Fotowoltaiczna Szyba Grzewcza

FOTOWOLTAICZNA SZYBA GRZEWCZA

W chłodne miesiące, których nie brak w polskim klimacie, alternatywą dla ściennych grzejników zasilanych ciepłą wodą mogą być szyby grzewcze.

Opracowane w ML System grzewcze szyby fotowoltaiczne przeznaczone są do stosowania w elementach przeszklonych, podobnie jak tradycyjna szyba. Mogą zatem znaleźć się zarówno w nowoczesnym oknie fotowoltaicznym przeznaczonym do mieszkań i domów, w przeszkleniach i świetlikach obiektów biurowych i handlowych a także w elementach małej architektury, takich jak przystanki komunikacji publicznej, gdzie mogą podgrzewać szybę frontową czy ławkę dla pasażerów.

Zespolona szyba grzewcza może być traktowana jako substytut tradycyjnego systemu ogrzewania. Nawet przy bardzo niskich temperaturach szkło może podgrzać się do około plus 20 - 30 stopni, emitując łagodne ciepło do pomieszczenia. Ciepło to jest generowane przez energię elektryczną z ogniw fotowoltaicznych, przechodzącą przez dodatkową, niewidoczną warstwę tlenku metalu naniesioną na szkło grzewcze. Oprócz ogrzewania pomieszczenia niewątpliwym atutem tego produktu jest likwidacja kondensacji pary wodnej na powierzchni szyby oraz powstania chłodnych stref przy oknach.

W ML System technologia szyby grzewczej wykorzystywana jest również przy produkcji paneli i przeszkleń fotowoltaicznych wyposażonych w opcję „No frost”, dzięki której na urządzeniach nie zalegają warstwy śniegu czy lodu.


Galeria Produktu