Strona główna > Ławka fotowoltaiczna

Ławka Fotowoltaiczna

Ławka fotowoltaiczna to elementy małej architektury, który znakomicie wpisuje się w obecnie panujące „smart” trendy. Tego typu rozwiązania znajdują zastosowanie głównie w przestrzeniach takich jak parki, deptaki, czy też w innych miejscach użytku publicznego (np. dworce). Z jednej strony stanowią miejsce relaksu i spotkań, zaś z drugiej pozwalają na komfortowe ładowanie urządzeń mobilnych. Ławki fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością, co ma bezpośredni związek z rosnącym zapotrzebowaniem na możliwość szybkiego uzupełniania energii w miejscach publicznych. Z takim zjawiskiem można spotkać się zwłaszcza w miastach, które rozwijają się zgodnie z ideą Smart City. Podczas siedzenia na ławce można w wygodny sposób naładować telefon, tablet lub laptop, a także inne urządzenia mobilne.

Ławka fotowoltaiczna - przykład „smart” architektury

Tego typu elementy nie tylko posiadają funkcję zasilania urządzeń mobilnych, ale są również wyposażone w moduł Wi-Fi. Ponadto ławki fotowoltaiczne mogą być wyposażone w oświetlenie, a nawet podgrzewane siedzenia. Niezwykle przydatna jest też funkcja samoodśnieżania. Brzegi ławki są wyposażone w moduły fotowoltaiczne, które zasilają całe urządzenie. Produkowana energia słoneczna jest czysta i zielona, dlatego tego typu elementy architektury są w pełni bezpieczne dla środowiska.

 

Czym jeszcze wyróżniają się ławki fotowoltaiczne?

Konstrukcja takich urządzeń składa się z elementów wykonanych z aluminium, stali lub drewna. Ponadto w ławkach wykorzystano moduły bezramkowe szkło-szkło, które mogą pozostać w opcji przeziernej lub występować w formie dowolnego koloru, dzięki zastosowaniu specjalnych folii, nadruku ceramicznego lub metody barwienia szkła w masie. Ławka fotowoltaiczna występuje jako urządzenie działające autonomicznie. Inną opcją jest zasilanie zewnętrzne 230 V. W ofercie ML System S. A. znajdują się modele, które sprawdzą się w miastach budowanych zgodnie z nurtem smart city. Ławka przechwytuje energię słoneczną, którą zamienia na energię elektryczną, dzięki czemu możliwe jest zasilanie kluczowych funkcjonalności jakie oferuje produkt (ładowanie urządzeń mobilnych i dostęp do Wi-Fi). Jeśli ilość zgromadzonej energii nie będzie wystarczająca, ławka przełączy się w sposób automatyczny na zasilanie 230 V z sieci energetycznej.

Inteligentne ławki - jaka cena?

Na koszt opisywanego urządzenia składa się zarówno koszt produktu, jak i jego montaż. Gdy całość prac związanych z instalacją zostanie wykonana, ławki fotowoltaiczne mogą już pracować bez konieczności dalszych inwestycji finansowych oraz potrzeby interwencji. Wynika to z wykorzystania autonomicznych systemów typu odśnieżanie, czy zamiana energii słonecznej na elektryczną. Inteligentne ławki są wykonane z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu wyróżniają się długą żywotnością, a także podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne Dzięki temu cała konstrukcja w 100% odpowiada na realne potrzeby użytkowników.

Ławki fotowoltaiczne są elementem małej architektury, które służą zarówno jako miejsce odpoczynku i spotkań, jak i sposób na ładowanie różnych urządzeń. Takie rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością ze względu na fakt, że realnie poprawiają standard życia mieszkańców miast. Warto zwrócić uwagę również na inne atuty, jakie oferują inteligentne ławkicena takiego produktu może zwrócić się już parę lat po instalacji.

Gdzie można zastosować ławki fotowoltaiczne?

Ławki fotowoltaiczne najlepiej sprawdzą się w przestrzeni miejskiej – np. na placach zabaw, parkach bądź siłowniach plenerowych. Będzie to dobre rozwiązanie w szczególności w miejscach, w których ciężko jest zapewnić inny sposób dostępu do prądu. Warto zaznaczyć, że takie konstrukcje są najczęściej wykonywane ze stali, drewna bądź aluminium, dzięki czemu nie wymagają dodatkowej ochrony przed warunkami atmosferycznymi.

