Strona główna > Aktualności > Heritage Innovators Day 2024 – przyszłość dziedzictwa kulturowego i innowacji
Fotowoltaika w inteligentnym domu – korzyści i potencjalne zastosowania
5 czerwca 2024
Podsumowanie serii szkoleniowej ALU-Edukatory
14 czerwca 2024

Heritage Innovators Day 2024 – przyszłość dziedzictwa kulturowego i innowacji

W dniu 11 czerwca 2024 roku mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w pierwszej edycji Heritage Innovators Day, organizowanej przez Fundację 8 Marca i Politechnikę Rzeszowską. Wydarzenie, które odbyło się zarówno na kampusie Politechniki Rzeszowskiej, jak i online, przyciągnęło szerokie grono architektów, konserwatorów zabytków, twórców, artystów, aktywistów, przedsiębiorców, naukowców, studentów oraz przedstawicieli samorządów.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji był Nowy Europejski Bauhaus jako siła napędowa przemysłów kreatywnych. Podczas wydarzenia odbyły się wartościowe warsztaty, wystąpienia i rozmowy z ekspertami z Polski i zagranicy, które dostarczyły uczestnikom niezapomnianych doświadczeń i nowych inspiracji.

Z ramienia ML System w wydarzeniu wziął udział Adrian Król – Dyrektor Działu Komunikacji i Marketingu, który miał okazję przedstawić przyszłość fotowoltaicznych dachówek i fasad, opowiadając o naszych najnowszych produktach, tj. Photon Wall i Photon Roof.

 

Prezentacja naszych produktów spotkała się ze sporym zainteresowaniem ze strony uczestników, ukazując, jak innowacyjne technologie mogą przyczynić się do ochrony dziedzictwa kulturowego w duchu zrównoważonego rozwoju. Fotowoltaiczne dachówki i fasady to przyszłość, która nie tylko wspiera walkę ze zmianami klimatycznymi, ale także umożliwia na harmonijne połączenie nowoczesnych rozwiązań z tradycyjnymi wartościami architektonicznymi.

Jesteśmy dumni, że ML System mogło być częścią tego wyjątkowego wydarzenia, i z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje wydarzenia.

 

fot. Patryk Ogorzałek/Michał Łepecki

Paulina
Autor: Paulina

Komentarze są wyłączone.