Zadaszenie tarasu PERGOLA / Zadaszenie parkingu CARPORT

Zadaszenie tarasu PERGOLA / Zadaszenie parkingu CARPORT

Inteligentny dom, wyposażony w nowoczesne systemy zarządzania, zasługuje na inteligentne, ekologiczne źródło zasilania w energię elektryczną.

Fotowoltaiczne zadaszenie tarasu to idealne połączenie estetyki z funkcjonalnością. Oprócz ochrony przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak promieniowanie słoneczne, deszcz czy śnieg, zintegrowane z modułami słonecznymi zadaszenie wytwarza przyjazną środowisku zieloną energię i umożliwia obniżenie domowych rachunków za prąd. Taka zabudowa tarasu stanowi alternatywę dla osób, które ze względów estetycznych lub przez ograniczoną przestrzeń działki nie chcą instalować naziemnej instalacji fotowoltaicznej.

Zamontowane w pokryciu dachowym moduły fotowoltaiczne generują moc od 3,5kw do 4kW (w zależności od wybranych ogniw). Zgodnie z normami budowlanymi moduły są odporne na obciążenie śniegiem, mogą też zostać dodatkowo wyposażone w funkcję samoodśnieżania (No-frost). Stopień przezierności zadaszenia z fotowoltaiką oraz opcjonalne oświetlenie LED lub luminescyjne dobierane jest w zależności od wymagań Klienta. Całość osadzana jest na solidnej konstrukcji stalowej, aluminiowej (w różnych kolorach), drewnianej lub będącej połączeniem tych materiałów. Nowoczesny design stanowi atrakcyjne uzupełnienie wystroju tarasu wolnostojącego domu jednorodzinnego lub w zabudowie szeregowej.

Wychodząc naprzeciw nowemu trendowi, jakim jest elektromobilność, ML System zaadaptował rozwiązania zastosowane przy zadaszeniu tarasu na potrzeby zasilania samochodów elektrycznych i hybrydowych plug-in.

Carport, czyli fotowoltaiczne zadaszenie miejsc parkingowych, to funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie opracowane z myślą o właścicielach domów oraz biurowców. Jest to produkt możliwy do adaptacji w projektach zadaszenia pojedynczych miejsc postojowych jak również parkingów wielostanowiskowych. Wykorzystanie energii słonecznej do zasilania samochodu lub innych urządzeń elektrycznych znajdujących się w budynku pozwoli zaoszczędzić na wydatkach za prąd, nie szkodząc przy tym środowisku naturalnemu.

Carport może zostać wyposażony w opcjonalną stację ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Konstrukcja zadaszenia jest wykonana w opcji szczelnej, zabezpieczającej samochody przed promieniami słonecznymi i opadami atmosferycznymi, lub w formie kaskadowej bądź lameli.

Połączenie modułów z funkcją NoFrost eliminuje konieczność odśnieżania pokrycia, zabezpiecza przed możliwością powstania sopli mogących uszkodzić osobę lub pojazd, jak również umożliwia produkcję energii elektrycznej w miesiącach zimowych (w okresach, kiedy standardowe rozwiązania są przykryte śniegiem).

Proponowane rozwiązanie nadają się zarówno jako zadaszenia pojedynczych miejsc postojowych, jak również w przypadku inwestycji wielostanowiskowych.


Parametry techniczne systemu
Zalety zadaszeń parkingów z fotowoltaiką*
Bezpłatna energia elektryczna Generowanie oszczędności
Bez konieczności odśnieżania Możliwość zadaszenia wielostanowiskowego parkingu
Możliwość zdalnego wglądu w pracę systemu Ochrona przed odpadami atmosferycznymi, zacienienie miejsc postojowych
Stabilna konstrukcja, nowoczesny design, prosta konserwacja, łatwy montaż i transport Przy zastosowaniu ultralekkiego szkła konstrukcja staje się lżejsza i wytrzymalsza na zabrudzenia
Parametry techniczne
Moc jednostkowa

do 200 Wp/m2

Sprawność ogniw do 22,5%
Maks. napięcie pracy 1000 V DC
Rodzaje modułów monokrystaliczne w tym back - contact
polikrystaliczne
cienkowarstwowe
Opcje moduły bifacjalne
moduły przezierne
z funkcją samoodśnieżania
z układem ładowania samochodów elektrycznych
moduły nieprzezierne
moduły drukowane
zintegrowane oświetlneie LED
1-stanowiskowe, 2-stanowiskowe, wielostanowiskowe
Typ zadaszenia szczelne
żaluzjowe
kaskadowe
Materiał podkonstrukcji stal
aluminum stop AW 6063/AW 6060
drewno klejone
Kolorystyka konstrukcji wg palety RAL
naturalne drewno / bejca
Grubość modułów 3 - 22 mm

Galeria produktu