Strona główna > Fasada Słupowo – Ryglowa

FASADA SŁUPOWO-RYGLOWA

Konstrukcja słupowo-ryglowa to przykład architektonicznych ścian osłonowych, które wyróżniają się nie tylko lekkością, ale również dobrą izolacją termiczną i przeziernością. Takie fasady doskonale sprawdzają się jako okładziny zewnętrzne różnego rodzaju budynków wielkopowierzchniowych. Głównym zadaniem fasady jest zabezpieczenie obiektu przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. Dodatkową korzyścią jest poprawa walorów estetycznych. W ofercie ML System S. A. można znaleźć systemy wyróżniające się mocą jednostkową do 200 Wp/ m2 oraz maksymalnym napięciem pracy wynoszącym 1000 V DC. Sprawność ogniw wynosi z kolei do 25%.

Konstrukcja słupowo-ryglowa - dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Fasada słupowo-ryglowa to znakomity wybór dla wszystkich miłośników nowoczesnego designu. Sprawdzi się również w przypadku osób, którym zależy na spersonalizowaniu wyglądu budynku, tak aby wyróżniał się indywidualnym charakterem. Kolejnym ważnym atutem takiego rozwiązania jest stabilność konstrukcji. Dzięki modułom fotowoltaicznym użytkownicy mogą liczyć także na produkcję czystej, zielonej i darmowej energii elektrycznej. Jest to zatem świetny sposób na zmniejszenie rachunków za energię, a tym samym generowanie oszczędności. Ponadto użytkownicy mają możliwość wglądu w generowane uzyski.

Dodatkowe informacje o konstrukcji słupowo-ryglowej

Fasady dostępne w ofercie ML System S. A. wykazują kompatybilność ze wszystkimi konstrukcjami dostawców systemowych, jakie są dostępne na rynku. Użytkownicy mają do wyboru moduły monokrystaliczne, w tym back-contact. Elementy bifacjalne pozwalają na absorbowanie promieni słonecznych przez obie strony ogniw, a następnie ich zamianę na energię elektryczną. Przydatnym rozwiązaniem jest też możliwość zaimplementowania funkcji grzewczej. Konstrukcja słupowo ryglowa może zostać wykonana w dowolnym odcieniu według palety RAL. Zestawy szybowe są dostępne w wersji pojedynczej przeziernej i pojedynczej emaliowanej.


Parametry techniczne systemu
Moc jednostkowaDo 200 Wp/ m2
Sprawność ogniwDo 25 %
Max. napięcie pracy1000 V DC
Rodzaje modułówMonokrystaliczne
w tym back-contact
OpcjeBifacjalne
Funkcja grzewcza
Materiał podkonstrukcjiWg systemodawcy
Maksymalny wymiar modułówWg systemodawcy
Kolorystyka konstrukcjiWg Palety RAL
Grubość zestawów szybowychWg systemodawcy
Rodzaj zestawów szybowychPojedyńcze przezierne
Pojedyńcze emaliowane
1 -komorowe
2- komorowe
Współczynnik przenikania ciepła zestawów szybowych z modułamiOd 0.4 W / m2
Przezierność modułuWg wymagań klienta

Rysunek techniczny
 
 

Kontakt

Damian Staszewski
tel: +48 506 996 995

Rafał Michalak
tel: +48 512 877 777

Łukasz Gorzała
tel: +48 535 235 920

Mateusz Tetłak
tel: +48 512 877 778