Fotowoltaiczne zadaszenie tarasu PERGOLA – ML SYSTEM SA
Strona główna > Fotowoltaiczne zadaszenie tarasu PERGOLA

  Pergola

Inteligentny dom, wyposażony w nowoczesne systemy zarządzania, zasługuje na inteligentne, ekologiczne źródło zasilania w energię elektryczną.

Fotowoltaiczne zadaszenie tarasu to idealne połączenie estetyki z funkcjonalnością. Oprócz ochrony przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak promieniowanie słoneczne, deszcz czy śnieg, zintegrowane z modułami słonecznymi zadaszenie wytwarza przyjazną środowisku zieloną energię i umożliwia obniżenie domowych rachunków za prąd. Taka zabudowa tarasu stanowi alternatywę dla osób, które ze względów estetycznych lub przez ograniczoną przestrzeń działki nie chcą instalować naziemnej instalacji fotowoltaicznej.

Zamontowane w pokryciu dachowym moduły fotowoltaiczne generują moc od 4,08 kW do 6,67 kW (w zależności od wybranych ogniw). Zgodnie z normami budowlanymi, moduły są odporne na obciążenie śniegiem, mogą też zostać dodatkowo wyposażone w funkcję samoodśnieżania (NoFrost). Możliwość dostosowania stopnia przezierności modułów zadaszenia oraz opcjonalne oświetlenie LED pozwolą na pełną personalizację zadaszenia. Całość osadzona na solidnej fundamentowanej konstrukcji aluminiowej, z możliwością doboru koloru wg palety RAL. Nowoczesny design stanowi atrakcyjne uzupełnienie wystroju tarasu wolnostojącego domu jednorodzinnego lub w zabudowie szeregowej.


Zainteresowany? Zadzwoń: +48 731 006 003

Jeśli chcesz otrzymać szczegółową ofertę, wypełnij formularz u dołu strony.


Pergola-1-MLsystemPergola-2-MLsystem

Funkcjonalności


 SZCZELNA

Konstrukcja wraz z modułami zapewnia szczelność na wodę opadową oraz zabezpiecza przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi takimi jak promieniowanie słoneczne, deszcz czy śnieg (Sun Energy, Prestige).

 BEZPIECZNA

Podwójne hartowane laminowane szkło zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkowników.

 FUNKCJONALNA

Prosty system montażowy daje możliwość połączenia wielu modułów, dzięki czemu pergola sprawdza się jako zadaszenie tarasu o różnych rozmiarach.

 WYTRZYMAŁA

Odporna na zewnętrzne warunki atmosferyczne, a w tym m. in. parcie, ssanie wiatru i zalegający śnieg. Moduły fotowoltaiczne szkło-szkło zapewniają bezpieczeństwo użytkowania, trwałość i wydajność. Stabilna aluminiowa konstrukcja zapewnia trwałość pergoli na lata.

 GWARANCJA

na system - 24 miesiące

 MONTAŻ

Czytelna instrukcja krok po kroku do samodzielnego montażu lub możliwość zamówienia wraz z montażem

Pergola_Glass-1Pergola_Glass-1

Opcje dodatkowe - zapytaj o nie sprzedawcę


Zainteresowany? Wypełnij formularz kontaktowy


  Przykładowe realizacje

  Powyższe treści i zdjęcia zamieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu handlowym. Materiały mają charakter wyłącznie poglądowo i informacyjny.

  Systemy fotowoltaiczne w dalszym ciągu cieszą się dużą popularnością zarówno wśród takich odbiorców jak gospodarstwa domowe, a także fabryki i inne obiekty o charakterze komercyjnym. Zastosowanie modułów fotowoltaicznych pozwala na obniżenie rachunków za energię elektryczną, a także zmniejsza emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Popularnym rozwiązaniem jest montaż tradycyjnych modułów fotowoltaicznych na powierzchni dachu budynku w taki sposób, aby uzyskać jak najwyższą wydajność energetyczną. Jednak na tej opcji, montaż systemów fotowoltaicznych się nie kończy - możesz je także zainstalować na powierzchni zadaszenia patio lub przydomowego tarasu. Jeszcze lepiej, kiedy istnieje gotowe rozwiązanie, łączące w sobie właśnie te dwa elementy - poznaj fotowoltaiczny system zadaszenia tarasu PERGOLA od ML System!

  Czym jest i jak działa fotowoltaiczne zadaszenie tarasu PERGOLA?

