Strona główna > Aktualności > Podsumowanie wydarzeń czwartego kwartału 2022 roku
ML System wśród laureatów „Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej 2022”
29 grudnia 2022
ML System z dwoma nowymi patentami
25 stycznia 2023

Podsumowanie wydarzeń czwartego kwartału 2022 roku

ML System na targach TransEXPO

W dniach 12-14 października przedstawiciele ML System uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Transportu Zbiorowego TransEXPO, podczas których na dedykowanym stoisku ekspozycyjnym zaprezentowali nasze autorskie rozwiązania Smart City i BIPV.  Stoisko targowe cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających, którzy otrzymali od nas dawkę merytorycznej wiedzy, a także zobaczyli na żywo nasze produkty.

     

 

Dyrektor ds. Projektów w ML System Sylwester Korzeniak podczas rozmowy z CIRE Cafe

Konstrukcja fotowoltaiczna na dachu czy produkcja darmowej energii elektrycznej ze ścian budynku? PV, a BIPV – czym się różnią te dwa rozwiązania, a w czym są podobne, na jakiej podstawie dokonać pomiędzy nimi wyboru, a może warto je połączyć w ramach jednej inwestycji? Na te oraz wiele innych pytań dotyczących aktywnych materiałów budowlanych odpowiadał Dyrektor ds. Projektów w ML System – Sylwester Korzeniach podczas rozmowy z portalem CIRE.pl.

Całość spotkania dostępna pod LINKIEM.

 

Konferencja SEP w Rzeszowie

Wyzwania dla energetyki lokalnej w kontekście globalnej transformacji energetycznej – pod takim hasłem 4 października odbyła się konferencja organizowana przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich w Rzeszowie, w której przedstawiciel ML System Bartosz Zieliński – Kierownik ds. Badań i Transferu Technologii brał czynny udział wśród obecnych prelegentów konferencji. Podczas spotkania omawiano przede wszystkim podejmowane aktualnie kroki, aby w przyszłości uchronić społeczeństwo przed kryzysem energetycznym.

     

 

Przedstawiciele ML System podczas Carpathian Startup Fest 2022

W dniach 13-14 października odbyła się druga edycja eventu organizowanego przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego we współpracy z Parkiem „Aeropolis” pod nazwą „Carpathian Startup Fest”, gdzie małe firmy, będące na początku swojej drogi mają okazję spotkać się z doświadczonymi przedsiębiorcami, działającymi od wielu lat w swoich branżach.  Tegoroczne wydarzenie uświetniały panele dyskusyjne wielu wyjątkowych prelegentów, ze świata biznesu, nauki, a także przedstawicieli naszego regionu – Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka oraz Władysława Ortyla – Marszałka Województwa Podkarpackiego. W gronie wielu osobistości i czołowych przedsiębiorców z podkarpacia nie zabrakło również przedstawicieli ML System – Wiceprezes Edyty Stanek i Prezesa Dawida Cyconia, a także Dyrektora ds. operacyjnych Grzegorza Batko.

Krótka relacja z wydarzenia dostępna do obejrzenia pod LINKIEM.

 

ML System szkoli partnerów z firmy OKNO-POL

8 listopada przedstawiciele ML System na zaproszenie partnera, firmy OKNO-POL w podkrakowskiej siedzibie spółki szkolili handlowców działających na rynkach europejskich. Szkolenie miało na celu przybliżenie uczestnikom tematyki szkła oraz technologii produktów z linii Smart Glass od ML System, których OKNO-POL jest dystrybutorem.

     

 

ML System podczas targów ARCHITECT@WORK w Warszawie

ARCHITECT@WORK to wydarzenie orgaznizowane od 15 lat na terenie całej Europy, które pozwala architektom odkryć wyselekcjonowane innowacje produktowe na rynku, w zakresie przeróżnych materiałów budowlanych i elementów wystroju wnętrz. Do grona wystawców tegorocznej edycji dołączył zespół ML System, wraz z nowatorskimi rozwiązaniami BIPV. Aktywne materiały budowlane generujące zieloną energie prezentowane na specjalnej ekspozycji targowej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających.

Więcej informacji o wydarzeniu pod LINKIEM.

    

 

ML System na targach Smart City Expo World Congress w Barcelonie

W dniach 15-17 listopada mieliśmy przyjemność wziąć czynny udział w międzynarodowych targach Smart City Expo World Congress w Barcelonie. Targi SCEWC co roku gromadzą liderów najbardziej innowacyjnych firm, samorządów i organizacji kierujących swoje działania i inicjatywy na rzecz inteligentnego zrównoważonego rozwoju. Na przygotowanym wspólnie z Urzędem Miasta Rzeszowa stoisku ogromne zainteresowanie wśród odwiedzających wzbudziło flagowe rozwiązanie ML System z obszaru Smart City, czyli inteligenta wiata przystankowa.

Video podsumowanie z targów pod LINKIEM.

     

 

Dyrektor Działu Automatyki ML System Marcin Pyzik o systemie ML SCADA w rozmowie z portalem CIRE.pl

W ramach odcinka CIRE Cafe z redaktorem Januszem Pietruszyńskim rozmawiał Marcin Pyzik – Dyrektor Działu Automatyki w ML System, który wyjaśnił czym jest autorski system firmy do zarządzania energią, budynkami oraz obiektami małej architektury ML SCADA, jakie funkcje jest w stanie pełnić oraz jakie są kluczowe korzyści z jego zastosowania.

