Strona główna > Inteligentna szyba grzewcza

Inteligentna szyba grzewcza

Inteligentna szyba grzewcza to nowoczesne rozwiązanie termiczne, pozwalające na całkowite wyeliminowanie tradycyjnego systemu grzewczego. Zapewnia przejrzystość szkła i komfort ciepła wewnątrz budynków. Szeroki wachlarz kolorystyki i podświetlenia oraz rozmiarów szyb.

Rozwiązanie posiada zintegrowany system sterowania pozwalający w łatwy sposób kontrolować temperaturę. Niezależnie od klimatu gwarantuje wysoką wydajność grzania. Szyba jest dostępna w kilku wariantach. W zależności od mocy i izolacji termicznej wybranego pakietu.

PARAMETRY TECHNICZNE
Modele2500700
 Sterowanie zintegrowaneSterowanie zewnętrzne 
Min. grubość29 mm21 mm21 mm
Maks. grubość100 mm
Maks. wymiary2200 x 1800 mm
System kontroli temperaturyzintegrowanyzewnętrznyzewnętrzny
Maks. temperatura70°C ograniczona elektronicznie55°C
Maks. szybkość grzania10°C/min4°C/min
Maks. moc funkcji grzewczej2500 W/m2700 W/m2
System kontroli temperaturyzintegrowany
Zasilanie230 V/50 Hz
Stopień ochronyIP 65
Maks. przepuszczalność światła93%
Funkcje dodatkowe-ochrona przed przegrzaniem
-utrzymanie zadanej temperatury
-wyświetlacz LED*

*dotyczy modelu 2500

GALERIA PRODUKTU

Inteligentna szyba grzewcza jest przykładem nowoczesnego rozwiązania termicznego. Dzięki niemu można pozwolić sobie na całkowite wyeliminowanie tradycyjnego systemu grzewczego. Oprócz wysokiego komfortu cieplnego wewnątrz obiektu, dodatkowym atutem są walory estetyczne i przejrzystość szkła. Ponadto istnieje możliwość wyboru koloru, podświetlenia i rozmiarów szyb, a tym samym dopasowania do osobistych preferencji użytkownika. Szyby grzewcze są wyposażone w zintegrowany system sterowania. Dzięki niemu można w łatwy sposób kontrolować temperaturę. Kolejną istotną zaletą takich rozwiązań jest wysoka wydajność grzania, niezależnie od warunków atmosferycznych. Poszczególne szyby różnią się mocą i izolacją termiczną.

Szyby grzewcze - postaw na innowacyjne rozwiązania

W ofercie ML System S. A. znajdują się elektryczne szyby grzewcze HQ Glass, które przepuszczają światło widzialne do budynku. Pod tym względem są podobne do standardowych szyb, które montuje się w elewację. Podstawowa różnica dotyczy jednak obecności wbudowanej elektrycznej wkładki grzewczej. Posiada ona zintegrowany, elektroniczny układ sterowania z inteligentnymi funkcjami. Dzięki temu szyba grzewcza jest w stanie zastąpić tradycyjny system grzewczy, jednocześnie zapewniając dużo mniejsze straty ciepła, a tym samym zwiększając efektywność energetyczną ogrzewania. Ponadto domownicy mogą liczyć na wysoki komfort cieplny w budynku, nawet w przypadku bardzo niskich temperatur.

Jak działa szyba grzewcza?

Bieżąca kontrola temperatury otoczenia szyby jest możliwa dzięki obecności czujników pomiarowych i wbudowanej wkładce grzewczej. Cały proces odbywa się automatycznie. Oznacza to, że zintegrowany sterownik w precyzyjny sposób ustawia temperaturę grzania, zgodnie z wysokością temperatury jaką zaprogramował użytkownik. Co za tym idzie, w sytuacji, gdy temperatura grzania zostanie ustawiona na konkretnym poziomie, szyba nagrzeje się dokładnie do takiej wartości, nawet jeśli temperatura na zewnątrz jest bardzo niska. Bardzo ważnym atutem jest również to, że szyby grzewcze zachowują pełną przejrzystość i są odporne na zaparowanie powierzchni.

Szyby grzewcze dostępne w ofercie ML System S. A.

Szyby HQ Glass są dostępne w dwóch wariantach - HQ 2500 i HQ 700. W pierwszym przypadku maksymalna temperatura nagrzewania objętości szyby osiąga wartość 70°C. Jest przy tym ograniczona elektronicznie, co oznacza, że w momencie osiągnięcia takiej temperatury, układ sterowania odcina napięcie zasilające, które jest doprowadzone do wkładki grzewczej. Dzięki temu szyba nie nagrzewa się w dalszym stopniu. W przypadku opisywanego modelu, wydajność grzewcza wynosi 2,5kW/m2, zaś szybkość narastania temperatury 10°C/min. Jest to zatem znakomite rozwiązanie do budynków z przestrzeniami biurowymi. Szyba grzewcza HQ Glass HQ 700 nie posiada ogranicznika temperatury. Może maksymalnie nagrzać się do 55°C. Ten model wyróżnia się wydajnością grzewczą na poziomie 0,7kW/m2 i szybkością narastania temperatury na poziomie 4°C/min. Dzięki takim parametrom jest polecana do budownictwa mieszkalnego. Szyby grzewcze dostępne w ofercie ML System S. A. są wyposażone w elektroniczny sterownik z wyświetlaczem LED, który jest odpowiedzialny za zapewnienie stabilnej temperatury grzania. Ponadto model HQ 2500 ma wbudowane zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe zabezpieczające przed przegrzaniem.

Szyby grzewcze jako ekologiczny sposób na ogrzewanie

Odpowiednio dobrane szyby grzewcze mogą z powodzeniem sprawdzić się jako główne źródło ciepła w domu, mieszkaniu czy biurze. Takie rozwiązanie pozwala m.in. uzyskać dodatkową przestrzeń poprzez wyeliminowanie grzejników. Ponadto, szyba grzewcza nie generuje dodatkowych emisji, dzięki czemu jest to bardzo ekologiczny sposób ogrzewania. Aby jeszcze skuteczniej zadbać o środowisko, szyby grzewcze można połączyć z instalacją fotowoltaiczną. Warto przy tym pamiętać o poprawnej konserwacji, która pozwoli na bezproblemowe korzystanie z tego rozwiązania przez długi czas. Szyba grzewcza w roli źródła ciepła to wiele zalet – najważniejsze z nich to niski wpływ na środowisko, wygoda użytkowania oraz wysoki komfort cieplny. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z naszymi ekspertami.

W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt:

Karolina Jurkowska, tel: +48 506 997 050

Sabina Kozieł, tel: +48 512 223 640