BIPV
Rozwiązania fotowoltaiczne inspirowane naturą i napędzane przyszłością


BIPV

 

Fotowoltaika zintegrowana z budynkiem

BIPV to kompleksowe rozwiązania fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami, stanowiące substytut dla tradycyjnych materiałów budowlanych, wykorzystywanych w pokryciach dachowych, elewacjach budynków, balustradach, czy osłonach przeciwsłonecznych. Elementy BIPV produkowane przez ML System mogą być wykorzystane nie tylko jako element konstrukcji, ale przede wszystkim jako źródło energii elektrycznej pozyskiwanej ze słońca.

Produkty BIPV, wpisując się w ekologiczne, nowoczesne i zrównoważone budownictwo są idealnym uzupełnieniem architektury obiektów nowopowstających oraz świetnym rozwiązaniem dedykowanym do modernizacji istniejących, nieefektywnych energetycznie budynków publicznych i prywatnych.NOWE PODEJŚCIE DO ZRÓWNOWAŻONEGO BUDOWNICTWAAKTYWNE ENERGETYCZNIE FASADY, INSPIROWANE NATURĄ


Beton

Granit

Drewno

Cegła


Fotowoltaiczne płyty elewacyjne to jedyne materiały budowlane, posiadające gwarancję zwrotu z inwestycji.

Produkty ML System są zgodne z wytycznymi nowej dyrektywy Unii Europejskiej z dnia 14 marca 2023 r. o budynkach zeroemisyjnych, która wprowadzi obowiązek stosowania instalacji fotowoltaicznych.


Sektor budowlany jest największym konsumentem energii w UE:


Lepsze i bardziej energooszczędne budynki nie tylko poprawią jakość życia obywateli, ale też złagodzą ubóstwo energetyczne, przynosząc jednocześnie dodatkowe korzyści, takie jak osiągnięcie celów określonych w Europejskim Zielonym Ładzie. Doskonałą odpowiedzią na zapotrzebowanie na energooszczędne nowe budownictwo, a także na renowację zarówno budynków publicznych, jak i prywatnych - istotny punkt Europejskiego Zielonego Ładu - jest technologia BIPV.

 

WYBRANE REALIZACJE ML SYSTEM Z ROZWIĄZNIAMI BIPV

Malmo

Biblioteka Orkanen, Malmo, Szwecja

Nordic Choice Hotel

Nordic Choice Hotel, Solna, Szwecja

Stavanger

Norwegian Petroleum Directorate, Stavanger, Norwegia

SKYE Kielce

Kielecki Park Technologiczny, Kielce, Polska


Werona

Tecnoimpianti di Maragno, Verona, Włochy

moon_office

Moon Office, Kraków, Polska

WST

Wyższa Szkoła Techniczna, Katowice, Polska

BUS station rzeszow

Dworzec Autobusowy, Rzeszów, Polska


REWOLUCJA W ARCHITEKTURZE

MATERIAŁY BUDOWLANE WYTWARZAJĄCE ENERGIĘ