Strona główna > Fotowoltaiczne zadaszenie parkingu CARPORT

CARPORT

Wychodząc naprzeciw trendowi, jakim jest elektromobilność, ML System ma do zaoferowania wiaty parkingowe przystosowane do potrzeb zasilania samochodów elektrycznych, hybrydowych plug-in, oraz wszelkiej mobilności elektrycznej takiej jak hulajnogi, rowery czy skutery elektryczne.

Carport, czyli fotowoltaiczne zadaszenie miejsc parkingowych, to funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie opracowane z myślą parkingach miejskich, wiatach samochodowych, rowerowych, miejscach postojowych skuterów czy hulajnóg elektrycznych. Jest to produkt możliwy do adaptacji w projektach zadaszenia pojedynczych miejsc postojowych jak również parkingów wielostanowiskowych. Wykorzystanie energii słonecznej do zasilania samochodu lub innych urządzeń elektrycznych znajdujących się w budynku pozwoli zaoszczędzić na wydatkach za prąd, dbając przy tym o środowisko naturalne.

Konstrukcja zadaszenia jest wykonana w opcji szczelnej (Sun Energy, Prestige), zabezpieczającej samochody przed promieniami słonecznymi i opadami atmosferycznymi.
Połączenie modułów z funkcją No-Frost eliminuje konieczność odśnieżania pokrycia zadaszenia, zabezpiecza przed możliwością powstania sopli stanowiących zagrożenie dla ludzi oraz ryzyko uszkodzenia pojazdu, jak również umożliwia produkcję energii elektrycznej w miesiącach zimowych (w okresach, kiedy standardowe rozwiązania fotowoltaiczne tracą swoją wydajność z powodu zalegającego śniegu).


Dostępne warianty

Carport Prestige

CARPORT PRESTIGE to fotowoltaiczne zadaszenie parkingowe łączące estetykę z funkcjonalnością. Nowoczesny design upiększy otoczenie,
a precyzja wykonania zagwarantuje bezpieczeńśtwo dla użytkowników. CARPORT PRESTIGE nie tylko zapewnia ochronę przed czynnikami zewnętrznymi ale przede wszystkim wytwarza zieloną energię przyjazną dla środowiska.

Carport SunEnergy

Ergonomiczna konstrukcja aluminiowa CARPORTU SUN ENERGY wraz z modułami fotowoltaicznymi typu szkło/szkło zapewnia przezierność,
a precyzja wykonania gwarantuje bezpieczeństwo użytkowników. CARPORT SUN ENERGY zapewnia ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, ale przede wszystkim wytwarza zieloną energię przyjazną dla środowiska.

Carport Frame

Funkcjonalne zadaszenie CARPORTU FRAME sprawdzi się wszędzie tam gdzie moc i cena są postawione na pierwszym miejscu. Solidna i surowa konstrukcja wpisuje się w nowoczesny minimalizm, a zastosowane moduły fotowoltaiczne stanowią alternatywę lub uzupełnienie dla standardowych konstrukcji dachowych lub gruntowych.

Carport Basic

Funkcjonalne i ekonomiczne zadaszenie CARPORT BASIC to produkt dedykowany dla osób poszukujących kompromisu pomiędzy instalacją gruntową, a wiatą garażową. Firma ML System wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta wprowadziła na rynek Carport Basic, który chroni samochód przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi,
a jednocześnie spełnia funkcje fotowoltaicznej wiaty samochodowej. Carport Basic to trwałe, funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie gdzie główne elementy konstrukcji wykonane są ze stali szlachetnej. Zapewnia to wysoką jakość oraz bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat.

Zainteresowany? Zadzwoń: +48 731 006 003

Jeśli chcesz otrzymać szczegółową ofertę, wypełnij formularz u dołu strony.


Carport-dzien-Ml-SystemCarport-Ml_system-noc-

Parametry techniczne

CARPORTBASICFRAMESUNENERGYPRESTIGE
Moc6,67 kWp6,67 kWp4,08 kWp4,45 kWp

Uzysk Roczny

(dla lokalizacji Rzeszów)

