Strona główna > Aktualności > ML System umacnia pozycję w Beneluksie, wchodzi na nowy rynek – kanadyjski
Dzięki instalacji fotowoltaicznej od ML System szczeciński szpital zaoszczędzi 430 tys. zł brutto rocznie
18 września 2020
Skuteczność działania urządzenia do dezynfekcji ML System potwierdzona przez Politechnikę Śląską
12 stycznia 2021

ML System umacnia pozycję w Beneluksie, wchodzi na nowy rynek – kanadyjski

ML System, czołowy przedstawiciel branży BIPV, umacnia swoją pozycję w krajach Beneluksu. Firma dostarczy kilkaset modułów typu szkło-szkło do kooperanta z Amsterdamu, w Holandii, który realizuje 73-metrowy budynek w sąsiedztwie rzeki Amstel. Będzie to najwyższy wieżowiec mieszkalny o konstrukcji drewnianej w tym kraju. Ponadto spółka z Zaczernia dostarczy moduły fotowoltaiczne typu full-black o mocy 320 Wp każdy do partnera z Vancouver, w Kanadzie. To pierwsze zamówienie z tego rynku w historii firmy.

Drewno, jako materiał budowlany, nie emitujący CO2, a w naturalny sposób pochłaniający je, zostało wybrane celem podkreślenia zrównoważonego budownictwa. Ponadto, na fasadzie budynku zainstalowane zostaną elementy fotowoltaiczne. Przy realizacji wykorzystano także komponenty pochodzące z recyklingu oraz dwukomorowe okna – podkreśla Dawid Cycoń.

Innowacyjny budynek wyposażony będzie w moduły fotowoltaiczne wyprodukowane przez ML System o łącznej powierzchni 532 m2. Szczegóły dotyczące inwestycji: https://hautamsterdam.nl/en/.

To kolejne zamówienie z tego regionu Europy. W ostatnim kwartale roku spółka dostarczy moduły fotowoltaiczne o łącznej mocy 32,7 kWp i metrażu 336 m2 na zadaszenie centrum dystrybucyjnego, należącego do komercyjnego partnera z Eindhoven. Z kolei w haskiej (Holandia) „The Hague Tower” zainstalowane zostaną elementy BIPV i PV od ML System
o łącznej mocy 12,2 kWp.

ML System dostarczy ponadto moduły fotowoltaiczne typu full-black do partnera z Vancouver, w Kanadzie. To pierwsze zamówienie z tego rynku w historii firmy.

Wierzymy, że zamówienie z Kanady otworzy nam drogę do zaistnienia na niezwykle perspektywicznym rynku Ameryki Północnej. Liczymy, że nasze rozwiązania BIPV spotkają się z pozytywnym przyjęciem, co, potencjalnie, daje szansę na zwiększenie wolumenu zamówienia w przyszłości. Warto zaznaczyć, odnosząc się do potencjału branży, że IBIS World szacuje wartość rynku szkła budowlanego w USA na 30,8 mld USD – komentuje Dawid Cycoń.

Innowacyjna realizacja dla Politechniki Warszawskiej

ML System nie zapomina o rynku krajowym. W ramach termomodernizacji budynków Instytutu Techniki Cieplnej, należących do Politechniki Warszawskiej spółka dostarczy m.in. świetlik fotowoltaiczny.

W ramach innowacji, po raz pierwszy na świetliku zastosowaliśmy ultralekkie szkło, co przy zachowaniu odpowiedniej izolacyjności termicznej znacznie poprawia wagę, powodując tym samym wymierne korzyści w postaci oszczędności na konstrukcji dachu. Dodatkowo, szkło posiada warstwę no-frost, co jest kolejną nowością technologiczną. Dla samych szyb wagę zredukowaliśmy o 7,5 kg w przeliczeniu na m2, co sprawia, że każda szyba jest lżejsza o 12,75 kg względem klasycznej. Dla zadanych 140 szyb otrzymujemy łączną redukcję wagi o blisko 1,8 tony – podkreśla Dawid Cycoń.

Rozwojowi rynku BIPV sprzyja polityka unijna, promująca budownictwo efektywne energetycznie. W opublikowanej niedawno Strategii Renowacji, Komisja Europejska wskazała, że budynki odpowiadają za około 40 proc. zużycia energii w UE i 36 proc. emisji gazów cieplarnianych, a tylko 1 proc. budynków poddawanych jest corocznej renowacji energooszczędnej. Komisja Europejska zaleca co najmniej podwojenie liczby budynków poddawanych renowacji w ciągu najbliższych 10 lat. W ten sposób – w ocenie Komisji – do 2030 r. możliwe będzie odnowienie 35 mln budynków i powstanie do 160 tys. dodatkowych „zielonych” miejsc pracy w sektorze budowlanym[1].


[1] Źródło: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/pl/ip_20_1835,
https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/pl/qanda_20_1836

ML System
Autor: ML System

Komentarze są wyłączone.