Strona główna > Aktualności > ML System z umową na dostawę fotowoltaiki do zakładu produkcyjnego Lubella GMW
Covid Detector dopuszczony do szybkich badań przesiewowych
15 lutego 2022
Realizacje eksportowe ML System z prestiżowymi zagranicznymi nagrodami branży BIPV
1 marca 2022

ML System z umową na dostawę fotowoltaiki do zakładu produkcyjnego Lubella GMW

ML System podpisał z Polskimi Zakładami Zbożowymi Lubella GMW w Lublinie umowę o wartości 4,4 mln zł netto na dostawę, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej dla zakładu produkcyjnego. Całkowita moc instalacji wyniesie ponad 1,16 MW. Zajmie ona powierzchnię 5700 m2 i wygeneruje ok. 1076 MWh energii elektrycznej w skali roku.

„Systematycznie zwiększamy nasz potencjał w segmencie B2B. Przedsiębiorstwa coraz częściej decydują się na uruchamianie instalacji fotowoltaicznych w następstwie skokowego wzrostu cen energii ze źródeł konwencjonalnych”komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Ten element jest szczególnie ważny dla firm produkcyjnych, gdzie energia wytworzona z alternatywnych, ekologicznych źródeł zużywana jest na bieżąco. Koszt wytworzenia prądu z OZE jest przewidywalny, ma tendencję malejącą, a prognoza wydatków i zysków dla posiadaczy instalacji OZE jest mierzalna i ułatwia planowanie długoterminowe.

„Nie bez znaczenia jest również fakt, iż dziś świadomi konsumenci wybierają produkty o niższym śladzie węglowym i chcą wspierać firmy podejmujące działania pro-ekologiczne. Dlatego odpowiedzialni przedsiębiorcy traktują inwestycje w zielone rozwiązania już nie tylko jako konieczne działania dla poprawy efektywności energetycznej, ale jako niezbędny element swoich celów środowiskowych. Cieszymy się ze nasi klienci to coraz częściej właśnie takie przedsiębiorstwa.” – dodaje Dawid Cycoń.

ML System
Autor: ML System

Komentarze są wyłączone.