Strona główna > Ławka fotowoltaiczna

Ławka Fotowoltaiczna

Ławka fotowoltaiczna to elementy małej architektury, który znakomicie wpisuje się w obecnie panujące „smart” trendy. Tego typu rozwiązania znajdują zastosowanie głównie w przestrzeniach takich jak parki, deptaki, czy też w innych miejscach użytku publicznego (np. dworce). Z jednej strony stanowią miejsce relaksu i spotkań, zaś z drugiej pozwalają na komfortowe ładowanie urządzeń mobilnych. Ławki fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością, co ma bezpośredni związek z rosnącym zapotrzebowaniem na możliwość szybkiego uzupełniania energii w miejscach publicznych. Z takim zjawiskiem można spotkać się zwłaszcza w miastach, które rozwijają się zgodnie z ideą Smart City. Podczas siedzenia na ławce można w wygodny sposób naładować telefon, tablet lub laptop, a także inne urządzenia mobilne.

Ławka fotowoltaiczna - przykład „smart” architektury

Tego typu elementy nie tylko posiadają funkcję zasilania urządzeń mobilnych, ale są również wyposażone w moduł Wi-Fi. Ponadto ławki fotowoltaiczne mogą być wyposażone w oświetlenie, a nawet podgrzewane siedzenia. Niezwykle przydatna jest też funkcja samoodśnieżania. Brzegi ławki są wyposażone w moduły fotowoltaiczne, które zasilają całe urządzenie. Produkowana energia słoneczna jest czysta i zielona, dlatego tego typu elementy architektury są w pełni bezpieczne dla środowiska.

 

Czym jeszcze wyróżniają się ławki fotowoltaiczne?

Konstrukcja takich urządzeń składa się z elementów wykonanych z aluminium, stali lub drewna. Ponadto w ławkach wykorzystano moduły bezramkowe szkło-szkło, które mogą pozostać w opcji przeziernej lub występować w formie dowolnego koloru, dzięki zastosowaniu specjalnych folii, nadruku ceramicznego lub metody barwienia szkła w masie. Ławka fotowoltaiczna występuje jako urządzenie działające autonomicznie. Inną opcją jest zasilanie zewnętrzne 230 V. W ofercie ML System S. A. znajdują się modele, które sprawdzą się w miastach budowanych zgodnie z nurtem smart city. Ławka przechwytuje energię słoneczną, którą zamienia na energię elektryczną, dzięki czemu możliwe jest zasilanie kluczowych funkcjonalności jakie oferuje produkt (ładowanie urządzeń mobilnych i dostęp do Wi-Fi). Jeśli ilość zgromadzonej energii nie będzie wystarczająca, ławka przełączy się w sposób automatyczny na zasilanie 230 V z sieci energetycznej.

Inteligentne ławki - jaka cena?

Na koszt opisywanego urządzenia składa się zarówno koszt produktu, jak i jego montaż. Gdy całość prac związanych z instalacją zostanie wykonana, ławki fotowoltaiczne mogą już pracować bez konieczności dalszych inwestycji finansowych oraz potrzeby interwencji. Wynika to z wykorzystania autonomicznych systemów typu odśnieżanie, czy zamiana energii słonecznej na elektryczną. Inteligentne ławki są wykonane z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu wyróżniają się długą żywotnością, a także podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne Dzięki temu cała konstrukcja w 100% odpowiada na realne potrzeby użytkowników.


Parametry techniczne
Moc PV215 Wp
Moc grzewcza siedziska790 W
Ładowarka indukcyjna√ - 2szt.
Ładowarka USB√ - 2szt
Podświetlenie Siedziska2 – 20 W
AkumulatorŻelowy 45AH
Długość3160 [mm]
Wysokość599 [mm]
Szerokość319/380 [mm]
Do pobrania
Karta katalogowa
Galeria produktu
Ławka fotowoltaiczna_ML System_1
Ławka fotowoltaiczna_ML System_2
Ławka fotowoltaiczna_ML System_3
Ławka fotowoltaiczna_ML System_4
Ławka fotowoltaiczna_ML System_5_
Ławka fotowoltaiczna_ML System_6
Ławka fotowoltaiczna_ML System_7
Ławka fotowoltaiczna_ML System_9
Informacje dodatkowe

Może się wydawać, że nie można ulepszyć tak prostego projektu, jakim jest ławka. ML System oferuje smart ławki, które doskonale wpisują się w ideologię budowania miasta smart city. Taka ławka oprócz oczywistej funkcji, jaką jest możliwość skorzystania z miejsca do siedzenia, ma szereg praktycznych cech. Większość z nich wymaga zasilania energią elektryczną - tu również została zastosowana technologia na miarę miana jednego z narzędzi tworzącego “smart city”. Produkt ma moduł fotowoltaiczny, dzięki któremu przechwytuje stosunkowo dużą ilość energii słonecznej i zamienia ją na elektryczną, a następnie wykorzystuje do świadczenia praktycznych funkcji użytkownikom. W momencie, w którym zgromadzona energia nie wystarczy, urządzenie automatycznie przełączy się na zasilanie 230 V z sieci energetycznej.

Inteligentne ławki

Nasze ławki są stworzone tak, aby odpowiadać na realne potrzeby osób, które prawdopodobnie będą z nich korzystały. Dzisiaj praktycznie każda osoba nosi przy sobie miniaturowy komputer - smartfon. Rozładowana bateria w urządzeniu to duży problem mogący pokrzyżować wiele planów. Tak proste rozwiązanie jak ogólnodostępna, uniwersalna ładowarka do urządzeń przenośnych może być doskonałym rozwiązaniem na takie problemy. Jest to jedna z dostępnych funkcji naszych produktów - ławka z możliwością ładowania smartfonów, tabletów czy laptopów. Równie praktyczny może okazać się dostęp do WiFi dzięki wbudowanemu routerowi.

Ławka fotowoltaiczna na ciepłe i chłodne dni

Nasze ławki nie tylko oferują praktyczne funkcje ułatwiające życie codzienne z wykorzystaniem innych urządzeń elektronicznych. Oferujemy również opcję ławek, które doskonale sprawdzą się w chłodne wieczory - chodzi o możliwość podgrzewania siedzenia, korzystając ze zgromadzonej energii elektrycznej. Dodatkowo jeżeli będziesz potrzebował do jakiejś czynności światła, odpowiedni model naszego produktu również to zapewni. Warto także wspomnieć o systemie, który zwiększa autonomię całego urządzenia - ławka fotowoltaiczna ma znakomitą funkcję samodzielnego odśnieżania.

Ławka solarna - jaka cena?

Warto zauważyć, że cena za ławkę solarną to przede wszystkim koszt samego produktu oraz jej montażu. Później urządzenie może praktycznie samodzielnie pracować bez potrzeby interwencji i wkładu finansowego. To wszystko dzięki znakomicie przemyślanym, autonomicznym systemom, takim jak odśnieżanie czy zamiana energii słonecznej na elektryczną i gromadzenie jej. Warto także zauważyć, że produkt jest wykonany z trwałych materiałów (przede wszystkim stal i aluminium), dzięki czemu nie ulegnie łatwo ewentualnemu uszkodzeniu. Sprawdź także inne nasze produkty, takie jak fotowoltaiczne lampy lub Smart Pylony.

KONTAKT

Paweł Kijanka
tel: +48 887 782 508