Całość spotkania dostępna pod LINKIEM.

 

ML System na Konferencji pn. „Technologie. Biznes. Inwestycje” w Rzeszowie

23 listopada przedstawiciele Działu Badań i Rozwoju ML System wzięli udział w konferencji pn. „Technologie. Biznes. Inwestycje.” organizowanej przez Podkarpackie Centrum Innowacji. Wydarzenie to łączy wyzwania współczesnej gospodarki z przełomowymi technologiami jutra. Podczas spotkania zebrani zostali przedstawiciele czołowych firm produkcyjnych województwa podkarpackiego, władz samorządowych, instytucji otoczenia biznesu oraz naukowcy o międzynarodowym uznaniu.

     

 

Rozmowa BIM Managera ML System Mateusza Kaczmarczyka z portalem CIRE.pl

Nowoczesne modelowanie informacji o budynku, profesjonalne narzędzie do projektowania dające dostęp do informacji o obiekcie na każdym etapie jego tworzenia, implementacja rozwiązań BIPV w projektach architektonicznych  – o tych oraz innych aspektach technologii BIM opowiadał Mateusz Kaczmarczyk podczas rozmowy z portalem CIRE.pl.

Rozmowa dostępna pod LINKIEM.

 

ML System z nagrodą AMBASADOR WSCHODU 2021

26 listopada podczas uroczystej gali organizowanej w Hotelu Zamek Biskupi wręczono statuetki i tytuły Ambasador Wschodu w kilku dziedzinach. 14-osobowa Kapituła Konkursu przyznała  ML System tytuł Ambasadora Wschodu w kategorii „Marka”, co stanowi dla nas docenienie pracy i wkładu firmy w promocję regionu podkaprackiego. Nagrodę odebrały przedstawicielki ML System: Wioleta Grzybowska – Kierownik Działu Marketingu oraz Sabina Kozieł – Dyrektor Działu Sprzedaży Szkła.

Video podsumowujące galę do obejrzenia pod LINKIEM.

     

 

Edyta Stanek wśród Kobiet Roku wg. Forbes Women

Na tegorocznej liście 100 Kobiet Roku 2022 „Forbes Women” znalazły się kobiety, które są ikonami i wzorem do naśladowania w świecie biznesu, finansów, nauki, czy sportu, a także wybitne artystki, aktywisty i działaczki polityczne. Wśród tego zaszczytnego grona znalazła się również Pani Prezes ML System – Edyta Stanek, która została doceniona za współtworzenie firmy ML System, określonej, jako „jednej z najciekawszych polskich firm technologicznych, specjalizującej się w tworzeniu, projektowaniu i produkowaniu systemów opartych na technologii ogniw fotowoltaicznych.”

Pełna lista 100 kobiet 2022 roku dostępna pod LINKIEM.

 

ML System nagrodzony wyróżnieniami w 4 konkursach

Instytut Europejskiego Biznesu przyznał ML System tytuły w aż 4 kategoriach:

  • Tytuł „Gepard Biznesu 2021” – za dynamiczny rozwój
  • Tytuł „Efektywna Firma 2021” oraz
  • „Mocna Firma Godna Zaufania 2021” – za efektywność działania
  • Tytuł „Wielki Brylant Polskiej Gospodarki 2021” – za wartość rynkową przedsiębiorstwa w marcu 2021, oszacowaną na poziomie 261,9 mln PLN

Instytut Europejskiego Biznesu zajmuje się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw, które opierają się na oficjalnych i autentycznych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego. Analizy dokonuje po to by wyróżnić te spółki, które dzięki swojej działalności zasługują na miano wiarygodnego partnera gospodarczego.

 

Laureaci konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza 2022” – wśród nich ML System

Firma ML System w tegorocznym konkursie „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza 2022” została doceniona w 2 kategoriach:

  • „Innowacje” oraz
  • „Najlepszy Produkt” za autorski system zarządzania ML SCADA

Celem dwudziestej pierwszej już edycji konkursu jest wyłonienie grupy najlepszych i najaktywniejszych gospodarczo firm podkarpacia, które dzięki osiąganym wynikom w prowadzonej działalności są lub mogą stać się wzorem dla innych. Na uroczystej gali nagrodę odebrali przedstawiciele ML System: Artur Modlisz – Zastępca Dyrektora Działu Automatyki oraz Wioleta Grzybowska – Kierownik Działu Marketingu.

     

 

Wsparcie świąteczne dla potrzebujących

W ciężkim grudniowym okresie zimowym Zarząd oraz pracownicy ML System nieśli pomoc dla lokalnej społeczności. W ramach niej odwiedziliśmy Dom Dziecka w Rzeszowie oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzebownisku, aby przekazać potrzebującym darowizny w postaci niezbędnych sprzętów umożliwiających codzienne funkcjonowanie oraz wsparcie materialne i rzeczowe.

     

 

ML System
Autor: ML System

Komentarze są wyłączone.