Zadaszenia tarasów i ogrody zimowe z użyciem szkła i aluminium to zapewnienie kontaktu z naturą i miejsce połączenia domu z jego naturalnym otoczeniem.

Zestawy szklane będące integralną częścią takiej zabudowy umożliwiają wyjątkowy odbiór przyrody przy zmieniających się w ciągu roku warunkach atmosferycznych. To unikalny sposób ochrony przed deszczem, śniegiem oraz nadmiernym nasłonecznieniem. Integracja zestawów szklanych z systemami fotowoltaiki oferuje dodatkową korzyść jaką jest produkcja ekologicznej energii elektrycznej. Energia ta może zostać wykorzystana lokalnie na potrzeby zasilania urządzeń domowych a ewentualna nadwyżka oddana do sieci energetycznej. Dodatkowo zestawy szklane zadaszenia tarasów i ogrodów zimowych mogą zostać wzbogacone o tzw. szkło grzejne No-Frost, zapobiegające np. zaleganiu śniegu na dachu zabudowy czy tez ogrzewające pomieszczenie w zimie.

Najczęściej spotykanym materiałem wykorzystywanym do projektowania i zabudowy zadaszenia tarasów oraz ogrodów zimowych jest aluminium. Aluminium jest materiałem łatwym w montażu i konserwacji, lekkim, odpornym na korozję. Systemy aluminiowe wykorzystywane do budowy tarasów cechuje duża szczelność konstrukcji i łatwość w kształtowaniu bryły zabudowy. Konstrukcja wykonana z profili aluminiowych oferuje wykończenie powierzchni w różnej kolorystyce, np. kolor „anody” czy też paletę RAL. Dodatkowo możliwe jest wykorzystanie profili aluminiowych z tzw. przekładkami termoizolacyjnymi, które zapewniają wysoki poziom izolacyjności cieplnej.

Ten ostatni wariant w połączeniu z zastosowaniem zestawów szklanych z wymaganą izolacyjnością termiczną jest doskonałym rozwiązaniem dla zabudowy tarasów w formie ogrodów zimowych, których przeznaczeniem ma być zwiększenie powierzchni mieszkalnej domu z zamiarem całorocznego jej wykorzystania.

Szklenie ogrodów zimowych i zadaszenia tarasów możemy wzbogacić o elementy „światłoczułe” pozwalające na wytwarzanie energii elektrycznej. Elementy te nazywane są ogniwami fotowoltaicznymi. Zestaw ogniw zalaminowany pomiędzy warstwami szkła tworzy tzw. moduł fotowoltaiczny. Moduły fotowoltaiczne przeznaczone do ogrodów zimowych i zabudowy tarasów wykonane są z bezpiecznego szkła laminowanego o wymaganej grubości. Zmiana odległości pomiędzy ogniwami w modułach fotowoltaicznych umożliwia uzyskanie różnych stopni ich przezierności a co za tym idzie, różny poziom zacienienia wnętrza ogrodu zimowego czy tarasu. Zastosowanie szkła lub ogniw fotowoltaicznych o różnej kolorystyce umożliwia uzyskanie dodatkowego efektu estetycznego zabudowy.

Do budowy zadaszeń tarasów i ogrodów zimowych zintegrowanych z fotowoltaiką można wykorzystać gotowe konstrukcje jeśli wymiary typowej konstrukcji odpowiadają oczekiwaniom inwestora i wymiarom zabudowy. W przeciwnym przypadku, gdy zabudowy takie należy dostosować do wymiaru konkretnego miejsca jakim dysponuje inwestor, wykonujemy projekt na zasadzie „od projektu do montażu”.

Parametry techniczne systemu
9-03
Koncepcja / fotowoltaiczna zabudowa tarasu

Koncepcja / fotowoltaiczna zabudowa tarasu

Łódź / Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Łódź / Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Koncepcja / zadaszenie fotowoltaiczne tarasu

Koncepcja / zadaszenie fotowoltaiczne tarasu

Koncepcja / zadaszenie fotowoltaiczne tarasu

Koncepcja / zadaszenie fotowoltaiczne tarasu

Realizacja marketingstudio.pl