Strona główna > Fotowoltaiczne zadaszenie tarasu PERGOLA

PERGOLA

Pergola, czyli zadaszenie tarasu z modułów fotowoltaicznych to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym inteligentnym domu z nowoczesnym systemem zarządzania. To ekologiczne źródło zasilania w energię elektryczną wyróżnia się nie tylko funkcjonalnością, ale również walorami estetycznymi. Dzięki takiemu idealnemu połączeniu pergola nie tylko skutecznie chroni przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, ale jednocześnie stanowi element dekoracyjny. Pergola fotowoltaiczna dostępna w ofercie ML System S.A. to znakomita propozycja dla osób, które chcą pozyskiwać darmową i czystą energię. Takie elementy mogą zostać wykorzystane zarówno do zasilania oświetlenia znajdującego się w ogrodzie, jak i do ładowania urządzeń mobilnych.

Panele fotowoltaiczne jako zadaszenie tarasu - skuteczna ochrona przed czynnikami atmosferycznymi

Zadaszenie fotowoltaiczne pełni szereg istotnych funkcji, które wpływają na podniesienie komfortu domowników. Pergole skutecznie zabezpieczają przed silnym promieniowaniem słonecznym, deszczem oraz śniegiem. Dzięki temu chronią meble znajdujące się na tarasie oraz pozwalają na jego użytkowanie nawet przy złej pogodzie. Ich konstrukcja jest wytrzymała oraz stabilna. Wykorzystanie materiałów i komponentów wysokiej jakości sprawia, że moduły fotowoltaiczne na tarasie są w pełni odporne na negatywny wpływ warunków atmosferycznych. Oznacza to, że można cieszyć się ich długim i bezawaryjnym działaniem. Zadaszenie zintegrowane z modułami fotowoltaicznymi wytwarza zieloną energię, dzięki czemu stanowi rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Co więcej domownicy mogą liczyć na obniżenie rachunków za prąd.

Dla kogo taras fotowoltaiczny?

Pergola z modułów fotowoltaicznych stanowi znakomitą alternatywę dla osób, które nie chcą instalować naziemnych konstrukcji z uwagi na mocno ograniczoną powierzchnię działki lub ze względów estetycznych. Moduły montowane w pokryciu dachowym generują moc od 4,08 kW do 6,67 kW. Moduły oferowane przez ML System S.A. wyróżniają się wysoką wydajnością, stabilnym działaniem oraz wysoką sprawnością, nawet podczas słabszego nasłonecznienia. Altana fotowoltaiczna to rozwiązanie dla osób, którym zależy na długiej żywotności konstrukcji oraz ochronie środowiska. Podczas produkcji darmowej energii słonecznej nie są emitowane żadne szkodliwe substancje, które mogłyby mieć negatywny wpływ na otoczenie. Z tego względu moduły na zadaszenie tarasu produkują energię, którą określa się mianem czystej i zielonej.

Ekologiczne zadaszenie tarasu - fotowoltaika i jej zalety

Taras z modułów fotowoltaicznych to rozwiązanie, które posłuży jej użytkownikom przez długie lata. Wynika to z faktu, iż moduły są odporne na obciążenie śniegiem (zgodnie z normami budowlanymi). Co więcej mogą zostać wyposażone w funkcję samoodśnieżania (NoFrost). Dodatkowo istnieje możliwość spersonalizowana zadaszenia, a tym samym jego dopasowania do swoich potrzeb. Można zatem dobrać zarówno stopień przezierności modułów zadaszenia, jak i zdecydować się na opcjonalne oświetlenie LED. Nowoczesna pergola jest osadzona na konstrukcji aluminiowej wyróżniającej się stabilnością, dzęki czemu jest to wyjątkowo trwałe rozwiązanie. Istnieje także możliwość doboru koloru wg palety RAL. Altana z panelami fotowoltaicznymi może stać się ciekawą dekoracją wyróżniającą się nowoczesnym designem. Znakomicie uzupełni wystrój wolnostojącego domu jednorodzinnego oraz domu w zabudowie szeregowej.

Wydajne moduły fotowoltaiczne - zadaszenie tarasu w różnych wersjach

Pergole dostępne w ofercie ML System S.A. występują w różnych wersjach. PERGOLA PRESTIGE to fotowoltaiczne zabudowy tarasów, które stanowią najlepszy kompromis między funkcjonalnością a estetyką. Ich nowoczesny design sprawia, że taras prezentuje się naprawdę stylowo i przyciąga uwagę. Ponadto użytkownicy mogą liczyć na wysoką precyzję wykonania, co przekłada się na pełne bezpieczeństwo. PERGOLA PRESTIGE jest rozwiązaniem, które z jednej strony pozwala na wytwarzanie czystej i zielonej energii, która jest bezpieczna dla środowiska, zaś z drugiej chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Kolejną opcją jest PERGOLA SUN ENERGY wyróżniająca się ergonomiczną konstrukcją wykonaną z aluminium. Moduły fotowoltaiczne nad tarasem typu szkło/szkło gwarantują przezierność. Jest to w pełni bezpieczne rozwiązanie pozwalające na wytwarzanie zielonej energii i zabezpieczające przed czynnikami atmosferycznymi. Jeśli szukasz rozwiązania, które wyróżnia się dużą mocą, sprawdź zadaszenie PERGOLA FRAME. Wersja FRAME jest szczególnie polecane osobom, dla których duże znaczenie ma cena. Fotowoltaiczne zadaszenie tarasu wyróżnia się solidną, a przy tym surową konstrukcją, doskonale wpisując się w założenia nowoczesnego minimalizmu. Moduły zastosowane w PERGOLI FRAME sprawdzą się jako alternatywa lub uzupełnienie dla tradycyjnych konstrukcji montowanych na dachu lub gruncie.

