Strona główna > Aktualności > ML System w USA
Biblioteki BIM od ML System
7 października 2021
ML System na targach Smart City Expo Poland 2021
25 października 2021

ML System w USA

Kolejny krok ML System S.A. w celu ekspansji na rynki zagraniczne – w USA otworzona została spółka ML System Inc, której celem jest rozwój sprzedaży innowacyjnych rozwiązań BiPV i PV przede wszystkim w Ameryce Północnej.

Jest to kolejny krok w kierunku umacniania pozycji na rynkach zagranicznych, który idealnie wpisuje się w zwrot w kierunku zielonej energii zapoczątkowany przez Prezydenta Bidena. Ekspansja na rynki zagraniczne jest jednym z celów strategicznych Spółki zawartych w Strategii ML System na lata 2020 – 2024.

Wprowadzone nowe rozporządzenia dotyczące m.in. ochrony środowiska pozwolą USA na wejście na płaszczyznę grona światowych liderów czystej energii i transformację w kierunku zielonej gospodarki, co otwiera szerokie możliwości współpracy w zakresie odnawialnych źródeł energii. Nowe wymogi dotyczące projektów budowlanych w stanie Kalifornia, podpisane przez Gubernatora Jerrego Browna wprowadzają zasadę, że każdy nowy obiekt musi posiadać instalacje fotowoltaiczne. Wprowadzenie podobnych zasad zapowiadają kolejne stany. – mówi Dawid Cycoń, prezes ML SYSTEM SA.

Biały Dom w dniu 8 września 2021 roku opublikował specjalny raport przygotowany przez Departament Energii USA. Stwierdzono w nim, że energia słoneczna może generować do 45% dostaw energii elektrycznej w USA do 2050 roku. Obecnie jest to mniej niż 4 %.

W raporcie czytamy, że aby osiągnąć zakładane poziomy udziału fotowoltaiki w zapotrzebowaniu na energię w USA, pozyskiwanie energii ze słońca będzie musiało wzrastać średnio o 30 GW rocznie do roku 2025, a następnie ulec zwiększeniu do 60 GW rocznie w latach 2025-2030. Jak widać – to niezwykle perspektywiczny rynek – a tym samym bardzo ważny dla dalszego rozwoju Spółki. – komentuje Dawid Cycoń, Prezes ML SYSTEM.

Link do raportu: https://www.energy.gov/eere/solar/solar-futures-study

ML System
Autor: ML System

Komentarze są wyłączone.