Strona główna > Aktualności > ML System z umową o wartości 13,7 mln zł na termomodernizację budynku szkoły w Przemyślu
Skuteczność działania urządzenia do dezynfekcji ML System potwierdzona przez Politechnikę Śląską
12 stycznia 2021
Andrzej Duda, prezydent RP, z wizytą w ML System
12 lutego 2021

ML System z umową o wartości 13,7 mln zł na termomodernizację budynku szkoły w Przemyślu

ML System podpisał z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego umowę o wartości 13,7 mln zł netto na termomodernizację budynków Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu.

– W ramach realizowanych prac dostarczymy i zamontujemy m.in. instalacje fotowoltaiczne na dachach zabytkowych budynków szkoły. To kolejny projekt w ostatnim czasie, w którym nasze nowoczesne rozwiązania implementujemy w zabytkach. W październiku zainstalowaliśmy fotowoltaiczny świetlik na dachu Zamku Królewskiego
w Lublinie, wcześniej realizowaliśmy instalacje na zabytkowych budynkach Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie 
– komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Przedmiotowa umowa stanowi element realizowanego przez zamawiającego – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektu „Kompleksowa modernizacja energetyczna wybranych państwowych placówek szkolnictwa artystycznego w Polsce” dofinansowanego ze środków UE. Prace rozpoczną się z początkiem lutego przyszłego roku.

To kolejna umowa termomodernizacyjna podpisana przez spółkę z podmiotem z sektora publicznego w ostatnim czasie. W lipcu tego roku ML System podpisał umowę o wartości 28,3 mln zł netto ze szpitalem Jana Pawła II w Krakowie. Projekt wchodzi w zaawansowane stadium realizacji.

ML System to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2020-2027, firma należy do grona kluczowych producentów BIPV na świecie. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi 14,4 tys. m kw. ML System na koniec 2019 r. zatrudniał 183 osoby. Spółka dysponuje 13 patentami, a pięć zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie.

ML System
Autor: ML System

Komentarze są wyłączone.