Strona główna > ML-UV-BOX

UV Box: odkażanie promieniowaniem UV

ML-UV-BOX działa w oparciu o wysokoenergetyczne promieniowanie elektromagnetyczne. Neutralizuje patogeny wszelkiego rodzaju, w tym te wywołujące chorobę koronawirusową COVID-19.

Usuwa bakterie, wirusy i grzyby z powierzchni szklanych, papierowych, metalowych czy tworzyw sztucznych, zapewniając jednocześnie całkowite bezpieczeństwo dla dezynfekowanych materiałów, np. banknotów. Specjalnie zaprojektowana architektura wnętrza z wykorzystaniem warstw refleksyjnych i odpowiednich źródeł fali elektromagnetycznej (EM) z zakresu UV powoduje, że proces dezynfekcji trwa zaledwie 30 sekund! 

Dodatkowo fala elektromagnetyczna jest rozpraszana wewnątrz komory w taki sposób, by proces irradiacji powierzchni zachodził równomiernie. Urządzenie nie generuje żadnych zanieczyszczeń, a dzięki zintegrowanemu systemowi zabezpieczeń wyłącza się samoczynnie przy wykryciu otwartej pokrywy, bądź innych nieprawidłowości.

 

• bardzo wysoka skuteczność działania >98%*
• neutralizacja wirusa wywołującego COVID-19
• błyskawiczny proces dezynfekcji - 30 sekund
• pełne bezpieczeństwo użytkowania
• nie wymaga stosowania środków chemicznych
• wykonanie z wysokiej jakości komponentów
• intuicyjna obsługa
• zintegrowany system zabezpieczeń

Zastosowanie:

• biura
• służba zdrowia
• hotele, restauracje
• administracja publiczna
• sektor bankowy
• przemysł

Parametry techniczne:

• wymiary: 95 x 50 x 50 cm
• waga: 15 kg
• napięcia: 220-240 V / 50-60 Hz

*Skuteczność działania potwierdzona testami w Centrum Biotechnologii Politechniki Śląskiej.

Chcesz poznać szczegóły?

Urządzenia typu UV Box są przeznaczone do dezynfekcji dokumentów i drobnych przedmiotów. W ten sposób możliwe jest pozbycie się z powierzchni większości rodzajów patogenów chorobotwórczych, między innymi bakterii, grzybów czy wirusów (w tym wirusa SARS-CoV-2 oraz innych koronawirusów). Urządzenie wykorzystuje do odkażania promieniowanie elektromagnetyczne w zakresie ultrafioletu, które skutecznie neutralizuje mikroorganizmy i zapewnia efektywną dezynfekcję w krótkim czasie bez konieczności stosowania detergentów i innych substancji chemicznych. Jednocześnie stosowanie sprzętu odkażającego UV jest w pełni bezpieczne dla dezynfekowanych przedmiotów. W tej kategorii znajdziesz między innymi wysokiej klasy urządzenie ML-UV-BOX. Zachęcamy też do zapoznania się z pozostałą ofertą naszego sklepu - dostępne są tam również inne nowoczesne rozwiązania biurowe, na przykład żaluzje z wbudowaną fotowoltaiką.

Dezynfekcja dokumentów i inne zastosowania

UV Box można wykorzystać między innymi do dezynfekcji dokumentów papierowych i laminowanych, a także odkażania drobnych przedmiotów wykonanych z tworzyw sztucznych, metalu czy szkła (długopisy, klucze, banknoty i tym podobne). Dzięki temu urządzenia tego typu sprawdzą się w wielu miejscach - na przykład biurach, hotelach, restauracjach, bankach, urzędach, zakładach przemysłowych czy placówkach opieki zdrowotnej. Dzięki wysokiej skuteczności (sprzęt pozwala zneutralizować więcej niż 98% patogennych mikroorganizmów), urządzenie znakomicie sprawdzi się jako element profilaktyki rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. W naszym sklepie znajdziesz także aktywne i pasywne przegrody szklane pomagające chronić się przed wirusem.

Odkażacz UV ML-UV-BOX

Urządzenie ML-UV-BOX to produkt, który oferuje najwyższy poziom efektywności i komfortu użytkowania. Sprzęt jest wyposażony w zaawansowane systemy zabezpieczające (potrafi na przykład wykryć niedomkniętą obudowę), dzięki którym korzystanie z niego jest w stu procentach bezpieczne. Proces dezynfekcji trwa zaledwie trzydzieści sekund - jest to możliwe między innymi dzięki zastosowaniu specjalnych powłok refleksyjnych, które odbijają emitowane przez urządzenie fale promieniowania wewnątrz obudowy. Równomierne rozprowadzenie promieni ultrafioletowych pozwala na bardzo skuteczną dezynfekcję dokumentów i innych przedmiotów, jednocześnie nie narażając ich na uszkodzenia. Dodatkową zaletą ML-UV-BOX jest brak emisji zanieczyszczeń oraz konieczności stosowania środków chemicznych podczas odkażania. Urządzenie współpracuje ze standardowym napięciem sieciowym i jest umieszczone wewnątrz kompaktowej obudowy, która bez problemu wpasuje się w każdą przestrzeń.