Ławki fotowoltaiczne – cena

Na co warto zwrócić uwagę przy produktach takich jak inteligentne ławki? Cena to z pewnością jeden z kluczowych czynników – są one naturalnie droższe niż standardowe konstrukcje. W zamian można jednak zwiększyć produkcję energii, co pozwoli zredukować wydatki na prąd w innych miejscach, prowadząc tym samym do oszczędności w długoterminowej perspektywie. Po montażu urządzenie może działać praktycznie bez dodatkowego wkładu finansowego – to wynik działania wielu systemów autonomicznych, w które wyposażone są inteligentne ławki. Cena bardzo szybko może się zwrócić dzięki zamianie energii słonecznej w energię elektryczną, podobnie jak w przypadku standardowych modułów fotowoltaicznych. Nie bez znaczenia jest także wytrzymała konstrukcja tego typu produktów, która pozwoli na sprawne i wygodne korzystanie z ławki przez długi czas.


Parametry techniczne
Moc PV215 Wp
Moc grzewcza siedziska790 W
Ładowarka indukcyjna√ - 2szt.
Ładowarka USB√ - 2szt
Podświetlenie Siedziska2 – 20 W
AkumulatorŻelowy 45AH
Długość3160 [mm]
Wysokość599 [mm]
Szerokość319/380 [mm]
Do pobrania
Karta katalogowa
Galeria produktu
Ławka fotowoltaiczna_ML System_1
Ławka fotowoltaiczna_ML System_2
Ławka fotowoltaiczna_ML System_3
Ławka fotowoltaiczna_ML System_4
Ławka fotowoltaiczna_ML System_5_
Ławka fotowoltaiczna_ML System_6
Ławka fotowoltaiczna_ML System_7
Ławka fotowoltaiczna_ML System_9
Informacje dodatkowe

Może się wydawać, że nie można ulepszyć tak prostego projektu, jakim jest ławka. ML System oferuje smart ławki, które doskonale wpisują się w ideologię budowania miasta smart city. Taka ławka oprócz oczywistej funkcji, jaką jest możliwość skorzystania z miejsca do siedzenia, ma szereg praktycznych cech. Większość z nich wymaga zasilania energią elektryczną - tu również została zastosowana technologia na miarę miana jednego z narzędzi tworzącego “smart city”. Produkt ma moduł fotowoltaiczny, dzięki któremu przechwytuje stosunkowo dużą ilość energii słonecznej i zamienia ją na elektryczną, a następnie wykorzystuje do świadczenia praktycznych funkcji użytkownikom. W momencie, w którym zgromadzona energia nie wystarczy, urządzenie automatycznie przełączy się na zasilanie 230 V z sieci energetycznej.

Inteligentne ławki

Nasze ławki są stworzone tak, aby odpowiadać na realne potrzeby osób, które prawdopodobnie będą z nich korzystały. Dzisiaj praktycznie każda osoba nosi przy sobie miniaturowy komputer - smartfon. Rozładowana bateria w urządzeniu to duży problem mogący pokrzyżować wiele planów. Tak proste rozwiązanie jak ogólnodostępna, uniwersalna ładowarka do urządzeń przenośnych może być doskonałym rozwiązaniem na takie problemy. Jest to jedna z dostępnych funkcji naszych produktów - ławka z możliwością ładowania smartfonów, tabletów czy laptopów. Równie praktyczny może okazać się dostęp do WiFi dzięki wbudowanemu routerowi.

Ławka fotowoltaiczna na ciepłe i chłodne dni

Nasze ławki nie tylko oferują praktyczne funkcje ułatwiające życie codzienne z wykorzystaniem innych urządzeń elektronicznych. Oferujemy również opcję ławek, które doskonale sprawdzą się w chłodne wieczory - chodzi o możliwość podgrzewania siedzenia, korzystając ze zgromadzonej energii elektrycznej. Dodatkowo jeżeli będziesz potrzebował do jakiejś czynności światła, odpowiedni model naszego produktu również to zapewni. Warto także wspomnieć o systemie, który zwiększa autonomię całego urządzenia - ławka fotowoltaiczna ma znakomitą funkcję samodzielnego odśnieżania.

Ławka solarna - jaka cena?

Warto zauważyć, że cena za ławkę solarną to przede wszystkim koszt samego produktu oraz jej montażu. Później urządzenie może praktycznie samodzielnie pracować bez potrzeby interwencji i wkładu finansowego. To wszystko dzięki znakomicie przemyślanym, autonomicznym systemom, takim jak odśnieżanie czy zamiana energii słonecznej na elektryczną i gromadzenie jej. Warto także zauważyć, że produkt jest wykonany z trwałych materiałów (przede wszystkim stal i aluminium), dzięki czemu nie ulegnie łatwo ewentualnemu uszkodzeniu. Sprawdź także inne nasze produkty, takie jak fotowoltaiczne lampy lub Smart Pylony.

KONTAKT

Paweł Kijanka
tel: +48 887 782 508