6,0 MWh6,0 MWh3,6 MWh3,9 MWh
Parametry konstrukcyjne
Szerokość6282 mm6285 mm5880 mm5460 mm
Długość5360 mm5440 mm5195 mm5360 mm
Wysokość2790 mm/2316 mm2777 mm/2303 mm2727 mm/2274 mm2730 mm/2262 mm
Ilość stanowisk2222
Ilość modułów15151515
Wymiary modułu PV1038 x 2094 mm1038 x 2094 mm986 x 1940 mm1030 x 1768 mm
Rozstaw osiowy fundamentów6162 x 3167 mm6214 x 3189 mm5805 x 3038 mm5338 x 5260 mm
Szczelność konstrukcji--
Parametry elektryczne instalacji fotowoltaicznej
Moc znamionowa (PMPP)6,67 kWp6,67 kWp4,08 kWp4,45 kWp
Max. dozwolone napięcie (wg IEC)1000V1000V1000V1000V
Napięcie zmienne400V400V400/230V400/230V
Przezierność światła--30%19%
Kolorystyka konstrukcji

Podstawowa

(Za dopłatą możliwość pokrycia konstrukcji dowolnym kolorem z
podstawowej palety RAL)

RAL 7016RAL 7016RAL 7016RAL 7016
Możliwość personalizacji - funkcje dodatkowe
Ładowarka USB
Gniazdo sieciowe
Oświetlenie LED
Ogrzewanie-
NoFrost--
Grawer modułów szkło/szkło--
Do pobrania
Karta katalogowa
Certyfikat 

Zainteresowany? Wypełnij formularz kontaktowy


  Przykładowe realizacje

  *Treści i zdjęcia zawarte na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu handlowym. Materiały mają charakter wyłącznie poglądowy i informacyjny.

  Rosnąca popularność samochodów o napędzie elektrycznym, wymaga od konstruktorów konieczności projektowania nowych rozwiązań, dzięki którym technologia elektromobilności będzie bardziej wydajna zarówno od strony technicznej, jak i ekonomicznej. Oba aspekty silnie się ze sobą łączą, zwłaszcza jeśli chodzi o ładowanie baterii w pojazdach elektrycznych. Do naładowania baterii, konieczny jest dostęp do specjalnej stacji ładowania, która jest zasilana z zewnętrznego źródła energii elektrycznej. W tym miejscu, dochodzi także aspekt ekologii - aby elektromobilność miała jak najmniejszy udział w emisji zanieczyszczeń do środowiska naturalnego, należy dążyć do maksymalizacji wykorzystania odnawialnych źródeł energii w punktach ładowania. Jedną z najlepszych odpowiedzi na to zagadnienie problemowe, jest CARPORT - fotowoltaiczne zadaszenie parkingu.

  Fotowoltaiczne zadaszenie parkingu CARPORT - zasada działania systemu

  Podobnie jak tradycyjne moduły fotowoltaiczne przeznaczone do montażu naziemnego lub na dachach obiektów budowlanych, fotowoltaiczne zadaszenie parkingu CARPORT działa na identycznej zasadzie. W takim rozwiązaniu, następuje zamiana energii świetlnej światła słonecznego na energię elektryczną ogniw fotowoltaicznych tworzących strukturę półprzewodnikową modułu fotowoltaicznego. W rezultacie uzyskujemy napięcie stałe, które jest podobne do napięcia uzyskiwanego z baterii i akumulatorów. Natomiast aby zasilać z modułów fotowoltaicznych urządzenia zasilane typowo z domowego gniazdka elektrycznego, niezbędne jest podłączenie opcjonalnej przetwornicy. Takie urządzenie działa dokładnie na odwrotnej zasadzie do ładowarki telefonicznej, zamieniając napięcie stałe z modułu fotowoltaicznego na napięcie przemienne 230V. 

  Czym różni się fotowoltaiczne zadaszenie parkingu CARPORT względem tradycyjnych modułów PV?

  Tradycyjne moduły fotowoltaiczne przeznaczone do montażu na dachu budynku są najbardziej popularnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wytwarzanie energii elektrycznej, jednak aby były wystarczająco wydajne muszą być zainstalowane zgodnie z wymaganiami sprzętowymi. Moduły fotowoltaiczne muszą zajmować odpowiednią powierzchnię dachu oraz być umieszczone pod takim kątem nachylenia, aby jak najbardziej wyeliminować zacienienie instalacji przez drzewa lub słupy w obrębie budynku, które znacząco redukują efektywność jej działania. Alternatywnym rozwiązaniem tych potencjalnych problemów jest montaż modułów PV bezpośrednio na powierzchni działki, choć w tym przypadku pozostaje problem wygospodarowania odpowiedniej ilości wolnego miejsca. W obu przypadkach, jednym z najlepszych rozwiązań problemu, jest montaż fotowoltaicznego zadaszenia parkingu CARPORT.

