Strona główna > Aktualności > ML System debiutuje na GPW
ML System z czwartym patentem
21 czerwca 2018
ML System uczestniczy w kampanii Województwa Podkarpackiego
8 sierpnia 2018

ML System debiutuje na GPW

ML System, wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna, będąca liderem polskiego rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), zadebiutowała na głównym parkiecie warszawskiej giełdy. W ramach IPO firma pozyskała od inwestorów 34,6 mln zł na rozwój nowych, innowacyjnych produktów oraz ekspansję zagraniczną.

Debiut na warszawskiej giełdzie stanowi podsumowanie naszych sukcesów i dorobku, które osiągnęliśmy na przestrzeni kilkunastu lat. Czas na nowe wyzwania i dalszy, dynamiczny wzrost. Uważamy, że obecność na rynku kapitałowym ugruntuje naszą pozycję na rynku BIPV w Polsce i na świecie. Wierzymy, że planowany rozwój nowych produktów oraz ekspansja zagraniczna w pozytywny sposób przełożą się na wzrost wartości akcji spółki – komentuje Dawid Cycoń, prezes zarządu ML System.

Inwestorom indywidualnym w ramach IPO przydzielono 90.488 akcji, zaś do inwestorów instytucjonalnych trafiło 1.191.380 akcji.

Środki pozyskane od inwestorów spółka zamierza przeznaczyć na realizację innowacyjnych projektów, poszerzających ofertę produktową i rozwój technologii, w tym przede wszystkim na rozpoczęcie masowej produkcji rewolucyjnych transparentnych szyb fotowoltaicznych w oparciu o technologię kropek kwantowych, a także na ekspansję zagraniczną. Według firmy najbardziej perspektywiczne są rynki Europy Zachodniej oraz Skandynawia. ML System zamierza również rozpocząć sprzedaż w Australii, gdzie pozyskała już partnera.

Oferującym i wyłącznym prowadzącym księgę popytu w IPO ML System był Vestor Dom Maklerski. Rolę doradcy finansowego pełnił Addventure.

 


ML System
Autor: ML System

Komentarze są wyłączone.