Strona główna > Aktualności > Podsumowanie wydarzeń drugiego kwartału 2022
ML System dostarczy moduły fotowoltaiczne o wartości 10,6 mln euro do Taurona
10 czerwca 2022
ML System zbuduje farmę fotowoltaiczną o mocy 3MW w kopalni Jaźwica
7 lipca 2022

Podsumowanie wydarzeń drugiego kwartału 2022

W drugim kwartale b.r. zespół ML Team intensywnie podejmował działania promocyjne, wizerunkowe i prosprzedażowe uczestnicząc aktywnie w licznych spotkaniach branżowych. Nie zabrakło również targów zagranicznych, dzielenia się wiedzą ekspercką , podejmowania dyskusji na temat bieżących wydarzeń oraz inicjatyw na rzecz ochrony środowiska.

 

ML System na targach RESTA 2022

W dniach 20-23 kwietnia w Wilnie odbyła się międzynarodowa, największa w krajach bałtyckich wystawa branży budowlanej „RESTA 2022”, podczas której przedstawiciele Działu Eksportu ML System – Karol Kotowicz, Paweł Koniewicz i nasz litewski przedstawiciel Martynas Liocas zaprezentowali i opowiedzieli o naszych rozwiązaniach BIPV. Odwiedzający stoisko mieli okazję przyjrzeć się z bliska naszym produktom, które stanowiły ekspozycję na miejscu wydarzenia składającą się z szyby Q Glass z podświetleniem, szyby grzewczej o zmiennej przezierności V+ Glass, fotowoltaicznych żaluzji, fotowoltaicznej fasady wentylowanej oraz modułów szkło-szkło o różnych strukturach i odcieniach.

     

 

Akcja sprzątania lasów podczas Międzynarodowego Dnia Ziemi

22 kwietnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Ziemi będący jednocześnie światowym dniem ekologii. ML System, jako Spółka działająca w sektorze OZE przyczynia się na co dzień do poprawy warunków środowiskowych i ochrony życia na naszej planecie. Tego dnia jednak pracownicy ML System postanowili uczcić to święto w sposób wyjątkowy i we współpracy z Nadleśnictwem Głogów Małopolski posprzątali okoliczne lasy, przyczyniając się tym samym do poprawy warunków i kondycji lokalnych terenów zielonych.

     

 

Dyrektor ds. Operacyjnych w ML System – Grzegorz Batko w rozmowie z portalem CIRE.PL o trwającym sezonie na fotowoltaikę

„Sezon na fotowoltaikę możemy ściśle związać z sezonem w budownictwie (..) Zaczyna się wraz z końcem zimy, kończy wraz z jej rozpoczęciem.” podkreślił Grzegorz Batko podczas rozmowy z redaktorem CIRE.PL. W materiale zostały poruszone kwestie, które mogą stanowić idealną check-listę dla inwestora ,który dotychczas nie miał do czynienia z takim procesem jak instalacja fotowoltaiczna.

Całość materiału do odsłuchania pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=Di_GspZ71Ec

 

ML System na Konferencji Agencji Rynku Energii „Prognozujemy przyszłość w fotowoltaice”

19 maja w Warszawie odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych, które gromadzi w jednym miejscu przedstawicieli sektora energetycznego, a fundamentem spotkania jest wiedza ekspercka oraz informacje jakimi dysponuje Agencja Rynku Energii, zajmująca się od 25 lat analizą branży.

Podczas konferencji przedstawiciele ML System zaprezentowali na żywo na stoisku ekspozycyjnym innowacyjnie rozwiązania BIPV oferowane przez Spółkę. Dodatkowo w trakcie wydarzenia Prezes Dawid Cycoń wziął czynny udział w panelu dyskusyjnym „Innowacyjność w Odnawialnych Źródłach Energii”, którego celem było wskazanie, w jakim kierunku powinna rozwija się energetyka odnawialna w Polsce, aby wypełnić zadania wynikające z „Polityki energetycznej Polski do 2040”.Wywiad dostępny pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=wa2az3Iq1rU

     

 

ML System na Konferencji „EkoINNOWACJE”