  CARPORT - optymalne wykorzystanie przestrzeni i brak problemów z dodatkowymi kosztami serwisowymi

  Zadaszenie parkingu z wbudowanymi ogniwami fotowoltaicznymi oferuje użytkownikowi większą elastyczność względem klasycznych instalacji dachowych PV, jednocześnie eliminując kłopoty związane z prawidłowym zorientowaniem przestrzennym modułów PV. Dzięki temu, fotowoltaiczna wiata parkingowa umożliwia znacznie bardziej optymalne wykorzystanie energii słonecznej. Ponadto, jednym z minusów tradycyjnych dachowych instalacji fotowoltaicznych jest fakt, że trzeba ją tymczasowo zdemontować, kiedy zajdzie konieczność naprawy obszaru konstrukcji dachu, na którym dana instalacja została założona. Dochodzi tu także dodatkowy czas i pieniądze poświęcone na ponowny montaż instalacji po naprawie dachu. Szereg tych problemów znika przy budowie fotowoltaicznego zadaszenia parkingu. ML System opracowuje rozwiązania nie tylko z myślą o budynkach do użytku prywatnego, ale także do użytku komercyjnego. Wielkopowierzchniowe parkingi otwarte ulokowane przy biurowcach lub centrach handlowych to potencjał do wytwarzania dużej ilości energii elektrycznej, który obniża koszty utrzymania budynku i daje możliwość jednoczesnego ładowania pojazdów elektrycznych.

  CARPORT - znakomita ochrona termiczna dla Twojego samochodu!

  Fotowoltaiczne zadaszenie parkingu CARPORT łączy w sobie wysoce praktyczne i pożyteczne zalety. Zadaszenie chroni Twój samochód przed działaniem światła słonecznego i opadów atmosferycznych, a także wnętrze pojazdu przed silnym nagrzewaniem się od słońca. Co więcej, kiedy CARPORT osłania Twój samochód, jednocześnie produkuje energię elektryczną bez emisji zanieczyszczeń do środowiska naturalnego.

  CARPORT - bezpieczna, niezawodna i bezobsługowa konstrukcja od ML System S.A.

  Nasi inżynierowie z działu badawczo-rozwojowego firmy ML System dokładają wszelkich starań, aby systemy fotowoltaiczne z naszej oferty spełniały wszelkie, nawet najbardziej rygorystyczne normy i wymagania dotyczące prawa budowlanego, bezpieczeństwa, niezawodności i efektywności energetycznej. Odpowiednio do Twoich wymagań, na życzenie możliwe jest także wyposażenie systemu CARPORT w funkcję samoczynnego odśnieżania oraz podświetlenie obszaru pod wiatą fotowoltaiczną. Konstrukcja modułów fotowoltaicznych na powierzchni CARPORTu jest szczelna (opcje Sun Energy oraz Prestige), co skutecznie zabezpiecza instalację fotowoltaiczną przed wilgocią, gwarantując bezawaryjne wytwarzanie energii elektrycznej. Konstrukcja systemu CARPORT zachowuje znakomitą stabilność mechaniczną nawet przy bardzo silnych opadach atmosferycznych i wietrze. Ogniwa fotowoltaiczne w systemie CARPORT są umieszczone pomiędzy dwiema warstwami szkła z filtrem blokującym szkodliwe dla zdrowia promieniowanie ultrafioletowe i podczerwone. Choć CARPORT jest bezobsługowy, to wymaga okresowych przeglądów i konserwacji, mającej na celu utrzymanie instalacji w czystości i niezawodności. Istnieje także możliwość podłączenia CARPORTu pod system ML SCADA, dzięki któremu nasz dział serwisowy może na bieżąco monitorować stan pracy i w przypadku zaistnienia zakłóceń szybko je zidentyfikować. Mając na uwadze wzrost popularności elektromobilności, wiata fotowoltaiczna CARPORT może zostać także wyposażona w stację ładowania dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

  Personalizacja systemu CARPORT

  System fotowoltaicznej wiaty parkingowej CARPORT dostępny jest w wielu wariantach konstrukcyjnych, a także posiada szereg funkcjonalności do wyboru. Zamówienie możesz dostosować odpowiednio do swoich wymagań. Personalizację możesz dokonać pod kątem wielkości zadaszenia, ilości miejsc postojowych, barwy konstrukcji, generowanej mocy, podświetlenia oraz graweru na szklanych modułach wybierając z rozwiązań proponowanych przez przedsiębiorstwo ML System lub tworząc indywidualny projekt w konsultacji z naszym działem projektowym.