Strona główna > Aktualności > ML System z kolejnym patentem i ochroną wzorów użytkowych
Prezydent Duda zwiedza naszą fabrykę!
16 listopada 2018
I miejsce dla ML System w konkursie „Kryształowa Cegła”
19 grudnia 2018

ML System z kolejnym patentem i ochroną wzorów użytkowych

Miniony tydzień był obfity w informacje, które otrzymaliśmy z Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej. Nasza firma otrzymała prawa ochronne na dwa wzory użytkowe – dla pakietu szybowego jednokomorowego oraz pakiety szybowego dwukomorowego oraz patent na wynalazek pod nazwą „Enkapsulant warstw aktywnych w ogniwach fotowoltaicznych III generacji”.

Przyznana ochrona dla szyby jedno i dwu-komorowej związana jest projektem inwestycyjnym ULTRA PV, którego realizacja została wskazana jako jeden z celów strategicznych podczas wejścia Spółki na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

– Wykorzystywane w klasycznych pakietach zespolonych szyby posiadają grubości w zakresie 4 – 10 mm. Dzięki naszej technologii zostaną zmniejszone do 1 mm co z kolei znacznie obniży wagę pakietów szyb wykorzystywanych powszechnie w budownictwie. Dodatkową zaletą rozwiązania jest zwiększenie twardości powierzchniowej szkła, co z kolei będzie miało przełożenie na zwiększenie odporności na zarysowania czy matowienie powierzchni szyby – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Jeżeli chodzi o patent „Enkapsulant warstw aktywnych w ogniwach fotowoltaicznych III generacji”, technologia może być wykorzystywana we wszystkich ogniwach z grupy tzw. ogniw fotowoltaicznych III generacji, do których należą ogniwa perowskitowe, barwnikowe oraz wdrażane przez firmę ogniwa na bazie powłok z kropek kwantowych. Istotą tej innowacji jest szczelne zamknięcie ogniw trzeciej generacji (np. kropek kwantowych) w laminacie szyb i odizolowania ich od czynników zewnętrznych.

Cieszy nas to, że kolejny wniosek patentowy został pozytywnie rozpatrzony. Przyznany patent potwierdza naszą determinację w realizacji założeń dotyczących wdrożenia do masowej produkcji transparentnych szyb z powłokami z kropek kwantowych – podsumowuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

 

ML System
Autor: ML System

Komentarze są wyłączone.