Opis systemu

Fasady słupowo-ryglowe strukturalne to historyczni następcy fasad słupowo-ryglowych standardowych. Podobnie jak standardowe fasady słupowo-ryglowe z powodzeniem znalazły zastosowanie jako okładziny zewnętrzne budynków biurowych, obiektów szkolnych, administracyjnych i innych, jeszcze wyżej stawiając poprzeczkę pod względem estetyki. W tego typu ścianach osłonowych zestawy szybowe są mocowane do konstrukcji słupów i rygli w niewidoczny dla użytkowania sposób dzięki czemu patrząc na taką fasadę od zewnątrz widzimy jedną płaszczyznę szkła, bez wystających jakichkolwiek elementów mocujących z szczelinami międzyszybowymi wypełnionymi silikonem odpornym na promieniowanie UV.

Wspaniały efekt wizualny jaki uzyskujemy w fasadach strukturalnych możemy dodatkowo wzmocnić przez zastosowanie wypełnień w postaci modułów fotowoltaicznych, co spowoduje powstanie niepowtarzalnej architektury, zarówno pod względem estetycznym jak i funkcjonalnym.

Proponowana fasada staje się elektrownią generującą prąd, który może być zużywany na potrzeby własne w obiekcie, a także odsprzedawany do zakładu energetycznego. Moduły fotowoltaiczne stają się materiałem budowlanym, a obiekt budynkiem na miarę nie tylko XXI ale już XXII wieku. Moduły fotowoltaiczne stanowiące wypełnienie fasady produkują prąd, są elementami o niskiej przenikalności cieplnej (jak dobre szyby termoizolowane), zatrzymują bezpośrednie promieniowanie słoneczne, a więc zmniejszają zapotrzebowanie obiektu na chłód podczas letnich upalnych dni.

Indywidualne podejście naszej firmy do każdego obiektu  pozwala uzyskać bardzo dobrą wydajność energetyczną, przy zachowaniu odpowiedniego doświetlenia pomieszczeń i bez utraty jakichkolwiek parametrów, które występują przy zastosowaniu tradycyjnego wypełnienia.

Dostępne na rynku rozwiązania strukturalnych fasad słupowo-ryglowych są w pełni przystosowane do integracji z modułami fotowoltaicznymi wykonanymi w technologii szkło/szkło, a przekroje słupów w bezpieczny i niewidoczny sposób pozwalają zamaskować przewody elektryczne odprowadzające wyprodukowany prąd do wykorzystania przez użytkownika.

Moduły fotowoltaiczne ML System są wypełnieniami kompatybilnym z większością strukturalnych systemów aluminiowo-szklanych występujących i powszechnie dostępnych na rynku takich jak: Aluron, Aluprof, Yawal, Ponzio, Reynaers, Sapa, Wicona, Schuco, Aliplast, Rehau, Alusystem i inne.

Moduły fotowoltaiczne w strukturalnych fasadach słupowo-ryglowych mogą stanowić:

  • wypełnienie zarówno w pasach nieprzeziernych, jak i przeziernych
  • przegrody termoizolowane
  • przegrody akustyczne

Gabaryty modułów (wypełnień) są dostosowywane do architektury budynku, wymagań projektanta i inwestora. Istnieje możliwość wykonania modułów o nieregularnych kształtach, z wycięciami, otworami.

Parametry techniczne systemu
5-03
Warszawa / Warszawski Uniwersytet Medyczny

Warszawa / Warszawski Uniwersytet Medyczny

Łódź / Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Łódź / Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Rzeszów / Wyższa Szkoła Prawa i Administracji

Rzeszów / Wyższa Szkoła Prawa i Administracji

Warszawa / Warszawski Uniwersytet Medyczny

Warszawa / Warszawski Uniwersytet Medyczny