Strona główna > Ink-Jet Nadruk Ceramiczny

INK-JET CERAMICZNY

Wykonanie nadruku ceramicznego na szkle przy użyciu specjalnych farb pozwala na trwałe, odporne na warunki zewnętrzne pokrycie powierzchni szkła obrazami w wysokiej rozdzielczości nawet do 1440 DPI.

ML System gwarantuje wyjątkową jakość oraz szybkość wykonania zamówienia. Każdy nadruk jest wykonany z precyzją i z odpowiednią dbałością o detale, co pozawala na uzyskanie niespotykanych do tej pory efektów dekoracyjnych. ML System wykonuje nadruki na szybach o grubości od 3 do 19mm i wymiarach od 150x350 mm do 2200x4000 mm.

1. Wymiary szyb:
• min. 150x350 [mm]
• max. 2200x4000 [mm]

2. Grubość szyb:
• min. 3 [mm]
• max. 19 [mm]

3. Rozdzielczość nadruku:
• 1440 DPI

PRZYKŁADY NADRUKÓW CERAMICZNYCH

Nadruk ceramiczny – idealne rozwiązanie do znakowania lub dekoracji

Do niedawna wykonywanie nadruku na szkle wymagało użycia metod pośrednich. Jedną z nich było naniesienie elementu graficznego na specjalną folię i dopiero w kolejnym kroku oklejenie nią tafli szkła. Istotną wadę tej metody stanowiła niższa trwałość i mniejsza odporność na warunki środowiska, ponieważ nadruk z folii mógł ulegać ścieraniu lub blaknięciu, a sama folia - uszkodzeniom mechanicznym. Inna metoda (wykorzystywana m.in. w dekoracyjnych okładzinach kuchennych) wymagała użycia laminatu i wciąż sporo brakowało jej do doskonałości, przede wszystkim ze względu na wydłużenie procesu produkcyjnego. Dzięki obecnie stosowanym drukarkom Ink-Jet możemy wykonywać wydruk ceramiczny nanosząc farby bezpośrednio na powierzchnię szkła.

Jakie możliwości oferuje druk na szkle?

Możliwość odwzorowywania nawet złożonych, realistycznych obrazów poprzez bezpośrednie nanoszenie farb na taflę szkła otwiera szerokie perspektywy dla wielu branż - zarówno pod kątem komunikacji wizualnej, jak i podniesienia walorów estetycznych. W ML System nadruk ceramiczny na szkle możemy wykonywać dla tafli o grubości od 3 mm do nawet 19 mm. Minimalne wymiary drukowanego detalu to zaledwie 150 x 350 mm, natomiast maksymalne sięgają aż 2,2 x 4 m. Tak duży zakres dopuszczalnych parametrów pozwala na realizację zamówień obejmujących produkcję małych elementów dekoracyjnych - w tym pamiątek i niewielkich obrazków - ale także przygotowywanie dużych paneli, obejmujących np. całą ścianę budynku.

Druk ceramiczny a jakość obrazów

Technologia Ink-Jet wyróżnia się imponującym odwzorowaniem kolorów i detali drukowanego wzoru. Fakt, że obrazy nanoszone są przez maszynę sterowaną cyfrowo, z rozdzielczością sięgającą nawet 1440 DPI, umożliwia realizację praktycznie dowolnego pomysłu projektanta - począwszy od drukowania na szkle motywów graficznych, poprzez kopie obrazów, aż po w pełni realistyczne zdjęcia. Wydruki odznaczają się satynowymi, delikatnymi kolorami. Precyzja Ink-Jet sprawia, że możliwe staje się wydrukowanie nawet najmniejszych szczegółów projektu, co wpływa na jego realizm. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać ten efekt do stworzenia dekoracji ściennych dających wrażenie przestrzenności (trójwymiarowości) albo sięgnąć po intrygujące złudzenia optyczne.

Efektowne szkło z nadrukiem w technologii Ink-Jet

Z punktu widzenia zamawiającego wydruk obrazów na powierzchni tafli szklanej ma wiele dodatkowych zalet. Jedną z najważniejszych jest maksymalne skrócenie procesu technologicznego: po naniesieniu farb, zadrukowana tafla nie wymaga już dodatkowej obróbki. Cały proces przebiega szybko, a ryzyko błędów - które istniało np. przy konieczności oklejania tafli folią - tu zostaje niemal całkowicie zredukowane. Dla Klienta istotny jest fakt, że technologia Ink-Jet pozwala wykonywać nadruk ceramiczny nawet w jednym egzemplarzu, ponieważ cały proces przygotowania projektu, a także sterowanie procesem druku odbywa się cyfrowo.

W jakich branżach warto stosować druk ceramiczny?

Jednym z największych rynków dla technologii bezpośredniego druku na szkle pozostaje branża dekoratorstwa wnętrz. Szklane panele stosowane są powszechnie w kuchniach (najczęściej jako wypełnienie przestrzeni między blatami mebli kuchennych a szafkami), łazienkach (m.in. w osłonach kabin prysznicowych), ale także na ścianach (w postaci całościennych dekoracji, czy też ścian działowych). Niezwykle efektownie szyba z nadrukiem prezentuje się w przestrzeniach biurowych, lokalach gastronomicznych, hotelach, czy też salonach usługowych i powierzchniach handlowych. Zadrukowane tafle szkła stanowią atrakcyjną opcję dla dekoratorów aranżujących przestrzeń wystawienniczą i obiekty kulturalne. Szkło z nadrukiem ceramicznym jest bardzo cenione w branży architektonicznej i coraz częściej stanowi wypełnienie fasady budynków - jako atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych materiałów budowlanych, ale także jako forma komunikacyjna i wizualna np. w formie murali na szkle. Ogromny potencjał nadruków ceramicznych chętnie wykorzystuje również branża meblarska - zdobione szyby można bowiem wykorzystać np. w blatach stołów, czy też ozdobnych lustrach.

W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt:

Karolina Jurkowska, tel: +48 506 997 050
Sabina Kozieł, tel: +48 512 223 640