Q Glass – Poznaj szybę przyszłości – ML SYSTEM SA
Strona główna > Q Glass – Poznaj szybę przyszłości

Q Glass – poznaj szybę przyszłości

Szyba Q Glass to pierwsze na świecie rozwiązanie gdzie z pozoru zwykła szyba oprócz podstawowej funkcji jaką jest izolacja od czynników zewnętrznych, takich jak temperatura czy hałas przy jednoczesnym zapewnieniu doświetlenia wnętrz budynków, stanowi aktywny element generujący ekologiczną darmową energię ze słońca. Rozwiązanie tym bardziej atrakcyjne że z wyglądu niczym nie różni się od tradycyjnych szyb zespolonych stosowanych powszechnie w branży budowlanej, gdzie niewidoczną powłokę z tlenków metali zastąpiliśmy powłoką z kropek kwantowych. Q Glass działa jak filtr, przepuszczając promieniowanie świetlne w długości widzialnej, a niekorzystne UV oraz podczerwień, zamieniane są na energię elektryczną. Dzięki temu szyby posiadają bardzo dobre parametry transmisji światła przy jednoczesnym dodatkowym korzyściom w postaci generowania darmowej energii ze słońca, oraz znacznym ograniczeniu niekorzystnych zjawisk w postaci nagrzewania pomieszczeń i przedostawaniu się promieniowania UV.

Szyba powłokowa Q Glass zawdzięcza to wszystko kropkom kwantowym – niewielkim półprzewodnikom o rozmiarach od kilku do kilkunastu nanometrów. Niewidoczne dla ludzkiego oka cząsteczki posiadają niezwykłą moc – są w stanie pochłaniać i emitować fale elektromagnetyczną w ustalonym zakresie. Ta „umiejętność” pozwala zamieniać promieniowanie słoneczne w energię elektryczną.

Powłoka z kropek kwantowych to przełomowy projekt opracowany przez zespół naukowy ML SYSTEM.

Nasza firma realizuje projekt budowy i wyposażenia zakładu, w którym rozpocznie się seryjna produkcja szyb zespolonych Q Glass, rewolucji technologicznej dla branży budowlanej, reklamowej i mobility.