Strona główna > HQ Glass – Szyba grzewcza

HQ Glass – Szyba grzewcza

HQ Glass to nowoczesne rozwiązanie termiczne, pozwalające na całkowite wyeliminowanie tradycyjnego systemu grzewczego. Zapewnia przejrzystość szkła i komfort ciepła wewnątrz budynków. Szeroki wachlarz kolorystyki i podświetlenia oraz rozmiarów szyb.

Rozwiązanie posiada zintegrowany system sterowania pozwalający w łatwy sposób kontrolować temperaturę. Niezależnie od klimatu gwarantuje wysoką wydajność grzania. Szyba jest dostępna w kilku wariantach. W zależności od mocy i izolacji termicznej wybranego pakietu.

PARAMETRY TECHNICZNE
ModeleHQ 2500HQ 700
 Sterowanie zintegrowaneSterowanie zewnętrzne 
Min. grubość29 mm21 mm21 mm
Maks. grubość100 mm
Maks. wymiary2200 x 1800 mm
System kontroli temperaturyzintegrowanyzewnętrznyzewnętrzny
Maks. temperatura70°C ograniczona elektronicznie55°C
Maks. szybkość grzania10°C/min4°C/min
Maks. moc funkcji grzewczej2500 W/m2700 W/m2
System kontroli temperaturyzintegrowany
Zasilanie230 V/50 Hz
Stopień ochronyIP 65
Maks. przepuszczalność światła93%
Funkcje dodatkowe-ochrona przed przegrzaniem
-utrzymanie zadanej temperatury
-wyświetlacz LED*

*dotyczy modelu HQ 2500

GALERIA PRODUKTU

Elektryczna szyba grzewcza HQ Glass to kolejne innowacyjne osiągnięcie inżynierów z ML System. Podobnie jak standardowa szyba montowana w elewację, szyba HQ Glass przepuszcza światło widzialne do wnętrza budynku. Jednak w odróżnieniu od standardowych rozwiązań szybowych HQ Glass posiada bardzo istotny walor praktyczny - jest to szyba z wbudowaną elektryczną wkładką grzewczą ze zintegrowanym, elektronicznym układem sterowania wyposażonym w inteligentne funkcje. Elektrycznie ogrzewana szyba HQ Glass może całkowicie zastąpić tradycyjny system grzewczy, co korzystnie przekłada się na zminimalizowanie strat ciepła i zwiększenie efektywności energetycznej ogrzewania, zapewniając komfort wewnątrz budynku, nawet podczas silnych mrozów.

Budowa i zasada działania elektrycznej szyby grzewczej HQ Glass

Elektryczna szyba grzewcza HQ Glass posiada wbudowaną wkładkę grzejną oraz czujniki pomiarowe, dzięki którym temperatura otoczenia szyby jest na bieżąco kontrolowana w sposób automatyczny - zintegrowany sterownik precyzyjnie ustawia temperaturę grzania szyby, zgodnie z temperaturą zaprogramowaną przez użytkownika. Przykładowo, jeśli ustawiona temperatura grzania wynosi 30°C, wówczas szyba nagrzeje się dokładnie do takiej wartości, nawet wtedy, kiedy temperatura na zewnątrz budynku będzie bardzo ujemna (np. -20°C). Drugim istotnym atutem HQ Glass, jest zapobieganie zaparowaniu powierzchni szyby, co zapewnia jej pełną przejrzystość.

Szyba grzewcza HQ Glass - dostępne warianty

Szyba grzewcza HQ Glass od ML System S.A. jest produkowana w dwóch wariantach - HQ 2500 i HQ 700. Dla wariantu HQ 2500, maksymalna temperatura nagrzewania objętości szyby wynosi 70°C i jest ona ograniczona elektronicznie - przy osiągnięciu nastawionej temperatury 70°C, układ sterowania odcina napięcie zasilające doprowadzone do wkładki grzewczej, zapobiegając jej dalszemu nagrzewaniu. Wydajność grzewcza w odniesieniu do jednostki powierzchni dla szyby HQ Glass HQ 2500, wynosi 2,5kW/m2, a szybkość narastania temperatury wkładki grzewczej wynosi 10°C/min, dzięki czemu rozwiązanie świetnie się sprawdzi w elewacjach dużych budynków z przestrzeniami biurowymi. Natomiast szyba HQ Glass HQ 700 nie posiada wbudowanego ogranicznika temperatury i może się maksymalnie nagrzać do temperatury 55°C. Wydajność grzewcza w odniesieniu do jednostki powierzchni dla szyby HQ Glass HQ 700, wynosi 0,7kW/m2, a szybkość narastania temperatury wkładki grzewczej wynosi 4°C/min, co predysponuje tą wersję szyby do zastosowań w budownictwie mieszkalnym. Wszystkie szyby HQ Glass posiadają wbudowany elektroniczny sterownik z wyświetlaczem LED, który zapewnia stabilną temperaturę grzania. Dodatkowo, szyba HQ Glass HQ 2500 posiada wbudowane zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe, które skutecznie chroni szybę przed przegrzaniem i automatycznie odcina zasilanie wkładki grzewczej oraz przywraca zasilanie po odpowiednim obniżeniu temperatury.

HQ Glass - bezpieczna konstrukcja wykonana zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi

Oprócz walorów, które są istotne z punktu widzenia funkcjonalności i komfortu użytkowego, niemniej ważne jest także prawidłowe wykonanie produktu pod kątem obowiązujących wymagań prawnych. Inteligentna szyba grzewcza HQ Glass została zaprojektowana zgodnie z wymaganiami zawartymi w normach obowiązujących w prawie budowlanym, uwzględniając takie czynniki jak jakość wykonania, metoda produkcji struktury szkła oraz jego wytrzymałość na czynniki zewnętrzne. Dział konstrukcyjny firmy ML System zadbał także o bezpieczeństwo użytkowania szyby HQ Glass pod kątem elektrycznym. Z uwagi na fakt, że szyba jest przeznaczona do montażu w elewację budynku, jest ona wystawiona na działanie opadów atmosferycznych, a także innych źródeł wzmożonej wilgotności powietrza, np. w wyniku intensywnych upałów. Z tego względu, inteligentna szyba grzewcza HQ Glass, została zaprojektowana skrupulatnie również pod kątem bezpieczeństwa elektrycznego i spełnia wymagania dotyczące stopnia ochrony wewnętrznej IP65, tzn. jej konstrukcja jest w pełni pyłoszczelna oraz odporna na działanie strug wody o przepływie do 12,5 l/min, gwarantując skuteczną ochronę przed porażeniem prądem. Ponadto, szyby grzewcze HQ Glass od ML System odznaczają się bardzo dobrą izolacją akustyczną, dzięki czemu świetnie tłumią dźwięki z zewnątrz, w tym nawet te o wysokim poziomie hałasu.

W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt:

Marcin Piotrowski, tel: +48 506 997 050
Sabina Kozieł, tel: +48 512 223 640