Strona główna > Obszary działalności > Moduły fotowoltaiczne > Standardowe moduły fotowoltaiczne

Standardowym produktem ML System są moduły fotowoltaiczne wytwarzane w jednym odpowiednio dobranym rozmiarze, wynoszącym 992 mm x 1960 mm. Podstawowym elementem modułów są ogniwa krzemowe, w zależności od wersji, monokrystaliczne lub polikrystaliczne. Ogniwa zalaminowane są między dwoma foliami, gwarantując ich długowieczną pracę. Szczelność i ochronę modułów z jednej strony zapewnia szyba hartowana, a z drugiej folia Tedlar lub druga szyba. Całość zabudowana jest w ramę aluminiową, usztywniającą całą konstrukcję i dodatkowo umożliwiającą mocowanie modułów do konstrukcji wspornej, np. na dachu budynku lub na otwartym terenie.

Moduły szkło/szkło, w których ogniwa zarówno od strony frontowej jak i tylnej są zabezpieczone szybą nie wymagają zabudowy w ramę.

W specjalnym wykonaniu, tzw. ultralekkim, moduły standardowe wykonane są: z jednej strony z ultracienkiego szkła hartowanego, a z drugiej – folii Tedlar. Całość oprawiona jest w specjalną ramę usztywniającą konstrukcję. Takie rozwiązanie pozwala obniżyć wagę modułów do 11 kg, przy utrzymaniu sztywności i odporności mechanicznej konstrukcji.

Moduły standardowe ML System są kompatybilne z większością systemów mocowań fotowoltaicznych, które są dostępne na rynku, zarówno do dachów płaskich, pochyłych jak i instalacji naziemnych.

Parametry techniczne systemu
Moduł SunMon

Moduł SunMon

Moduł SunPol

Moduł SunPol