ML System z nagrodą Nowy Impuls

MLSystem-Ambasador-Chin
Ambasador Chin z wizytą w ML
13 września 2018
Moduł-QDSSC-1-002
ML System opatentował szybę z powłoką z kropek kwantowych
17 października 2018
MLSystem-Nowy-Impuls

ML System został laureatem nagrody Nowy Impuls. Wyróżnienie przyznawane przez Magazyn Nowy Przemysł oraz portal wnp.pl odebrał podczas środowej gali Dawid Cycoń, prezes ML System. Jak podkreślili organizatorzy, w plebiscycie doceniono przedsięwzięcia wprowadzające polską energetykę na tory nowoczesności, wyznaczane przez ideę zrównoważonego rozwoju.

Notka argumentująca wybór ML System opublikowana na stronie organizatora plebiscytu, portalu WNP.pl:

Wyróżnienie za BIPV, czyli zintegrowane z budynkami systemy pozyskiwaniu prądu z energii słonecznej.

Systemy służące pozyskiwaniu prądu z energii słonecznej, które są integrowane z budynkami to oparte na nowych technologiach zamienniki tradycyjnych materiałów budowlanych takich jak szkło, czy aluminium, ale posiadających funkcję pobierania energii ze słońca.

Fotowoltaiczne fasady, żaluzje, szyby i świetliki to innowacyjne rozwiązania, które wprowadzają fotowoltaikę do budownictwa. Jedna z wiodących firm specjalizujących się na polskim rynku w tej dziedzinie – ML System – prowadzi także działalność badawczo-rozwojową służącą m.in. doskonaleniu tych rozwiązań.

– Branża BIPV ma ogromne perspektywy wzrostu. Jesteśmy przekonani, że nasza autorska technologia – modułów fotowoltaicznych wykorzystującej powłoki z kropek kwantowych, zrewolucjonizuje tę branżę. Nasza technologia charakteryzuje się znaczącymi przewagami technologicznymi nad dotychczasowymi rozwiązaniami z branży fotowoltaiki, do tego nasze szyby z powłoką z kropek kwantowych będą całkowicie transparentne – powiedział Dawid Cycoń, prezes zarządu ML System.

Fotografia: www.wnp.pl

Komentarze są wyłączone.