Strona główna > Aktualności > Covid Detector dopuszczony do szybkich badań przesiewowych
Fotowoltaiczne bariery akustyczne
11 lutego 2022
ML System z umową na dostawę fotowoltaiki do zakładu produkcyjnego Lubella GMW
23 lutego 2022

Covid Detector dopuszczony do szybkich badań przesiewowych

Urządzenie Covid Detector, jako spełniające warunki określone w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 10 lutego 2022 zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zostało dopuszczone jako metoda szybkich testów przesiewowych w kierunku SARC-CoV-2. Pozytywne wyniki testu z badania Covid Detectorem będą równoznaczne ze skierowaniem na test RT-PCR i nałożeniem kwarantanny.

„Cieszymy się, że technologia wykorzystująca zjawiska fizyki kwantowej i uczenia maszynowego, na której bazuje Covid Detector, została dostrzeżona i doceniona przez administrację publiczną w kontekście walki z pandemią. Rozporządzenie otwiera przed nami nowe możliwości rozwoju produktu. Liczymy również, że kolejnym krokiem będzie uznanie wyników otrzymanych z Covid Detectora za równoznaczne z wynikami testów PCR dla zdjęcia kwarantanny, co ma dla nas znaczenie strategiczne. Będziemy o to zabiegać. Mamy nadzieję na dalszy, owocny dialog z Ministerstwem Zdrowia.” – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

„Badania przesiewowe z wydechu są jednym z najszybszych sposobów na detekcję wirusów różnego typu, co daje możliwości wykorzystania Covid Detectora w znacznie szerszym zakresie niż tylko do wykrywania koronawirusa. Równolegle Covid Detector przechodzi proces walidacji w kierunku detekcji gruźlicy w jednym z wiodących krajowych ośrodków medycznych specjalizujących się w tej chorobie.” – dodaje Dawid Cycoń.

„Dopuszczenie nowych metod badawczych dla badań przesiewowych w diagnostyce jest niewątpliwie potwierdzeniem, iż innowacje stanowią kluczowy element walki o zdrowie. Cieszy nas to szczególnie, ponieważ jesteśmy firmą polską, która badania nad urządzeniem zrealizowała w kraju, z wykorzystaniem m.in. własnego zaplecza B+R.” – podkreśla Dawid Cycoń.

ML System
Autor: ML System

Komentarze są wyłączone.