Strona główna > Fotowoltaika > Fotowoltaika Gdańsk

ML System S.A. to firma zajmująca się produkcją i dystrybucją wysokiej klasy modułów fotowoltaicznych oraz rozwiązań praktycznych powiązanych z tymi instalacjami.

  Umów się na konsultację  Województwo

  Fotowoltaika Gdańsk

  Jesteśmy w Polsce jedyną organizacją komercyjną, która samodzielnie prowadzi badania nad rozwojem technologii BIPV (building integrated photovoltaics). Oprócz takich działań stale rozwijamy naszą ofertę obejmującą urządzenia, które są w stanie zamienić zwyczajne miasto w tak zwane „smart city”. Nasza idea inteligentnego miasta opiera się na sprawnej wymianie informacji oraz na korzystaniu przede wszystkim z odnawialnych źródeł energii. Jesteśmy w stanie zaoferować nasz usługi indywidualnie dla każdego klienta - zarówno dla całych miast, jak i dla firm oraz osób prywatnych.

  Fotowoltaika ML System S.A. - co znajdziesz w Gdańsku?

  Nasze realizacje można podziwiać praktycznie na terenie całej Polski - zarówno w dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław, jak i w mniejszych miejscowościach. Doskonałym przykładem jednego z naszych projektów jest system zraszania stacji transformatorowej o górnym napięciu 400 kV w Gdańsku.

  Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę w Gdańsku ML System S.A.?

  Podstawowym i najważniejszym powodem, dla którego warto inwestować w odnawialne źródła energii zastępujące elektrownie węglowe, jest aktywne przyczynianie się do zmniejszania emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Wysiłek, który zostanie włożony dzisiaj w takie przedsięwzięcie przyniesie korzyści nie tylko w ciągu najbliższych lat, ale przede wszystkim będzie rzutował na przyszłość kolejnych pokoleń ludzkich. Kolejnym istotnym argumentem są rzeczywiste korzyści finansowe wynikające z ograniczonego zużycia energii elektrycznej z sieci publicznej. Warto także zwrócić uwagę na aspekt powiązany z prawem. Pierwszego stycznia 2021 weszła w życie nowa ustawa, która aktualizuje dotychczasowy dopuszczalny współczynnik EP (energia pierwotna). To parametr, który określa zużycie energii elektrycznej pochodzącą z nieodnawialnych źródeł w przeliczeniu na powierzchnię jednego metra kwadratowego (w ciągu jednego roku). Do końca roku 2020 obowiązywały ograniczenia mówiące o 85 kWh/m2, natomiast z początkiem roku maksymalna wartość została ograniczona do 65 kWh/m2. Oczywistym sposobem na zmniejszenie współczynnika jest uwzględnienie w projekcie budynku systemów wykorzystywania odnawialnych źródeł energii.

  Interesuje Cię fotowoltaika? Gdańsk jest siedzibą firm fotowoltaicznych

  W naszej ofercie znajdziesz propozycję dla firmy, miasta i dla osoby prywatnej. Dopasowujemy nasze rozwiązania do Twoich potrzeb i je wdrażamy. W domach wielorodzinnych doskonale sprawdzą się żaluzje fotowoltaiczne i instalacje umiejscowione na dachu lub w ogrodzie. W budynku firmowym mogą się doskonale sprawdzić fasady fotowoltaiczne lub elewacja fotowoltaiczna. Prawdopodobnie w obu przypadkach technologia łączenia szyb oraz paneli fotowoltaicznych znajdzie praktyczne zastosowania. Aby zamienić miasto w smart city, możesz skorzystać z oferty inteligentnych ławek, inteligentnego oświetlania czy inteligentnych wiat przystankowych, które korzystając z energii słonecznej powiadomią podróżnych o rzeczywistej godzinie przyjazdu środków komunikacji miejskiej.

  Sprawdź naszą ofertę w innych miastach