Strona główna > Aktualności > Moduły BIPV ML System dla zrównoważonego budownictwa
Wizyta studyjna Konserwatorów Zabytków z całej Polski
11 lutego 2023
Szyba z powłoką kwantową z nagrodą za innowacyjność podczas BAU w Monachium
21 kwietnia 2023

Moduły BIPV ML System dla zrównoważonego budownictwa

Deklaracja Środowiskowa dla „Modułów BIPV”

Spółka ML System S.A. uzyskała Deklarację Środowiskową III Typu dla „Modułów BIPV”, wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie.
Deklaracja Środowiskowa Produktu (EPD) jest tworzona w oparciu o wymagania normy: ISO 14025 – Etykiety i deklaracje środowiskowe Typu III oraz normy: EN 15804 – Zrównoważoność obiektów budowlanych – Deklaracje środowiskowe wyrobu – Podstawowe zasady kategoryzacji wyrobów budowlanych. EPD opisuje szczegółowo oddziaływanie produktu na środowisko naturalne na poszczególnych etapach jego wytwarzania i cyklu życia, począwszy od pozyskania materiałów, przez etap produkcji, transport, montaż, użytkowanie – skończywszy na utylizacji i recyklingu. Jest to ważny czynnik zapewniający nabywcom możliwość dokonania świadomego wyboru wyrobów budowlanych, przy zachowaniu istotnych aspektów środowiskowych, zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju.

Korzyści płynące z Deklaracji EPD

Deklaracja EPD daje szeroki wachlarz korzyści. Wyróżnia produkt na tle konkurencji w przemyśle budowlanym umożliwia porównanie wpływu użytych materiałów na środowisko naturalne w celu wybrania najbardziej zrównoważonej opcji. Produkty z deklaracją EPD są wykorzystywane podczas budowy obiektów, dla których wymagane są certyfikaty zrównoważonego budownictwa, ponadto produkty te dostosowują się do najnowszych regulacji i wymogów prawnych .

Moduły BIPV, jako jedne z kluczowych produktów ML System są zgodne z wymaganiami i normami środowiskowymi uwzględnianymi w zrównoważonym budownictwie.

Obecnie żaden z producentów nie zdecydował się na uzyskanie Deklaracji Środowiskowej na „Moduły BIPV”, co czyni nas pionierem tego przedsięwzięcia.

 

ZMIENIAMY ŚWIAT DLA PRZYSZŁYCH POKOLEŃ

 

 

Joanna
Autor: Joanna

Komentarze są wyłączone.