Strona główna > Falownik ML System

Falowniki do fotowoltaiki

Falowniki w zakresie

1,5-110 kW


Falowniki hybrydowe

3 kW-12 kW



Falowniki ML System są odpowiednie dla wszystkich typów modułów - do podłączenia do sieci i sieci autonomicznych, a także hybrydowego systemu inwerterowego, dla systemów małych domów i systemów komercyjnych.

Atrakcyjna cena, pasywna i kompaktowa budowa falownika ułatwiająca jego instalację, możliwość montażu zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na zewnątrz (klasa szczelności IP 65) wyświetlacz LCD i praca w trybie online na sprawdzonej, intuicyjnej aplikacji Solarman – to główne cechy produktu typowane przez naszych odbiorców jako te najmocniej wyróżniające produkt na rynku.



Falownik posiada

  • Zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją DC
  • Zabezpieczenie przeciwzwarciowe AC
  • Zabezpieczenie nadprądowe prądu wyjściowego AC
  • Zabezpieczenie nadnapięciowe wyjścia
  • Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe
  • Zabezpieczenie wyspowe
  • Zabezpieczenie temperaturowe
  • Monitorowanie zwarcia doziemnego
  • Zabezpieczenie rezystancji izolacji
  • Zintegrowany wyłącznik prądu stałego

Funkcje AFCI

W instalacjach fotowoltaicznych, w obszarze pomiędzy panelem fotowoltaicznym a falownikiem, gdzie przepływa prąd stały, istnieje ryzyko powstania łuku elektrycznego. Główną funkcją AFCI jest zapobieganie pożarom spowodowanym przez łuki powstałe w wyniku czynników takich jak:

  • starzenie się sprzętu,
  • uszkodzenia izolacji elektrycznej
  • luźne połączenia i awarie spowodowane warunkami atmosferycznymi

Anty Pid

Degradacja indukowanym napięciem nazywana jest także upływaniem prądu i może przekładać się na bardzo istotne straty w generowanej przez urządzenie mocy. Efekt PID to konsekwencja różnic potencjałów pomiędzy półprzewodnikami zawartymi w ogniwach, mogącymi posiadać napięcie w wysokości np. 600 V, a aluminiową, uziemioną ramą modułów o zerowym napięciu. Najczęściej zjawisko występuje w przypadku ogniw zlokalizowanych w niewielkiej odległości od ujemnego bieguna. Na skutek dużej różnicy potencjałów zdarzają się uszkodzenia paneli fotowoltaicznych. Dochodzi do wygenerowania elektrostatycznego pola pośredniczącego najpierw w transporcie do szkła modułu elektronów, a następnie w ich przemieszczaniu się do wspomnianej wcześniej uziemionej, aluminiowej ramy. Nasz falownik posiada specjalną funkcję która ogranicza to zjawisko..

Chłodzenie i obudowa

Obudowa i specjalny radiator sprawiają że urządzenie jest dobrze chłodzone. Obudowa wykonana z aluminium bardzo dobrze zabezpiecza elektronikę w środku przed działaniem warunków atmosferycznych i jednocześnie jest bardziej trwała od obudów plastikowych.

Wyświetlacz

Zastosowanie wyświetlacza daje możliwość ustawienia i podglądnięcie parametrów pracy bezpośrednio na falowniku, bez konieczności instalowania aplikacji i dostępu do Internetu.. Polskojęzyczna aplikacja, monitoringu instalacji fotowoltaicznej Solarman w wersji na komputery oraz smartfony pozwala skonfigurować instalację, założyć konto na internetowym portalu monitoringu oraz śledzić produkcję energii.

Produkcja pod ścisłą kontrolą:

Nasze falowniki są produkowane z komponentów światowych marek takich jak: PANASONIC, NIPPON, TDK, HONGFA, NMB

Wysoka jakość

Falowniki potwierdzone testami i certyfikatami w niezależnych laboratoriach m.in. TUV Rheinland Co,Ltd, Bureau Veritas,Balun.


Falowniki fotowoltaiczne ML System S. A. to wysokosprawne urządzenia, których głównym zadaniem jest zmiana charakterystyki prądowej ze stałej (DC) na przemienną (AC). Falownik fotowoltaiczny jest jednym z najważniejszych elementów całej instalacji. Moduły fotowoltaiczne produkują prąd stały, który musi być bezpiecznie przekształcony na prąd przemienny, czyli dokładnie taki sam jakim zasilamy domowe odbiorniki prądu podłączone do instalacji elektrycznej. Instalacja fotowoltaiczne bez falownika nie mogłaby w 100% spełniać swojej funkcji.

Falowniki fotowoltaiczne – bezpieczeństwo pracy i długa żywotność

Falownik fotowoltaiczny jest najważniejszym elementem całej instalacji, zaraz za modułami fotowoltaicznymi. Dzięki temu urządzeniu użytkownicy mogą bezpiecznie korzystać z domowych odbiorników prądu podłączonych do instalacji elektrycznej, której źródłem energii są moduły fotowoltaiczne. Falowniki ML System S. A., oprócz wysokiej wydajności, wyróżniają się również najwyższym poziomem bezpieczeństwa. Liczne zabezpieczenia, w połączeniu z zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi, gwarantują pełne bezpieczeństwo pracy całej instalacji fotowoltaicznej.

