Strona główna > Aktualności > Wizyta Ministra Kurtyki w Spółce ML System
Współpraca ML System ze Szpitalem Specjalistycznym PRO-FAMILIA ukierunkowana na skuteczną diagnostykę nowotworów
20 maja 2021
ML System podpisał list intencyjny na rzecz utworzenia „Podkarpackiej Doliny Wodorowej” w Rzeszowie
ML System podpisał list intencyjny na rzecz utworzenia „Podkarpackiej Doliny Wodorowej” w Rzeszowie
24 maja 2021

Wizyta Ministra Kurtyki w Spółce ML System

W dniu 18.05.2021 do Spółki ML System przybył z wizytą Minister Michał Kurtyka. Transformacja energetyczna naszego kraju, a także zwrot wielu gospodarek na świecie w kierunku tzw. zielonego ładu był okazją do bliższego zapoznania się z sukcesami polskiej innowacyjnej firmy mającej wpływ na rozwój branży OZE nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Ekologizacja budynków, ograniczanie emisji CO2, programy zwiększania OZE  w ramach nowej perspektywy finansowej UE, to jedne z wielu tematów poruszanych podczas wizyty. Omawiano również wyzwania przed jakimi stoi gospodarka oparta na niskoemisyjnych źródłach energii, aby wypełnić krajowe, europejskie i globalne cele klimatyczne. Dyskutowano o roli wodoru w gospodarce.

Pan Minister z dużym zainteresowaniem zwiedził linie produkcyjne  oraz Fotowoltaiczne Centrum Badawczo-Rozwojowe wyposażone w nowoczesny, unikatowy w skali świata sprzęt badawczy. Dumą może napawać fakt, że podstawą sukcesu jest przede wszystkim wysoce wykwalifikowana, wielobranżowa kadra stanowiąca fundament wielu innowacji powstających w Spółce.

Zaprezentowaliśmy również najnowsze osiągnięcia techniczne ML System, w tym powłoki kwantowe i wysokowydajne ogniwa wielozłączowe.

ML System
Autor: ML System

Komentarze są wyłączone.