Dostępne warianty

Pergola Prestige

PERGOLA PRESTIGE to fotowoltaiczne zadaszenie tarasów łączące estetykę z funkcjonalnością. Nowoczesny design nadaje niepowtarzalny wygląd tarasu, a precyzja wykonania gwarantuje bezpieczeństwo. PERGOLA PRESTIGE nie tylko wytwarza zieloną energię przyjazną dla środowiska, ale również zapewnia ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Pergola SunEnergy

Ergonomiczna konstrukcja aluminiowa PERGOLI SUN ENERGY wraz z modułami fotowoltaicznymi typu szkło/szkło zapewnia przezierność, a precyzja wykonania gwarantuje bezpieczeństwo. PERGOLA SUN ENERGY zapewnia ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, ale przede wszystkim wytwarza zieloną energię przyjazną dla środowiska.

Pergola Frame

Funkcjonalne zadaszenie PERGOLI FRAME sprawdzi się wszędzie tam, gdzie moc i cena są postawione na pierwszym miejscu. Solidna i surowa konstrukcja wpisuje się w nowoczesny minimalizm, a zastosowane moduły fotowoltaiczne stanowią alternatywę lub uzupełnienie dla tradycyjnych konstrukcji dachowych i gruntowych.


Zainteresowany? Zadzwoń: +48 887 782 508

Jeśli chcesz otrzymać szczegółową ofertę, wypełnij formularz u dołu strony.


Pergola-1-MLsystemPergola-2-MLsystem

Parametry techniczne

PERGOLAFRAMESUNENERGYPRESTIGE
Moc6,67 kWp4,08 kWp4,45 kWp

Uzysk Roczny

(dla lokalizacji Rzeszów)

6,0 MWh3,6 MWh3,9 MWh
Parametry konstrukcyjne
Szerokość6285 mm5880 mm5460 mm
Długość5440 mm5195 mm5360 mm
Wysokość2777 mm/2303 mm2727 mm/2274 mm2730 mm/2262 mm
5lość modułów151515
Wymiary modułu PV1038 x 2094 mm986 x 1940 mm1030 x 1768 mm
Rozstaw osiowy fundamentów6214 x 3189 mm5805 x 3038 mm5338 x 5260 mm
Szczelność konstrukcji-
Parametry elektryczne instalacji fotowoltaicznej
Moc znamionowa (PMPP)6,67 kWp4,08 kWp4,45 kWp
Max. dozwolone napięcie (wg IEC)1000V1000V1000V
Napięcie zmienne400V400/230V400/230V
Przezierność światła-30%19%
Kolorystyka konstrukcji

Podstawowa

(Za dopłatą możliwość pokrycia konstrukcji dowolnym kolorem z
podstawowej palety RAL)

RAL 7016RAL 7016RAL 7016
Możliwość personalizacji - funkcje dodatkowe
Ładowarka USB
Gniazdo sieciowe
Oświetlenie LED
Ogrzewanie
NoFrost-
Grawer modułów szkło/szkło-
System zabudowy szklanej--
Do pobrania
Karta katalogowa
Certyfikat

Zainteresowany? Wypełnij formularz kontaktowy


  Przykładowe realizacje

  Powyższe treści i zdjęcia zamieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu handlowym. Materiały mają charakter wyłącznie poglądowo i informacyjny.

  Systemy fotowoltaiczne w dalszym ciągu cieszą się dużą popularnością zarówno wśród takich odbiorców jak gospodarstwa domowe, a także fabryki i inne obiekty o charakterze komercyjnym. Zastosowanie modułów fotowoltaicznych pozwala na obniżenie rachunków za energię elektryczną, a także zmniejsza emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Popularnym rozwiązaniem jest montaż tradycyjnych modułów fotowoltaicznych na powierzchni dachu budynku w taki sposób, aby uzyskać jak najwyższą wydajność energetyczną. Jednak na tej opcji, montaż systemów fotowoltaicznych się nie kończy - możesz je także zainstalować na powierzchni zadaszenia patio lub przydomowego tarasu. Jeszcze lepiej, kiedy istnieje gotowe rozwiązanie, łączące w sobie właśnie te dwa elementy - poznaj fotowoltaiczny system zadaszenia tarasu PERGOLA od ML System!

