Strona główna > Moduły fotowoltaiczne

Moduły fotowoltaiczne PV3

Moduły PV (z języka angielskiego: photovoltaic) to w dzisiejszych czasach oczywiste rozwiązanie pozyskiwania energii odnawialnej. Biorąc pod uwagę obecną sytuację związaną z emisją dużej ilości szkodliwych substancji do atmosfery, systemy fotowoltaiczne są jedną z kluczowych technologii, które pozwolą ograniczyć ten problem. Warto także zauważyć, że inwestycje w taki sprzęt są obecnie silnie wspierane finansowo przez polski rząd, a wykorzystanie darmowej energii odnawialnej umożliwia obniżenie kosztów eksploatacyjnych budynku. Decydując się na budowę domu, warto również wziąć pod uwagę zmiany prawne dotyczące redukcji dopuszczalnej wartości współczynnika EP, które obowiązują od początku 2021 roku.

 

Moduły fotowoltaiczne – to się opłaca!

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej to rentowna inwestycja na przyszłość. Przeznaczone na ten cel pieniądze szybko się zwrócą, a nowoczesne rozwiązania zapewnią mieszkańcom danego budynku wygodę i niezależność. Nieruchomość wyposażona w taką technologię dodatkowo nabiera większej wartości rynkowej. Wiele osób zwraca uwagę również na fakt aktywnego przyczyniania się do zminimalizowania szkodliwego wpływu człowieka na środowisko naturalne. Uwzględnienie w planie budowy instalacji fotowoltaiki zapewnia też lepsze przystosowanie do obowiązującego prawa. Od początku 2021 roku obowiązuje nowe ograniczenie dopuszczalnej wartości współczynnika EP. To parametr, który określa roczne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię (na powierzchni 1 m2) – do niedawna nie mógł on przekroczyć 85 kWh/m2, natomiast nowe przepisy przesuwają granicę do 65 kWh/m2. Ma to znaczenie w momencie składania dokumentów potrzebnych do uzyskania pozwolenia na budowę – projekt, według którego ma powstać budynek, musi spełniać wszystkie wymogi. Zaplanowanie instalacji systemu fotowoltaiki znacząco upraszcza cały proces.

Jakie moduły oferujemy?

W naszej ofercie znajdziesz moduły fotowoltaiczne dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego z naszych klientów. W tej kategorii dostępne są moduły PV: 375 Wp Half Cut z czarną ramką, 400 Wp Half Cut Full Black oraz 450 Wp Half Cut z czarną ramką. Wszystkie moduły cechują się wydajnością, trwałością i stabilnością. Sprzęt jest zaprojektowany tak, by był kompatybilny z większością dostępnych na rynku systemów mocowań. Dzięki temu nasze moduły znajdą zastosowanie zarówno w instalacjach naziemnych, na budynkach oraz niestandardowych realizacjach np.: fotowoltaiczne bariery akustyczne. Nasz asortyment uwzględnia również wiele innych innowacyjnych technologii i rozwiązań, na przykład BIPV, czyli fotowoltaikę zintegrowaną z budownictwem – produkty, które łączą w sobie funkcje elementów konstrukcji budowlanych oraz źródeł energii odnawialnej. W ramach naszych usług oferujemy również możliwość stworzenia indywidualnego projektu oraz zainstalowania go w Twoim domu.

 

 

Odwiedź nasz sklep i sprawdź szczegóły produktów: