Strona główna > Aktualności > Nagroda dla ML System za zaangażowanie w rozwój Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC
ML System podpisał list intencyjny na rzecz utworzenia „Podkarpackiej Doliny Wodorowej” w Rzeszowie
ML System podpisał list intencyjny na rzecz utworzenia „Podkarpackiej Doliny Wodorowej” w Rzeszowie
24 maja 2021
Konferencja „Zielona energia w służbie przedsiębiorczości” w Gaju Oławskim
17 czerwca 2021

Nagroda dla ML System za zaangażowanie w rozwój Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. od 1995 roku zarządza pierwszą w Polsce specjalną strefą ekonomiczną.

11 czerwca br. w Baranowie Sandomierskim odbyła się konferencja „EURO-PARK MIELEC – od tradycji po przemysł 4.0”. Przedstawiciele instytucji państwowych, władz samorządowych oraz przedsiębiorców rozmawiali o doświadczeniach z minionego ćwierćwiecza i o przyszłości strefy.

Od samego początku strefa cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony firm polskich, jak i inwestorów zagranicznych. Pozytywne doświadczenia z pierwszego okresu działalności mieleckiej strefy przyczyniły się do „przetarcia szlaków” i udowodnienia, że specjalne strefy ekonomiczne są obiecującym rozwiązaniem, które warto wdrażać w naszym kraju. Zachętą inwestycyjną jest pomoc publiczna w formie zwolnienia z podatku dochodowego na najwyższym poziomie dopuszczalnym w UE – uzależniona w głównej mierze od przedmiotu planowanej inwestycji oraz od spełnienia kryteriów ilościowych (poniesienie kosztów kwalifikowanych  w określonej wysokości kojarzonej ze stopą bezrobocia i wielkością przedsiębiorstwa) i jakościowych (szczegółowo opisanych w rozporządzeniu w sprawie pomocy publicznej).

25 lat działalności Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC to inwestycje zrealizowane przez przedsiębiorców na na poziomie 12 miliardów złotych, co pozwoliło stworzyć 36 tysięcy miejsc pracy.

Podczas zeszłotygodniowej konferencji w podziękowaniu za zaangażowanie w rozwój Strefy zostały  wręczone statuetki, które w sposób symboliczny są podziękowaniem Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. dla firm inwestujących w SS-E EURO-PARK MIELEC. Wśród wyróżnionych firm znalazła się również nasza spółka ML SYSTEM S.A. Dziękujemy za wyrazy uznania i uhoronowanie naszej pracy.

ML System
Autor: ML System

Komentarze są wyłączone.