  Czym jest i jak działa fotowoltaiczne zadaszenie tarasu PERGOLA?

  PERGOLA to konstrukcja od ML System, która łączy w sobie zalety tradycyjnego zadaszenia tarasu oraz czystego i darmowego źródła energii elektrycznej pozyskiwanej ze światła słonecznego. Pokrycie zadaszenia stanowią moduły fotowoltaiczne. W takich modułach, zachodzi zamiana energii uwalnianej ze światła słonecznego w energię elektryczną. Moduły fotowoltaiczne produkują napięcie stałe, które jest zbliżone charakterem do tego napięcia, które uzyskujemy z ładowarki do telefonu czy zasilacza do laptopa. Aby korzystać z przewodowych odbiorników energii elektrycznej, z których korzystamy na co dzień, warto dodatkowo wyposażyć system PERGOLA w elektroniczny konwerter zamieniający napięcie stałe z modułów fotowoltaicznych na napięcie przemienne 230V, które jest identyczne z napięciem z domowego gniazdka elektrycznego. 

  Fotowoltaiczne zadaszenie tarasu PERGOLA jako dodatkowe rozszerzenie dla modułów PV

  Fotowoltaiczne zadaszenie tarasu PERGOLA bardzo dobrze się sprawdzi również jako rozszerzenie dla zainstalowanego już wcześniej zestawu modułów PV. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne wtedy, kiedy standardowa powierzchnia dachu domu lub innego obiektu, jest za mała, żeby zainstalować na niej kolejne moduły PV, uwzględniając wcześniej obliczone zapotrzebowanie na energię elektryczną wytworzoną w modułach fotowoltaicznych. Dobudowanie fotowoltaicznego zadaszenia tarasu PERGOLA pozwoli na znaczną oszczędność pieniędzy, które trzeba by było zainwestować w rozbudowę dachu i elewacji, aby była możliwość zainstalowania dodatkowych modułów PV, pokrywających obliczone zapotrzebowanie energetyczne. Co więcej, moduły fotowoltaiczne wchodzące w skład systemu PERGOLA, możesz wykorzystać do produkcji energii elektrycznej nie tylko poprzez ich połączenie z siecią elektroenergetyczną lub domową instalacją elektryczną, ale także jako autonomiczne źródło zasilania dla odbiorników zewnętrznych takich jak np. pompy wody dla systemów irygacyjnych czy też gniazdka elektryczne, do których osoby przebywające pod zadaszeniem będą mogli podłączyć urządzenia mobilne.

  PERGOLA - solidna konstrukcja o wysokiej wydajności energetycznej

  Projektując i instalując pergolę fotowoltaiczną, należy szczególną uwagę zwrócić na czynniki warunkujące jej efektywność i bezpieczeństwo użytkowania. Konstruktorzy z przedsiębiorstwa ML System projektując zadaszenie systemu PERGOLA pod Twoje zamówienie, biorą pod uwagę prawidłowe pozycjonowanie powierzchni systemu, aby uzyskać jak najwyższą wydajność energetyczną - efektywność energetyczna pergoli fotowoltaicznej jest uzależniona nie tylko od jej całkowitej powierzchni czynnej, ale także od jej kąta nachylenia względem padających promieni światła słonecznego. Nie bez znaczenia jest także stabilność konstrukcji, wytrzymałość na obciążenie śniegiem oraz jej odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak np. porywisty wiatr, czy burze. Delikatne nachylenie powierzchni czynnej systemu PERGOLA nie tylko zwiększa wydajność energetyczną, ale w połączeniu z powłoką hydrofobową także pomaga w skutecznym i szybkim odprowadzeniu wody i śniegu. Te oraz inne czynniki są przez naszych konstruktorów traktowane z najwyższym priorytetem, od etapu projektowania aż po montaż i uruchomienie.

  Różne warianty i możliwości systemu PERGOLA

  Różne warianty systemu PERGOLA zależą od wielkości instalacji, od wersji montażowej, a także wyposażenia dodatkowego. W zależności od wybranych modułów fotowoltaicznych w systemie PERGOLA, maksymalna moc generowana może wynosić od 4,08kW do 6,67kW. Odpowiednio pod Twoje wymagania, możesz dobrać takie parametry jak powierzchnia czynna zadaszenia czy kąt nachylenia względem padających promieni światła słonecznego. Projekt zadaszenia może być wykonany względem Twoich indywidualnych oczekiwań lub wybrany spośród gotowych rozwiązań proponowanych przez ML System. System PERGOLA może być dodatkowo wyposażony w liczne, praktyczne udogodnienia. Należą do nich m.in. oświetlenie i ogrzewanie przestrzeni bezpośrednio pod tarasem, ogrzewanie powierzchni czynnej pergoli, które przyspiesza topnienie warstwy śniegu i lodu, możliwość graweru różnorodnych wzorów na szklanych modułach, a także gniazdka elektryczne 230V i porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.