Strona główna > Baza wiedzy > Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaiczne pergole?
Podsumowanie Jubileuszu 15lecia firmy i QGlass Grand Opening – Wejście w Nową Erę Kwantową
3 stycznia 2022
Nagroda WNP Awards 2022
21 stycznia 2022

Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaiczne pergole?

Pergola fotowoltaiczna to nowoczesne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w ogrodzie przy Twoim domu. Taka zabudowa tarasu może spełniać funkcję produkcji energii elektrycznej oraz jednocześnie ochrony określonej przestrzeni przed opadami atmosferycznymi. Inwestycja w taki sprzęt pozwoli nie tylko zyskać przyjazne miejsce do spędzania czasu w Twoim ogrodzie, ale przede wszystkim obniży rachunki za prąd w Twoim gospodarstwie domowym oraz pozwoli Ci aktywnie przyczynić się do ochrony i aktywnego dbania o środowisko. ML system w ofercie przedstawia kilka przykładów realnie zamontowanych i działających już pergoli – różnią się przede wszystkim ilością dodatkowych funkcji oraz stopniem samowystarczalności systemu, które zostały dopasowane do potrzeb i możliwości klientów.

Pergola fotowoltaiczna w Twoim ogrodzie

W każdym przydomowym ogrodzie potrzebna jest przestrzeń, która będzie chroniona przed bezpośrednim oddziaływaniem opadów atmosferycznych oraz promieniowaniem słonecznym. Oferowane przez ML system rozwiązanie jest znacznie bardziej zaawansowane technologicznie od tradycyjnej wiaty, która ma za zadanie po prostu osłaniać przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Podstawową zaletą pergoli fotowoltaicznej jest możliwość pozyskiwania przez nią energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. Warto pamiętać, że zachowuje ona przy tym wszystkie zalety tradycyjnej osłony – dzięki niej osoby przebywające na słońcu mają do dyspozycji zacienione miejsce, a w razie deszczu pergola stanowi doskonałe miejsce, w którym można bezpiecznie schować kosiarkę lub inny sprzęt.

Wytrzymałość i niezawodność to podstawa

Zamontowana przez ML system pergola fotowoltaiczna, to sprzęt, o który w ogóle nie musisz się martwić. Wykonana jest z wytrzymałych materiałów, takich jak podwójnie hartowane i laminowane szkło. Odpowiednio dopasowane materiały oraz przemyślana konstrukcja sprawiają, że pergola fotowoltaiczna jest odporna na szkodliwe promieniowanie słoneczne, silne opady deszczu czy śniegu. Dzięki dobremu dopasowaniu elementów całość jest szczelna, więc skutecznie chroni przed opadami osoby i przedmioty znajdujące się pod pergolą. Warto także zaznaczyć, że sprzęt jest też przygotowany na silne oddziaływanie wiatru – zarówno na ssanie, jak i parcie. Silne mocowanie każdego z elementów zapewnia pełne bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Sztywna aluminiowa konstrukcja stanowi podstawę bezpieczeństwa całej pergoli.

Samowystarczalna pergola fotowoltaiczna

Pergola fotowoltaiczna od ML system jest oferowana w różnych wariantach w zależności od potrzeb klienta. Według własnego uznania możesz zażyczyć sobie różnych udogodnień i praktycznych rozwiązań – możesz sprawić, aby pergola oprócz znakomitej wytrzymałości oferowała także samowystarczalność i bezobsługowość. Oznacza to między innymi jej umiejętność samodzielnego usuwania śniegu z powierzchni modułów fotowoltaicznych.

Dodatkowe opcje praktyczne dla każdego

Warto zwrócić uwagę na oferowane opcje dodatkowe dla Twojej pergoli. Składając zamówienie do ML System warto rozważyć również wybór oświetlenia LED, które atrakcyjnie oświetli przestrzeń pod pergolą. Gniazdo USB zapewni możliwość ładowania urządzeń mobilnych. Wszystkie te udogodnienia będą pracowały praktycznie za darmo, ponieważ energia potrzebna do zasilania pochodzi z modułów fotowoltaicznych i jest ekologiczna.

Wygląd też ma znaczenie

ML System dba zawsze nie tylko o funkcjonalność produktów, ale też o ich odpowiednią prezentację wizualną. Każdy klient może sobie dobrać samodzielnie stopień transparentności modułów, w zależności od swoich potrzeb. Sama konstrukcja aluminiowa również może zostać wykonana według Twoich wytycznych – zmienny jest przede wszystkim jej kolor – do dyspozycji jest cała paleta barw RAL. Dobierając parametry swojej pergoli, możesz ją spersonalizować i sprawić, że będzie wyglądać wyjątkowo.

Prosta konstrukcja – umożliwia samodzielność i uniwersalność

Dzięki zastosowaniu przez ML System prostego systemu montażowego, stawiając pergolę fotowoltaiczną w swoim ogrodzie, możesz łatwo łączyć wiele modułów. Korzystając z tej właściwości, możesz zastosować ją jako zadaszenie do istniejącego już wcześniej tarasu o niestandardowych rozmiarach. Niski stopień skomplikowania pozwala także na samodzielny montaż całej konstrukcji przez klienta. Oczywiście ML system oferuje montaż przez swoich specjalistów. Razem ze sprzętem dostarczamy szczegółową i intuicyjną instrukcję składania, dzięki której z łatwością prawidłowo złożysz swoją pergolę fotowoltaiczną.

Oszczędność miejsca i dbałość o wizerunek

W dzisiejszych czasach wiele osób samodzielnie dochodzi do wniosku, że warto zainwestować w moduły fotowoltaiczne przy swoim domu. Niestety często ostateczną przeszkodą okazuje się brak odpowiedniej ilości miejsca w ogrodzie. Pergola fotowoltaiczna od ML system to jedno z najlepszych rozwiązań dla osób, które chcą w efektywny sposób zagospodarować miejsce w ogrodzie. Funkcja wiaty albo zadaszenia tarasu może zostać połączona z funkcją pozyskiwania energii elektrycznej ze światła słonecznego. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się zarówno w ogrodzie z małą ilością miejsca, jak i tam, gdzie jest go pod dostatkiem.

Dlaczego warto – przede wszystkim ekologia i ekonomia

Montaż modułów fotowoltaicznych to przede wszystkim wyraz troski o środowisko naturalne oraz bardzo dobry krok ku realnym oszczędnościom. Pergola fotowoltaiczna to opłacalna inwestycja, która dzięki generowaniu energii elektrycznej będzie regularnie przynosić zyski. Szybkość zwrotu z tej inwestycji zależy przede wszystkim od aktualnego nasłonecznienia – w letnie, słoneczne dni moduły fotowoltaiczne są w stanie wyprodukować nawet kilkukrotność dziennego zapotrzebowania energetycznego jednorodzinnego domu. Warto także nie zapominać o aspekcie ekologicznym – montując w swoim ogrodzie małą elektrownię słoneczną przyczyniasz się do mniejszego zapotrzebowania na prąd pochodzący ze źródeł nieodnawialnych.

Agata Piechowiak

Komentarze są wyłączone.