Strona główna > Aktualności > Realizacje eksportowe ML System z prestiżowymi zagranicznymi nagrodami branży BIPV
ML System z umową na dostawę fotowoltaiki do zakładu produkcyjnego Lubella GMW
23 lutego 2022
Otrzymanie certyfikacji dla producentów wyrobów medycznych
7 marca 2022

Realizacje eksportowe ML System z prestiżowymi zagranicznymi nagrodami branży BIPV

Szwecja

W minionym tygodniu w Szwecji odbyło się wręczenie nagród przyznawanych przez Svensk Solenergi (stowarzyszenie branży PV w Szwecji). W kategorii „Facility of the year” zostały przyznane dwa wyróżnienia:  – dla hotelu House of Choice Solna (Sztokholm) oraz dla projektu Friskväderstorget Goteborg. W obu realizacjach firma ML System dostarczała moduły BIPV (Building Integrated Photovoltaics).

Projekt hotelu House of Choice był wysoce skomplikowany z powodu ilości różnych wymiarów oraz rodzajów modułów fotowoltaicznych na fasadzie oraz świetlikach budynku. Całość zamówienia składała się na blisko 60 różnych formatów szkła oraz 5 różnych typów szklenia. Ponadto, największe wymiary szkła dochodziły do 2,7x1m, co stanowiło dodatkową trudność. Firma ML System jest jednym z niewielu graczy na rynku BIPV, którzy byli w stanie spełnić wymogi projektowe oraz dostarczyć produkty o najwyższej jakości oraz wysokich parametrach technicznych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fasada obiektu Friskväderstorget w Goteborgu była mniejszym projektem pod względem wolumenu szkła, natomiast równie skomplikowanym i wymagającym od strony projektowej oraz produkcyjnej. W projekcie, który uzyskał roboczą nazwę „Mozaika Goteborg” ML System wyprodukował i dostarczył moduły z nadrukiem ceramicznym, który tworzy unikatowy kolaż kolorów i kształtów. Każdy moduł typu szkło-szkło tworzy unikatowy wzór na fasadzie. Budynek mieszkalny, na którym zainstalowano moduły BIPV jest dodatkowo chroniony nadzorem architektonicznym, co wymuszało zastosowanie odpowiednich kolorów na szkle.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Holandia

W dniu 22.02.2022, miała miejsce ceremonia przyznania nagrody 2021 BIPV Award organizowana przez Stowarzyszenie BIPV Nederland i nagradzająca najlepszą realizację roku 2020/2021 w Holandii. Nagrodę roku otrzymał projekt Aeres Hogeschool Almere, na który ML System dostarczył 712 modułów BIPV typu szkło-szkło o łącznej mocy 156 kWp. Produkty ML System tworzą zadaszenie (400 modułów) i fasadę (312 modułów) zwycięskiego budynku akademickiego.  Aby instalacja generowała tak dużo uzysków jak to możliwe bez kompromisów w odniesieniu do designu, zdecydowano o zastosowaniu dwóch różnych zagęszczeniach fotowoltaicznych ogniw krzemowych o przepuszczalności światła na poziomach 50% i 25%.

„Nasi klienci z Europy darzą nas zaufaniem przy prestiżowych, skomplikowanych, tworzonych w oparciu o zindywidualizowane wymagania zleceniach. Nieustannie zwiększamy nasz potencjał produkcyjny i poszerzamy rynki zbytu aby docelowo stać się globalnie rozpoznawalną marką będącą pierwszym wyborem architektów w projektach uwzględniających trend zrównoważonego rozwoju i ponadczasowego designu.  Nagrody, które otrzymują nasze realizacje są potwierdzeniem tego jak solidnym partnerem jesteśmy.”– podsumowuje Dawid Cycoń, Prezes ML System.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło zdj.: https://www.bipvnederland.nl/hermans-techniglaz-aeres-hogeschool/

ML System
Autor: ML System

Komentarze są wyłączone.