • najlepszy produkt za urządzenie Covid Detector
 • jedna z najlepszych firm regionu
 • nagroda specjalna –  najlepszy manager dla Prezesa Spółki ML System

 

 

Nagroda dla urządzenia Covid Detector przyznana przez Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego

 

 

Nagroda dla Prezesa ML SYSTEM w związku z opracowaniem urządzenia Covid Detector oraz zdobyciem nowych rynków zbytu w krajach Beneluksu i w Kanadzie.

 

Pierwsze miejsce dla ML System – Spółka Roku z indeksu sWIG80 w ramach nagród „Byki i Niedźwiedzie” w 27. edycji  wydarzenia, organizowanego przez “Gazetę Giełdy i Inwestorów Parkiet”.

Byki i Niedźwiedzie

Nagroda dla Wiceprezes ML System – Edyty Stanek przyznana przez AGH. Edyta Stanek to pierwsza kobieta w historii konkursu, która otrzymała takie wyróżnienie od Władz Uczelni i Stowarzyszenia.

I miejsce w kategorii „Innowacyjność produktów i usług”

Tytuł laureata w kategorii „Innovation of The Year”

 

Nagroda Specjalna przyznana w 2020 r. za produkt w obszarze ekoinnowacji. Nagroda Specjalna Ministra Rozwoju za „Fotowoltaiczna szyba z powłoką na bazie kropek kwantowych” w XXII edycji konkursu.

Nagroda w kategorii „Najdynamiczniej Rozwijających się Firm”

Dawid Cycoń, Prezes ML System, został wyróżniony w kategorii „Wizja i Innowacje” podczas plebiscytu Polskiej Rady Biznesu. Wyróżnienie jest tym większe, że w marcu kapituła Nagrody wybrała finalistów spośród rekordowej liczby 340 osób zgłoszonych do konkursu.

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza firma została nagrodzona na niedawnym spotkaniu z inwestorami ze strefy Euro-Park Mielec w Rzeszowie nagrodą „Innowatora”. Poniżej prezentujemy krótki zapis z wydarzenia:
http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/29704/nagrody-dla-firm-ze-strefy-euro-park-mielec-za-2018-r

W czerwcu 2019 r. prezes ML System S.A. – Dawid Cycoń został laureatem w kategorii „Innowator” w konkursie organizowanym przez Gazetę Polską Codziennie „Polski Przedsiębiorca 2018”.

W grudniu 2018 roku przyznane zostały statuetki „Kryształowej Cegły”, w którym wyróżnienie otrzymują najlepsze inwestycje budowlane po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej. Jest to już XVIII edycja konkursu „Dom – Najlepsza Inwestycja Budowlana po obu stronach wschodniej granicy UE” organizowana przez Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin.  Nasza firma otrzymała nagrodę w kategorii „Obiekty Przestrzeni Publicznej” za inwestycję Dworca Lokalnego Autobusowego w Rzeszowie.

MLSystem-Krysztalowca-Cegla-Statuetka

MLSystem-Krysztalowa-Cegla-Dyplom

ZTM_Dworzec-Lokalny-Autobusowy-Rzeszow-ML-System

ML System został laureatem nagrody Nowe Impulsy. Wyróżnienie przyznawane przez Magazyn Nowy Przemysł oraz portal wnp.pl odebrał podczas środowej gali Dawid Cycoń, prezes ML System. Jak podkreślili organizatorzy, w plebiscycie doceniono przedsięwzięcia wprowadzające polską energetykę na tory nowoczesności, wyznaczane przez ideę zrównoważonego rozwoju.

 

MLSystem-Nowy-Impuls-Statuetka

W październiku 2018 ML System otrzymał statuetkę Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej. Nasza firma została nagrodzona w kategorii średnich przedsiębiorstw w Województwie Podkarpackim. Konkurs był organizowany przez Centrum Promocji Biznesu w Rzeszowie przy współpracy z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego oraz Wojewodą Podkarpackim.

 

Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości – to hasło podsumowujące tegoroczną galę Gazety Prawnej, podczas której ML System został wyróżniony kolejną w tym roku nagrodą – Polska Inwestycja.

 

W październiku 2018 zostaliśmy uhonorowani tytułem „Polski Przedsiębiorca 2017” w ramach plebiscytu organizowanego przez Gazetę Polską Codziennie. Zwyciężyliśmy w kategorii „Innowator”.

 

ML System został laureatem plebiscytu Orłów Wprost – nagrody dla przedsiębiorców, „którzy wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju”. Wyróżnienie zostało wręczone przez redaktora naczelnego tygodnia „Wprost” p. Jacka Pochłopienia.

