Strona główna > Fasada Słupowo – Ryglowa

Fotowoltaiczna fasada słupo-ryglowa

Konstrukcja słupowo-ryglowa to przykład architektonicznych ścian osłonowych, które wyróżniają się nie tylko lekkością, ale również dobrą izolacją termiczną i przeziernością. Takie fasady doskonale sprawdzają się jako okładziny zewnętrzne różnego rodzaju budynków wielkopowierzchniowych. Głównym zadaniem fasady jest zabezpieczenie obiektu przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. Dodatkową korzyścią jest poprawa walorów estetycznych. W ofercie ML System S. A. można znaleźć systemy wyróżniające się mocą jednostkową do 200 Wp/ m2 oraz maksymalnym napięciem pracy wynoszącym 1000 V DC. Sprawność ogniw wynosi z kolei do 25%.

Konstrukcja słupowo-ryglowa - dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Fasada słupowo-ryglowa to znakomity wybór dla wszystkich miłośników nowoczesnego designu. Sprawdzi się również w przypadku osób, którym zależy na spersonalizowaniu wyglądu budynku, tak aby wyróżniał się indywidualnym charakterem. Kolejnym ważnym atutem takiego rozwiązania jest stabilność konstrukcji. Dzięki modułom fotowoltaicznym użytkownicy mogą liczyć także na produkcję czystej, zielonej i darmowej energii elektrycznej. Jest to zatem świetny sposób na zmniejszenie rachunków za energię, a tym samym generowanie oszczędności. Ponadto użytkownicy mają możliwość wglądu w generowane uzyski.

Dodatkowe informacje o konstrukcji słupowo-ryglowej

Fasady dostępne w ofercie ML System S. A. wykazują kompatybilność ze wszystkimi konstrukcjami dostawców systemowych, jakie są dostępne na rynku. Użytkownicy mają do wyboru moduły monokrystaliczne, w tym back-contact. Elementy bifacjalne pozwalają na absorbowanie promieni słonecznych przez obie strony ogniw, a następnie ich zamianę na energię elektryczną. Przydatnym rozwiązaniem jest też możliwość zaimplementowania funkcji grzewczej. Konstrukcja słupowo ryglowa może zostać wykonana w dowolnym odcieniu według palety RAL. Zestawy szybowe są dostępne w wersji pojedynczej przeziernej i pojedynczej emaliowanej.

Konstrukcja słupowo-ryglowa a fotowoltaika

Konstrukcja słupowo-ryglowa jest nie tylko solidnym rozwiązaniem konstrukcyjnym dla fasad, ale także ma istotny wpływ na efektywność energetyczną budynków. Takie systemy oferują doskonałą izolację termiczną, co pozwala na skuteczną ochronę wnętrza budynku przed utratą ciepła w okresie zimowym oraz przed nadmiernym nagrzewaniem się w okresie letnim. Fasada słupowo-ryglowa redukuje straty energii i minimalizuje zapotrzebowanie na ogrzewanie i chłodzenie, co przekłada się na oszczędności w zakresie zużycia energii.

Jednak to nie wszystko. Fasada słupowo ryglowa może być także zintegrowana z modułami fotowoltaicznymi, co dodatkowo zwiększa efektywność energetyczną budynku. Moduły fotowoltaiczne wykorzystują energię słoneczną do produkcji energii elektrycznej. To pozwala na częściowe lub całkowite zaspokojenie zapotrzebowania budynku na prąd. To nie tylko wpływa na koszty eksploatacyjne, ale również na środowisko, eliminując konieczność korzystania z tradycyjnych, bardziej zanieczyszczających źródeł energii.

Fotowoltaiczna fasada słupowo-ryglowa jako rozwiązanie dla różnych typów budynków

Konstrukcja słupowo-ryglowa jest wszechstronnym rozwiązaniem. Dzięki modułowej naturze można ją łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb i wymagań projektu. Niezależnie od tego, czy budujemy niewielki dom, czy też wielopoziomowy kompleks komercyjny, fasada słupowo-ryglowa umożliwia efektywne zarządzanie przestrzenią i zapewnia wysoką stabilność budynku.

System słupowo-ryglowy oferuje szerokie możliwości aranżacyjne i funkcjonalne. Dzięki elastycznym modułom konstrukcyjnym można łatwo dostosować przestrzeń do różnych potrzeb, takich jak biura, sklepy, restauracje czy sale konferencyjne. Fasada tego rodzaju sprawdzi się także w przypadku takich budynków jak szkoły, szpitale, centra kulturalne czy hotele. System słupowo-ryglowy pozwala na efektywne wykorzystanie powierzchni oraz zapewnia elastyczność w projektowaniu wnętrz, aby sprostać specyficznym wymaganiom tych obiektów, a zastosowanie wewnątrz konstrukcji modułów fotowoltaicznych to oszczędności dla właścicieli budynków i wymierne korzyści dla środowiska. To wszystko sprawia, że fasady słupowo-ryglowe są coraz częściej wybierane przez projektantów i inwestorów.

Długowieczność i trwałość konstrukcji słupowo-ryglowych

Fasada słupowo-ryglowa charakteryzuje się wysoką trwałością, co czyni ją atrakcyjnym wyborem. Opiera się na solidnych elementach nośnych, które zapewniają wyjątkową stabilność i wytrzymałość struktury. Ta solidna konstrukcja jest odporna na obciążenia mechaniczne, w tym na działanie sił wiatru, śniegu, a nawet trzęsień ziemi.

Dzięki solidnym elementom nośnym fasada słupowo-ryglowa jest odporna także na osiadanie budynku. To przekłada się na minimalną konieczność napraw i konserwacji w trakcie eksploatacji. Materiały są odporne na korozję i działanie czynników atmosferycznych, co przyczynia się do długotrwałego zachowania estetyki i funkcjonalności elewacji. Długowieczność fotowoltaicznych fasad słupowo-ryglowych przekłada się na oszczędności dla inwestorów i użytkowników budynku.


Parametry techniczne systemu
Moc jednostkowaDo 200 Wp/ m2
Sprawność ogniwDo 25 %
Max. napięcie pracy1000 V DC
Rodzaje modułówMonokrystaliczne
w tym back-contact
OpcjeBifacjalne
Funkcja grzewcza
Materiał podkonstrukcjiWg systemodawcy
Maksymalny wymiar modułówWg systemodawcy
Kolorystyka konstrukcjiWg Palety RAL
Grubość zestawów szybowychWg systemodawcy
Rodzaj zestawów szybowychPojedyńcze przezierne
Pojedyńcze emaliowane
1 -komorowe
2- komorowe
Współczynnik przenikania ciepła zestawów szybowych z modułamiOd 0.4 W / m2
Przezierność modułuWg wymagań klienta

Rysunek techniczny