Strona główna > Aktualności > ML System z nagrodą Nowy Impuls
Ambasador Chin z wizytą w ML
13 września 2018
ML System opatentował szybę z powłoką z kropek kwantowych
17 października 2018

ML System z nagrodą Nowy Impuls

ML System został laureatem nagrody Nowy Impuls. Wyróżnienie przyznawane przez Magazyn Nowy Przemysł oraz portal wnp.pl odebrał podczas środowej gali Dawid Cycoń, prezes ML System. Jak podkreślili organizatorzy, w plebiscycie doceniono przedsięwzięcia wprowadzające polską energetykę na tory nowoczesności, wyznaczane przez ideę zrównoważonego rozwoju.

Notka argumentująca wybór ML System opublikowana na stronie organizatora plebiscytu, portalu WNP.pl:

Wyróżnienie za BIPV, czyli zintegrowane z budynkami systemy pozyskiwaniu prądu z energii słonecznej.

Systemy służące pozyskiwaniu prądu z energii słonecznej, które są integrowane z budynkami to oparte na nowych technologiach zamienniki tradycyjnych materiałów budowlanych takich jak szkło, czy aluminium, ale posiadających funkcję pobierania energii ze słońca.

Fotowoltaiczne fasady, żaluzje, szyby i świetliki to innowacyjne rozwiązania, które wprowadzają fotowoltaikę do budownictwa. Jedna z wiodących firm specjalizujących się na polskim rynku w tej dziedzinie – ML System – prowadzi także działalność badawczo-rozwojową służącą m.in. doskonaleniu tych rozwiązań.

– Branża BIPV ma ogromne perspektywy wzrostu. Jesteśmy przekonani, że nasza autorska technologia – modułów fotowoltaicznych wykorzystującej powłoki z kropek kwantowych, zrewolucjonizuje tę branżę. Nasza technologia charakteryzuje się znaczącymi przewagami technologicznymi nad dotychczasowymi rozwiązaniami z branży fotowoltaiki, do tego nasze szyby z powłoką z kropek kwantowych będą całkowicie transparentne – powiedział Dawid Cycoń, prezes zarządu ML System.

Fotografia: www.wnp.pl

ML System
Autor: ML System

Komentarze są wyłączone.