 

Dyplom dla ML System S. A. wyróżnionej za dynamiczny rozwój i wzrost wartości rynkowej w XII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2017 przez Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Logo promocyjne Gepard Biznesu 2017 nowe

Dyplom-Gepard-Biznesu-2017

Dyplom dla ML System S. A. wyróżnionej w X edycji Konkursu Efektywna Firma 2017 za wysoką efektywność działania przez Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Dyplom dla ML System S. A. wyróżnionej w VI edycji Konkursu Wielki Modernizator Polski 2017 za duże inwestycje w środki trwałe i wielka amortyzację przez Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Dyplom dla ML System S. A. wyróżnionej za osiągnięcie bardzo wysokiej wartości rynkowej w X edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2017 przez Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Za wsparcie Fundacji MAM MARZENIE, dzięki któremu spełniło się marzenie Mikołaja.

 

Miło nam poinformować, że w dniu 17.11.2016 r. zostaliśmy zwycięzcą prestiżowego konkursu i otrzymaliśmy nagrodę Prezydenta RP w kategorii Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce, a nagrodę z rąk Prezydenta RP odebrał Prezes Zarządu ML System S.A. Pan Dawid Cycoń. Jest to szczególne wyróżnienie, ponieważ prowadzona przez nas działalność w zakresie innowacyjnych rozwiązań fotowoltaicznych została doceniona i wyróżniona przez Prezydenta RP. Czujemy się zaszczyceni tym faktem zwłaszcza, że o nagrodę walczyło 200 firm z całej Polski.

Mamy przyjemność poinformować, że otrzymaliśmy Certyfikat ZŁOTY PŁATNIK za zachowanie najwyższych standardów płatniczych w 2015 roku. Złoty Płatnik 2015 to prestiżowa nagroda, która jest przyznawana firmom spełniającym jednocześnie wszystkie kryteria konkursu.
ZP2015_baner_624x203
 1

W dniu 16 grudnia 2015r. odbyło się XXVI Podkarpackie Forum Innowacyjności, podczas którego wręczone zostały nagrody tegorocznej edycji Konkursu INNOWATOR PODKARPACIA.

Konkurs odbywa się cyklicznie – tegoroczna edycja zorganizowana została przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego wraz z Politechnikę Rzeszowską im. I Łukasiewicza pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Wojewody Podkarpackiego.

Firmie ML SYSTEM już po raz drugi przyznany został tytuł Innowator Podkarpacia – poprzednio w roku 2013 w kategorii małe przedsiębiorstwo za autorskie rozwiązanie „modułu fotowoltaicznego NoFrost”. W tym roku nagrodzeni zostaliśmy w tej samej kategorii za „drukowane ogniwa fotowoltaiczne dla zastosowań w budownictwie”.

Drukowane ogniwa fotowoltaiczne dla zastosowań w budownictwie to pierwszy tego typu produkt na świecie

W produkcie ML System absorber – najczęściej krzem – został zastąpiony barwnikiem, a energochłonne, wysokotemperaturowe procesy przetwarzania procesem drukowania. Drukowane ogniwa fotowoltaiczne będą stanowiły atrakcyjną wizualnie alternatywę dla wszystkich dotychczasowych technologii fotowoltaicznych poprzez możliwość doboru wzoru, barw i transparentności. Stanowią podstawę budowy tzw. „szyb, które dają prąd”.

I miejsce dla ML System w kategorii firm średnich województwa podkarpackiego.

Celem rankingu jest wskazanie, wyróżnienie i nagrodzenie firm wiarygodnych i charakteryzujących się najlepszymi wynikami finansowymi, ma on charakter cykliczny i przygotowywany jest raz do roku.

Organizatorem i pomysłodawcą rankingu jest wydawca „Dziennika Gazety Prawnej” INFOR Sp. z o.o. Cechy które charakteryzują nagrodzone firmy to między innymi minimalne ryzyko współpracy – decydujący jest współczynnik Failure Score D&B Poland Sp. z o.o.- oraz dodatnia dynamika wzrostu sprzedaży w latach 2013/2014.

Polska Nagroda Innowacyjności to wyróżnienie,przyznane przez Polską Agencję Przedsiębiorczości oraz redakcję Forum Przedsiębiorczości. Celem przeprowadzonego konkursu jest nagrodzenie podmiotów działających na polskim rynku, których działalność cechuje innowacyjność i dbałość o sferę badawczo-rozwojową.

Laureatami tego prestiżowego konkursu są zatem wiodące w na polskim rynku podmioty, prowadzące szeroką działalność naukową i rozwojową oraz promujące współpracę nauki z biznesem.

Przyznanie nagrody firmie ML System jest docenieniem sukcesów w jej wieloletniej pracy naukowej tj. w projektach badawczych, a także działalności zacieśniającej współpracę firmy z instytucjami takimi jak: Instytutem Fraunhofera, Uniwersytetem Jagiellońskim, Polską Akademią Nauk, Akademią Górniczo-Hutniczą, Uniwersytetem Rzeszowskim, Politechniką Rzeszowska, Politechniką Wrocławską, EIT+, 3DNano.

Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce podczas uroczystej gali III Kongresu Przedsiębiorczości, który odbył się w dniach 5-6 listopada 2015 r. w Łodzi. Kongres ten jest unikalnym wydarzeniem, które ma na celu stworzenie forum wymiany myśli i poglądów dla polskich przedsiębiorców, naukowców i polityków. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły m. in. Ministerstwa Gospodarki oraz Infrastruktury i Rozwoju.

4 grudnia podczas XXIII Podkarpackiego Forum Innowacyjności zostały wręczone nagrody laureatom konkursu „Wzorowe Podkarpackie 2014r.”. W kategorii „Wzorowy Produkt” nagrodę otrzymała firma ML SYSTEM Sp. z o .o. za wdrożony „Carport Solar System” – nagroda została przyznana za integrację nowoczesnych rozwiązań technologicznych w przestrzeni publicznej oraz za możliwość wprowadzania dalszych funkcji użytkowych w ww. rozwiązaniach.

Firma ML SYSTEM Sp. z o. o. otrzymała wyróżnienie w konkursie „INNOFIRMA – PARKOWE ORŁY 2014” dla najbardziej innowacyjnych firm zlokalizowanych na terenie Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości organizowanym przez Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce. Na konkurs INNOFIRMA Parkowe Orły wpłynęło 36 zgłoszeń firm z 15 parków i inkubatorów technologicznych z całej Polski.

Dnia 25 czerwca 2013 r. w Sali kameralnej Filharmonii Podkarpackiej na uroczystej gali wręczono statuetki laureatom Złotej Setki Podkarpacia 2012 . W rozstrzygnięciu rankingu największych firm Podkarpacia uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych regionu oraz liczne grono przedstawicieli największych i najlepszych przedsiębiorstw Podkarpacia. Uhonorowano przedsiębiorstwa liderujące w siedmiu specjalistycznych kategoriach.

Firma ML SYSTEM Sp. z o. o. uklasyfikowała się na pierwszym miejscu w kategorii „Dynamika przychodów ze sprzedaży .”, na siódmym miejscu w kategorii „Rentowność sprzedaży” oraz na siedemdziesiątym piątym miejscu na liście 100 największych przedsiębiorstw Podkarpacia.

Laureaci Złotej Setki Podkarpacia 2012 r.
Właściciele Firmy ML SYSTEM Sp. z o.o. odbierają nagrodę w kategorii – „Dynamika przychodów ze sprzedaży w 2012 r. w porównaniu z 2011 r.”

Firma ML SYSTEM otrzymała tytuł : Modernizacja Roku 2012r. w kategorii „Użyteczność Publiczna”. W głosowaniu internetowym został wyróżniony budynek Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach którego wykonawcą była firma ML SYSTEM oraz PRUiM S.A. w ramach zadania „Wykonanie przebudowy i rozbudowy budynku przy ul. Płowieckiej 31 w Gliwicach dla potrzeb Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach z uwzględnieniem pomieszczeń Centrum Sterowania Ruchem”

W dniu 12 grudnia 2013r. podczas XXII Podkarpackiego Forum Innowacyjności zostały wręczone nagrody tegorocznej edycji Konkursu Innowator Podkarpacia, który został zorganizowany przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego oraz Rektora Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza. Firmie ML SYSTEM przyznany został tytuł Innowator Podkarpacia 2013 w kategorii małe przedsiębiorstwo za autorskie rozwiązanie „Moduł fotowoltaiczny NoFrost”.

II edycja konkursu na najlepsze zrealizowane projekty z funduszy Europejskich „Perły Podkarpacia” zakończona. Firma ML SYSTEM została wyróżniona w kategorii Perła wśród projektów przedsiębiorców za realizację projektu „Utworzenie zaplecza badawczo-rozwojowego w firmie ML SYSTEM poprzez stworzenie fotowoltaicznego laboratorium badań i pomiarów ogniw krzemowych oraz organicznych” . Celem konkursu było wyróżnienie ciekawych inicjatyw, które odpowiadają na potrzeby lokalnych społeczności i w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju regionu.

Firma ML SYSTEM otrzymała tytuł : RYNKOWY LIDER INNOWACJI 2013 – Jakość, Kreatywność, Efektywność i tym samym, znalazła się w gronie laureatów najbardziej innowacyjnych firm w Polsce plebiscytu organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna.

Dnia 19.02.2014r. w Muzeum Lotnictwa w Krakowie zostały wręczone nagrody w Plebiscycie „Gazele Biznesu 2013” którego organizatorem jest Dziennik „Puls Biznesu”. Firma ML SYSTEM zajęła II miejsce w rankingu najbardziej dynamicznych małych i średnich firm Województwa Podkarpackiego oraz XIV w rankingu ogólnopolskim.