26 maja w Łodzi odbyła się Konferencja „ekoINNOWACJE”, w której ML System wzięło czynny udział jako ekspert. Spotkanie miało na celu pobudzenie do wspólnej refleksji w zakresie procesu koniecznej transformacji energetycznej. Jej filarem jest zrównoważona polityka energetyczna, osiągana m.in. dzięki korzystaniu z odnawialnych źródeł energii.  Przedstawiciel ML System Damian Staszewski podczas prelekcji opowiedział o energetycznych rozwiązaniach Spółki, które stanowią idealną odpowiedź na dostosowanie rzeczywistości społecznej do zmian klimatycznych oraz pozytywnym wpływie na środowisko oferowanych przez firmę produktów.

    

 

ML System na Kongresie „Welconomy Forum”

W dniach 30-31 maja w Toruniu odbył się jeden z największych kongresów gospodarczych w Polsce, miejsce dialogu o kształcie polskiej gospodarki – Welconomy  Forum 2022. Podczas panelu dyskusyjnego pn. „Fotowoltaika w budownictwie. Trendy architektoniczne w procesie transformacji energetycznej” Prezes Dawid Cycoń opowiedział o rozwiązaniach ML System będących idealną odpowiedzią na założenia Długoterminowej Strategii Renowacji Budynków ogłoszonej przez polski rząd w lutym b.r. Dodatkowo rozwiązania Spółki można było zobaczyć na żywo na specjalnie przygotowanym stoisku wystawienniczym, które cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników wydarzenia.

     

 

CIRE Cafe – jakim zainteresowaniem cieszy się program Mój Prąd 4.0?

W ramach odcinka CIRE Cafe z redaktorem Januszem Pietruszyńskim rozmawiała Katarzyna Kopeć – Kierownik Zewnętrznej Sieci Sprzedaży w ML System. Podczas spotkania została poruszona tematyka programu Mój Prąd 4.0 oraz reakcji rynku na już 4-tą edycje programu z perspektywy firmy.

Całość spotkania dostępna pod linkiem:  https://www.youtube.com/watch?v=-PfEhfx0WXc

 

Spotkanie z Fransem Timmermansem podczas obrad we Wrocławiu

3 czerwca we Wrocławiu odbyło się spotkanie przedstawicieli Krajowej Izby Klastrów Energii i OZE z Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. Uczestnicy spotkania dyskutowali o innowacjach i rozwoju energetyki rozproszonej oraz czystych technologiach na Dolnym Śląsku. Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej podkreślił, że nie możemy pozwolić sobie na kontynuację czegoś, co nie ma przyszłości – czyli wydobywania węgla. W rozmowach przy okrągłym stole udział wzięła Wiceprezes ML System – Anna Warzybok.

Więcej informacji na temat spotkania pod linkiem: https://wysokienapiecie.pl/krotkie-spiecie/przedstawiciele-kike-rozmawiaja-z-fransem-timmermansem-o-transformacji-energetycznej-dolnego-slaska/

     

 

Ekologiczna Konferencja – Green Weekend w Rzeszowie

Dnia 10 czerwca na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się Konferencja w ramach wydarzenia Green Weekend, w której 15. ekspertów w swojej dziedzinie poruszyło zagadnienia m.in. z zakresu ekologii, recyklingu czy odnawialnych źródeł energii. Jednym z prelegentów podczas wydarzenia był przedstawiciel ML System  – Manager Projektów Łukasz Gorzała, który w swoim wystąpieniu przybliżył tematykę rozwiązań na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, które oferuje Spółka, a także przedstawił jakie inicjatywy podejmuje ML System, aby wpływać na poprawę jakości życia obecnych i przyszłych pokoleń.

 

 

Walny Zjazd Delegatów SARP

W dniach 24-25 czerwca odbył się Walny Zjazd Delegatów SARP, podczas którego przedstawiciele ML System pod okiem Dyrektora ds. Projektów – Sylwestra Korzeniaka prezentowali nasze aktywne rozwiązania dla budownictwa szerokiemu gronu projektantów i architektów. Wydarzenie organizowane było w pięknej scenerii – ogrodach Pałacu Zamoyskich w Warszawie.

     

 

 

ML System
Autor: ML System

Komentarze są wyłączone.