Do najważniejszych zabezpieczeń falowników należą: monitorowanie zwarcia doziemnego, skuteczne i niezawodne zabezpieczenie chroniące przed odwrotną polaryzacją prądu stałego (DC). Ponadto falowniki fotowoltaiczne ML System S. A. są wyposażone w zabezpieczenie temperaturowe, wyspowe, przeciwprzepięciowe, zabezpieczenie rezystancji izolacji i zabezpieczenie nadnapięciowe wyjścia. Dodatkowym zabezpieczeniem jest zintegrowany wyłącznik prądu stałego, a także zabezpieczenie nadprądowe prądu wyjściowego przemiennego (AC) oraz skuteczne zabezpieczenie przeciwzwarciowe prądu przemiennego (AC).

Falownik fotowoltaiczny – praktyczne funkcje

W instalacji fotowoltaicznej, a dokładniej w obszarze dzielącym moduły od falownika (w tym miejscu przepływa prąd stały), występuje ryzyko pojawienia się tak zwanego łuku elektrycznego. Jedną z kluczowych funkcji, która wyróżnia falowniki fotowoltaiczne ML System S. A. jest AFCI, która stanowi skuteczne zabezpieczenie przed pożarami wywoływanymi przez łuki elektryczne. Czym może być spowodowane to zjawisko? Przede wszystkim uszkodzoną izolacją elektryczną, starzeniem się poszczególnych elementów instalacji, a także luźnymi połączeniami oraz awariami, które zostały spowodowane przez niekorzystne warunki atmosferyczne.

Kolejną praktyczną funkcją jest Anty PID. Tak zwane zjawisko upływania prądu może bezpośrednio przekładać się na duże straty mocy wytwarzanej przez instalację. Jednak czym jest PID? To nic innego jak różnica potencjałów między półprzewodnikami pomiędzy ramą (uziemioną) wykonaną z aluminium a potencjałem ogniw, których napięcie może wynosić np. 600V. Do niepożądanego efektu PID dochodzi najczęściej wtedy, gdy ogniwa fotowoltaiczne znajdują się zbyt blisko ujemnego bieguna. Warto również wspomnieć, że tak duża różnica potencjałów może być pośrednią lub bezpośrednią przyczyną uszkodzenia modułów fotowoltaicznych. W jaki sposób może dojść do takiego uszkodzenia? W przypadku pola elektrostatycznego pośredniczego w pierwszym etapie, elektrony są transportowane do modułu, a w kolejnym przemieszają się do aluminiowej (uziemionej) ramy. Falownik ML system jest wyposażony w funkcję Anty PID, która redukuje do minimum ryzyko występowania tego zjawiska.

Stabilna temperatura falownika

Kolejną zaletą falowników fotowoltaicznych ML System S. A. jest specjalnie zaprojektowana obudowa gwarantująca efektywne odprowadzanie ciepła, a co za tym idzie stabilne działanie urządzenia. Ponadto aluminiowa konstrukcja zapewnia skuteczną ochronę elektroniki nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale przede wszystkim przed warunkami atmosferycznymi. Wewnątrz obudowy znajduje się radiator, którego głównym zadaniem jest wydajne pochłanianie ciepła i odprowadzanie go na zewnątrz.

Falowniki ML System S. A. – sterowanie z poziomu wyświetlacza

Wysokosprawne falowniki do fotowoltaiki ML System S. A. są wyposażone w czytelny wyświetlacz prezentujący wszystkie najważniejsze parametry pracy instalacji. Dodatkowo wyświetlacz pozwala na zarządzanie pracą i zapewnia możliwość zmiany ustawień. Jest to szczególnie istotne w przypadku awarii sieci internetowej lub urządzenia mobilnego, na którym jest zainstalowana aplikacja do obsługi instalacji.

Do produkcji falowników fotowoltaicznych używane są wyłącznie wysokogatunkowych podzespołów renomowanych marek, takich jak TDK, PANASONIC, NIPPON, HONGFA i NMB, dzięki czemu urządzenia wyróżniają się nie tylko długą żywotnością, ale również niezawodnością. Wysoka jakość falowników została potwierdzona certyfikatami i testami, które zostały przeprowadzone w niezależnych laboratoriach, takich jak Balun, TUV Rheinland Co i Bureau Veritas.

Dodatkowe informacje o falownikach do fotowoltaiki ML System S. A.

Wysokowydajne falowniki fotowoltaiczne charakteryzują się niezwykle cichą pracą. Nawet w przypadku dużego obciążenia, poziom hałasu wynosi <30 dB. Kolejną zaletą jest bardzo niskie zapotrzebowanie na energię elektryczną w trybie czuwania (w nocy), które wynosi <1W. Falowniki do fotowoltaiki ML system S. A. występują w różnych wariantach mocy znamionowej, dzięki czemu dopasowanie odpowiedniego modelu do konkretnej instalacji fotowoltaicznej nie stanowi żadnego problemu. Dostępne są modele o mocy 4kW, 5kW, 6kW, 8kW 10kW, 12kW i 15kW.

Falowniki ML System S. A. zapewniają stabilne i niezawodne działanie w szerokim zakresie temperatury roboczej, wynoszącym od -25℃ do nawet +65℃. Wilgotność środowiska pracy może zawiera się w przedziale od 0% do nawet 100%, dzięki czemu urządzenie może być bezpiecznie używane w praktycznie każdych warunkach. Maksymalna sprawność falowników do fotowoltaiki wynosi nawet 98,3%. W codziennej eksploatacji, oznacza to, że praktycznie cała energia wytworzona przez moduły fotowoltaiczne może być wykorzystana do bezpiecznego i stabilnego zasilania domowych odbiorników prądu. Cala konstrukcja falowników wyróżnia się kompaktowymi wymiarami i stosunkowo niską wagą wynoszącą około 10 kg.