Strona główna > Smart City

Smart city

Smart city to idea nowoczesnego miasta, w którym mieszkańcom będzie żyło się lepiej. W dosłownym tłumaczeniu z angielskiego to “inteligentne miasto”. W sformułowaniu chodzi o to, aby w takim miejscu znakomicie działały struktury odpowiadające za wymianę informacji, które mają wpływ na różne dziedziny. Przykładowo – mieszkaniec miasta może znacznie lepiej zarządzać swoim czasem, jeśli będzie miał dostęp do prawdziwej informacji, o jakiej dokładnie godzinie pojawi się autobus na przystanku (a nie tylko planowany czas przyjazdu). Firma ML System dostarcza technologię, która umożliwia zamianę dowolnego miasta w smart city – są to między innymi Smart Pylony, inteligentne ławki, inteligentne wiaty przystankowe, lampy fotowoltaiczne oraz tak zwane carporty.

Smart city system - zielona energia

Jednym z założeń inteligentnego miasta jest wprowadzanie autonomicznych systemów, które działają sprawnie pomimo zmiennych warunków. Wykorzystując nasze urządzenia, nie tylko otrzymasz wysokiej jakości, autonomiczny sprzęt, ale przede wszystkim będzie on pracował, wykorzystując tak zwaną zieloną energię. Każdy z oferowanych produktów ma wbudowane moduły fotowoltaiczne, dzięki czemu nie potrzebuje do pracy energii z sieci energetycznej. Możesz wyposażyć wiatę przystankową lub lampę fotowoltaiczną w specjalny akumulator, dzięki któremu lampa będzie świecić w nocy, korzystając z energii zgromadzonej w ciągu dnia. W momencie, kiedy ta energia zostanie wyczerpana, urządzenie automatycznie przełączy się na zasilanie z sieci 230 V.

Prawdziwie, inteligentne miasto

Oferujemy znakomite rozwiązania, które sprawiają, że w mieście żyje się lepiej. Komunikacja i przepływ informacji może stać się lepszy między innymi dzięki możliwości instalacji na przystankach ekranów, na których będą wyświetlane informacje o aktualnie przewidywanym przyjeździe tramwaju. Siadając w oczekiwaniu na swój autobus w chłodny, zimowy wieczór, będziesz mógł cieszyć się podgrzewanym siedzeniem i dostępem do sieci dzięki lokalnemu WiFi. W parku będziesz mógł skorzystać z tak zwanej smart ławki, gdzie naładujesz swojego laptopa lub smartfona. Każde z urządzeń jest także w stanie samodzielnie zadbać o prawidłową pracę modułu fotowoltaiki dzięki autonomicznemu systemowi odśnieżania. Z racji, że idea smart city to ogólna poprawa życia w mieście, oferujemy także oczyszczenie powietrza z trujących spalin.

Elektromobilność - carporty w inteligentnym mieście

Jednym z ciekawych rozwiązań smart city są carporty fotowoltaiczne. Są to zadaszone parkingi, w których dach pokryty jest modułami fotowoltaicznymi lub wręcz zbudowany z modułów BIPV. Dzięki temu konstrukcja jest w stanie wytwarzać energię elektryczną, którą można wykorzystać na przykład do ładowania samochodów z napędem elektrycznym lub hybrydowym. Jest to bardzo ekologiczna opcja, która pozwala ograniczyć zużycie energii elektrycznej pochodzącej ze szkodliwego dla środowiska spalania węgla i innych paliw kopalnych na rzecz ekologicznego, “zielonego” prądu wytworzonego ze światła. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór modułów BIPV i rozwiązań smart city przeznaczonych do zastosowania w carportach.