Strona główna > Obszary działalności > Moduły fotowoltaiczne > Architektoniczne Systemy Fotowoltaiczne > Fotowoltaiczna zewnętrzna skóra – mocowanie punktowe

System mocowania punktowego daje ogromne możliwości tworzenia śmiałych rozwiązań, które cechują się niepowtarzalną elegancją oraz trwałością użytkowania. Rozwiązania bazujące na tego typu systemie mocowania świetnie nadają się do zastosowań zarówno dla dużych obiektów jak i małej architektury czy nietypowych projektów.

Uzupełnieniem oferty są dedykowane systemy mocowań z przeznaczeniem dla żaluzji zewnętrznych, fasad wentylowanych czy też konstrukcji dachowych. Fotowoltaika zintegrowana z budynkami (BIPV) nierozerwalnie łączy ze sobą moduły fotowoltaiczne z systemami zamocowań. W tym zakresie firma ML System dysponuje całą gamą rozwiązań pozwalających na spełnianie najbardziej wyszukanych oczekiwań.

Elementami składowymi systemu są:

  • Okładzina zewnętrzna w postaci modułów fotowoltaicznych mocowana punktowo do podkonstrukcji
  • Podkonstrukcja (ruszt metalowy) mocowana np. do ścian zewnętrznych budynku
  • Elementy służące do montażu modułów do podkonstrukcji oraz podkonstrukcji do elewacji budynku (okucia, akcesoria, śruby, wkręty, kotwy, nity).

Fotowoltaiczna zewnętrzna skóra z mocowaniem punktowym modułów fotowoltaicznych znakomicie nadaje się do zabudowy zarówno na powierzchniach pionowych jak również nachylonych.

W przypadku zabudowy na elewacji budynku między ścianą budynku a modułami pozostawiona jest szczelina izolacyjna chroniąca budynek przed nadmiernym przegrzewaniem czy gromadzeniem się wilgoci. Wykorzystanie fotowoltaicznych modułów bezramowych typu szkło-szkło w wersji nieprzeziernej lub przeziernej podnosi znacząco poziom estetyki elewacji budynku i nadaje jej niepowtarzalny charakter.

Mocowanie punktowe znakomicie sprawdza się przy zadaszeniach wejściowych zwłaszcza w połączeniu z modułami fotowoltaicznymi z funkcją NoFrost, która zapobiega zaleganiu śniegu na powierzchni zadaszenia.

Fotowoltaiczna skóra zewnętrzna z mocowaniem punktowym modułów oferuje inwestorom wiele korzyści, z których do najważniejszych należą:

  • Wysoki poziom estetyki oferujący swobodę projektowania w dopasowaniu kształtu bryły zabudowy lub elewacji do indywidualnych wymagań inwestora dzięki możliwości wyboru gabarytów modułów fotowoltaicznych i ich kolorystyki.
  • Zwiększenie komfortu przebywania w budynku dzięki podwyższeniu izolacji akustycznej budynku.
  • Wysoka odporność systemu na zmienne warunki atmosferyczne.
  • Ograniczenie przegrzewania elewacji budynków poprzez stworzenie dodatkowej bariery dla promieniowania słonecznego.
  • Produkcja ekologicznej energii elektrycznej.
Parametry techniczne systemu
6-03
Rzeszów / Filharmonia Rzeszowska

Rzeszów / Filharmonia Rzeszowska

Rzeszów / Filharmonia Rzeszowska

Rzeszów / Filharmonia Rzeszowska

Rzeszów / Wyższa Szkoła Prawa i Administracji

Rzeszów / Wyższa Szkoła Prawa i Administracji

Rzeszów / Wyższa Szkoła Prawa i Administracji

Rzeszów / Wyższa Szkoła Prawa i Administracji