  PERGOLA to konstrukcja od ML System, która łączy w sobie zalety tradycyjnego zadaszenia tarasu oraz czystego i darmowego źródła energii elektrycznej pozyskiwanej ze światła słonecznego. Pokrycie zadaszenia stanowią moduły fotowoltaiczne. W takich modułach, zachodzi zamiana energii uwalnianej ze światła słonecznego w energię elektryczną. Moduły fotowoltaiczne produkują napięcie stałe, które jest zbliżone charakterem do tego napięcia, które uzyskujemy z ładowarki do telefonu czy zasilacza do laptopa. Aby korzystać z przewodowych odbiorników energii elektrycznej, z których korzystamy na co dzień, warto dodatkowo wyposażyć system PERGOLA w elektroniczny konwerter zamieniający napięcie stałe z modułów fotowoltaicznych na napięcie przemienne 230V, które jest identyczne z napięciem z domowego gniazdka elektrycznego. 

  Fotowoltaiczne zadaszenie tarasu PERGOLA jako dodatkowe rozszerzenie dla modułów PV

  Fotowoltaiczne zadaszenie tarasu PERGOLA bardzo dobrze się sprawdzi również jako rozszerzenie dla zainstalowanego już wcześniej zestawu modułów PV. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne wtedy, kiedy standardowa powierzchnia dachu domu lub innego obiektu, jest za mała, żeby zainstalować na niej kolejne moduły PV, uwzględniając wcześniej obliczone zapotrzebowanie na energię elektryczną wytworzoną w modułach fotowoltaicznych. Dobudowanie fotowoltaicznego zadaszenia tarasu PERGOLA pozwoli na znaczną oszczędność pieniędzy, które trzeba by było zainwestować w rozbudowę dachu i elewacji, aby była możliwość zainstalowania dodatkowych modułów PV, pokrywających obliczone zapotrzebowanie energetyczne. Co więcej, moduły fotowoltaiczne wchodzące w skład systemu PERGOLA, możesz wykorzystać do produkcji energii elektrycznej nie tylko poprzez ich połączenie z siecią elektroenergetyczną lub domową instalacją elektryczną, ale także jako autonomiczne źródło zasilania dla odbiorników zewnętrznych takich jak np. pompy wody dla systemów irygacyjnych czy też gniazdka elektryczne, do których osoby przebywające pod zadaszeniem będą mogli podłączyć urządzenia mobilne.

  PERGOLA - solidna konstrukcja o wysokiej wydajności energetycznej

  Projektując i instalując pergolę fotowoltaiczną, należy szczególną uwagę zwrócić na czynniki warunkujące jej efektywność i bezpieczeństwo użytkowania. Konstruktorzy z przedsiębiorstwa ML System projektując zadaszenie systemu PERGOLA pod Twoje zamówienie, biorą pod uwagę prawidłowe pozycjonowanie powierzchni systemu, aby uzyskać jak najwyższą wydajność energetyczną - efektywność energetyczna pergoli fotowoltaicznej jest uzależniona nie tylko od jej całkowitej powierzchni czynnej, ale także od jej kąta nachylenia względem padających promieni światła słonecznego. Nie bez znaczenia jest także stabilność konstrukcji, wytrzymałość na obciążenie śniegiem oraz jej odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak np. porywisty wiatr, czy burze. Delikatne nachylenie powierzchni czynnej systemu PERGOLA nie tylko zwiększa wydajność energetyczną, ale w połączeniu z powłoką hydrofobową także pomaga w skutecznym i szybkim odprowadzeniu wody i śniegu. Te oraz inne czynniki są przez naszych konstruktorów traktowane z najwyższym priorytetem, od etapu projektowania aż po montaż i uruchomienie.

  Różne warianty i możliwości systemu PERGOLA

  Różne warianty systemu PERGOLA zależą od wielkości instalacji, od wersji montażowej, a także wyposażenia dodatkowego. W zależności od wybranych modułów fotowoltaicznych w systemie PERGOLA, maksymalna moc generowana może wynosić od 4,08kW do 6,67kW. Odpowiednio pod Twoje wymagania, możesz dobrać takie parametry jak powierzchnia czynna zadaszenia czy kąt nachylenia względem padających promieni światła słonecznego. Projekt zadaszenia może być wykonany względem Twoich indywidualnych oczekiwań lub wybrany spośród gotowych rozwiązań proponowanych przez ML System. System PERGOLA może być dodatkowo wyposażony w liczne, praktyczne udogodnienia. Należą do nich m.in. oświetlenie i ogrzewanie przestrzeni bezpośrednio pod tarasem, ogrzewanie powierzchni czynnej pergoli, które przyspiesza topnienie warstwy śniegu i lodu, możliwość graweru różnorodnych wzorów na szklanych modułach, a także gniazdka elektryczne 230V i porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.